Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek már függetlenek...

Mikor lesznek már függetlenek az erdélyi magyarok? Szerintetek most kezdődhet valami?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

"Mikor lesznek már függetlenek az erdélyi magyarok?"


Hogy értve? Bizonyos dolgoktól most is függetlenek, pl. az ausztráliai időjárási viszonyoktól.


Természetesen Erdély sohasem lesz független, az erdélyi magyarok pedig nem kapnak soha autonómiát, ha erre irányul a kérdésed.

2011. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Talpra magyar..
2011. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

2014-ben mikor az egyre erősödő jobbik fogja megnyerni a választásokat, akik miután újra tárgyalták a hiteleket, trianont is sikeresen újratárgyalják és megkapják az autonómiát.


Ezt akartad hallani kérdező? Kielégültél?

2011. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

1. Magyarország politikailag kevés az ilyesmihez, nincsenek nagy kaliberű politikusaink: lásd Vona, Orbán, Gyurcsán

2. Gazdaságilag is gyengék vagyunk és ha nem lett volna válság, akkor is kevés lenne hozzá Magyarország

3. Katonailag ugye nem gondolod? Mert megesznek reggelire a szomszédaink, még akkor is ha az egész magyar lakosságot hadba fogod!

4. Erdély magyar lakossága folyamatosan csökken


így minek?


Több értelme lenne inkább az összes határon túl élő magyar hazatelepíteni. Ez több okból is jobb lenne:

1. Rosszak a demográfiai mutatónk, ezen segítene egy betelepítés.

2. Élénkítő hatással lenne a mostani siralmas gazdaságra.

2011. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

"Több értelme lenne inkább az összes határon túl élő magyar hazatelepíteni."


Azokat a szerencsétleneket ne akarjuk már behozni a munkanélküliség világába így is tele vagyunk munkanélküliekkel.Minek hoznánk őket "nyomorból nyomorba"?


A kérdésre válaszolva:Ahhoz nemzeti összefogás kell,amibe mi elég sok hiányt szenvedünk.

2011. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:00


Miért?A neve alapján dől el valakinek az ideológiája?Attól,hogy esetleg 200 évvel ezelőtt az egyik ősöm részegen összefeküdt egy zsidó származásúval vagy én nem tudom,attól még nem biztos,hogy zsidó leszek én is.Mellesleg ha ennyire érdekel a téma akkor elárulom neked,hogy az apai nagyapám családja Erdélyből jött az anyai nagyapám családja meg a mai Szlovákia területéről.Na ezért viselem a szívemen a külföldi magyarokat.

2011. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A nemzeti egység most kezd kialakulni ott is, egyébként Magyarországnak nem kellene semmilyen szerepet szánni ebben a folyamatban, ehhez nincsenek eszközei. Bár az oláhok messziről nem olyan félelmetesek. 200 db T 55-ös harckocsijuk van ez, minden. De az erdélyi magyaroknál kezd feltámadni a harci kedv és megvannak a földrajzi lehetőségek, hogy elérjenek valamit.
2011. márc. 20. 18:07
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Simon drága ne hülyéskedj,hogy kétszázéve meghogy, a zsidó apád,összefeküdt valami magyarral... Nem beszélhetsz így a származásodról,igen is számít én pl.: baloldaliként büszkén válalom,hogy magyar vagyok! És nem azért vagyok az ,mert azt mondom,hogy : "te ge.ci" meg kanásborral flangálok Kárpátia koncerten!!
2011. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Mivel az erdélyi magyarság többséget alkotva, egy tömbben inkább csak a Székelyföldön él, a Székelyföld pedig az etnikai Románia kellős közepén fekszik, így erre aligha van mód. Erdély többi részén pedig abszolút román többség van mára, leszámítva egy határ menti vékony magyar területsávot.
2011. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:11


Honnan tudod olyan biztosan,hogy például benned nincs?

De nem érdekel egyébként én itt élek,itt születtem.


"Főleg ne jobbikosnak, maga ellen szavaz..."


A Jobbik párt ÁSZF-be benne van,hogy csak tiszta vérű Magyarok(amik egyébként kétlem,hogy vannak)szimpatizálhatnak.Egyébként ne kössünk már bele egymás nevébe főleg ha én legalább felvállalom.

2011. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!