Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy viktorka...

Miért van az, hogy viktorka ebben az országba a gyerekes családokat támogatja, a gyermektelenek meg le vannak szarva, nekik nem jár semmi. A felére csökkentett napi táppénzzel szerintetek hány pár fog gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem figyeltél rendesen.

A táppénz MAXIMUMÁT csökkentették a felére.

2011. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
csak a táppénz felső határát csökkentették a felére
2011. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

én gyerekes vagyok és nem érzem, hogy olyan baromira támogatva lennék...


az adókedvezmény csak arra volt jó, hogy nem csökkenjen a fizetésem (mert ügyebár a jóváírás megszünt), de közben minden egyre drágább. megváltoztatták a gyes szabályokat, így most dönthetünk majd januárban (amikor is a kislányom 2 éves lesz és lejár a gyed), hogy marad az asszony otthon még egy évig és kapja a szűk harminc gyest, vagy visszamegy dolgozni és keres 90-100e-t amiből hatvanpárezret kifizetünk magánbölcsire, mert az nincs minálunk. (mivel már csak heti 30 órát lehet dolgozni gyes mellett, így egyikünknek sincs lehetősége igénybe venni munka mellett)


a táppénznek egyébként nem túl sok köze van a gyerekvállaláshoz, max. ha veszélyeztetett terhes az ember...

2011. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Ugye nem kell elmagyarázni, hogy miért akarják ösztönözni a gyerekvállalást a becsületesen DOLGOZÓ családoknál?
2011. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes dolog, ahogy itt-ott a híreket tolmácsolják ezzel a táápénzzel kapcsolatban is. Majd csak utána tisztítgatják a képet..
2011. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert neki is 5 gyereke van...
2011. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Bretso ***** válasza:
72%
Gyermektelenek nem hasznosak az államnak olyan mértékben, mint egy normálisan dolgozó, aki további dolgozókat ad. Így helyes, hogy őket támogassák. Az persze más kérdés, hogy mi van azokkal, akik nem kaptak semmit, amíg a gyerekük gyerekkorú volt és most sem kapnak semmit, mert azok esetleg fiatal felnőtteké váltak közben.
2011. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes a híreknek nem csak a címét elolvasni.
2011. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert akinek gyereke van, az a gyerekét is el kell, hogy tartsa a fizetéséből, míg a gyermektelen csak magára kell, hogy költsön. A gyerek kinövi a ruháit, iskoláztatni kell, etetni-itatni, stb. Természetes, hogy több pénzre van szüksége annak, aki saját maga mellett még több személyről is gondoskodik, nem tudom, mi felháborító van ebben.


Egyébként, aki akar, az vállal gyereket, és nem az államtól várja el a segítséget hozzá. Egy gyereket még nagyon nehéz anyagi körülmények között is el lehet úgy látni, hogy ne szenvedjen semmiben hiányt, erre az én családom a legjobb példa. Havi 40 ezerből élünk hárman, de a gyerekemen ebből semmi nem látszik. Ugyanolyan szép ruhákban jár, mint a többiek, ugyanúgy eszik mindent, amire szüksége van, ugyanolyan játékai vannak. Az áldozatot nem tőle várjuk el, hanem mi, felnőttek mondunk le mindenről. Ha van egy kis plusz jövedelem (pl. alkalmi munka), azt is azonnal rá költjük. Sem a megfoganásakor, sem később nem arra vártam, hogy az állam tartsa el helyettem őt, viszont nagyon örülök az adókedvezménynek, mert így ha végre talál a párom munkát, sokkal jobb helyzetben leszünk majd...


Utóirat: én azért nem kaptam egy percig sem GYED-et, mert sok helyen nem jelentettek be, pedig dolgoztam. Egy fél hónap hiányzott volna a GYED-hez. Remélem, hogy az egyszerűsített adórendszer segít majd abban, hogy még egyszer ne járjak így, ugyanis most már csak bejelentett munkahelyre vagyok hajlandó menni.

2011. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
13%
Én sem érzem,hogy annyira támogatnának minket.Két gyerekem van,egyedül nevelem őket.Egyedül a családi pótlék ami stabil.Az állam jó magasról le@arja,hogy mit csinálok,miből teremtem elő a gyerekek kiadásait.Szóval ez egy tévhitt!!!!
2011. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!