Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves nácizók! Mi a véleménye...

Kedves nácizók! Mi a véleményetek Vona Gábor kijelentéséről, mely szerint minden tisztességes cigányt testvérének tekint?

Figyelt kérdés

Ezeket mondta: "valamennyi roma származású férfit és nőt a barátomnak, testvéremnek tekintek, aki hajlandó tisztességesen tanulni, dolgozni, élni ebben az országban, illetve ezért az országért."


Valamint Tiszavasvárin: "A közbiztonság megerősödését munkahelyteremtéssel is segíteni kívánjuk, és a cigány-magyar együttélés olyan minta értékű modelljét szeretnénk megteremteni ebben a városban, amely más kis- és nagytelepülések számára is követendő példa lesz."


Kedves nácizók! Mikor hiszitek már el, hogy a Jobbik nem rasszista?


2011. márc. 24. 12:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Elég naív vagy, ha azt hiszed, ezt is gondolja. A szeméből tisztán látszik, hogy legszívesebben falhoz állítaná mindet, de ilyent ki lehet mondani szerinted?
2011. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
64%
Ez pont olyan, mint a "tisztességes zsidó", akinek az a legfőbb ismertetőjegye, hogy még nyomokban sem emlékeztet egy zsidóra.
2011. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
44%
Kár, hogy a jobbik a "cigány kérdésen" kívül máshoz hozzá sem tud szólni.
2011. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Az egyetlen, ami meggátolja őket a komolyabb áttöréstől, az a rasszista bélyeg, amit a média aggatott rá. Ha sikerülne bizonyítani ennek az ellenkezőjét, kinyílhatna az a politikai karantén, ahová beszorították őket. A Jobbik az egyetlen erő, amelyben megvan az akarat a cigányok valódi, szellemi és társadalmi felemelésére. Fájdalmas persze a lustaságot kemény munkára cserélni, de csak ez az egyetlen járható logikus út!
2011. márc. 24. 12:21
 5/37 anonim ***** válasza:
57%
Rasszista? Hát, azért az. Kérdés, hogy miért. Szerintem Magyarországon teljesen érthető, hogy a többség ki nem állhatja a cigányokat. Szomorú tény, ez van. Faji megkülönböztetés, tehát rasszizmus, nincs rá jobb szó. De hogy a médiában is, és mindenhol ennyire lehúzzák őket...A Jobbik szerintem rasszista, és nem szeretném őket az ország élén látni, de mivel olyan súlyos problémákra irányítják rá a figyelmet, amivel az o.gy. nem hajlandó foglalkozni, viszont az átlagmagyart komolyan érinti, ezért úgy hiszem, hogy meg kell hallgatni őket. És simán elhiszem, hogy képes a barátjának tekinteni cigány embert is. Miért ne? A legtöbb ember így van ezzel. Ha valaki már alapból elítél egy rasszot, az nem feltétlen csak a tapasztalataiból gyökerezik, hanem mondjuk az ideológiájából.
2011. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Tegye mindenki szívére a kezét: Lehetnek előítéleteink népcsoportokkal szemben, amik tapasztalatokon/híreken alapulnak, de egy jó érzésű, tartással bíró ember szemtől szembe miért ne adná meg ugyanazt a tiszteletet minden embernek? Így van ezzel szerintem Vona Gábor is. Békességben akarunk együtt élni, és ehhez valóban mindkét fél komoly akarata kell.
2011. márc. 24. 12:28
 7/37 anonim ***** válasza:
28%
tehát akkor szegény kérdés van és nem cigány kérdés, majd ha ezt belátja a jobbik akkor talán szóba jöhetnek
2011. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
12:24 Amiről az első mondatodban írsz, az sima előítélet, nem rasszizmus. A rasszizmus az, amikor genetikai alapon deklarálsz emberek között különbségeket, nem pedig az, amikor tapasztalatból tudod, hogy mivel a cigányok statisztikailag többet lopnek, jobban figyelsz a táskádra, ha felszáll a buszra 10 cigány.
2011. márc. 24. 12:33
 9/37 A kérdező kommentje:
12:31 Én hajlandó vagyok a szegénykérdésre cserélni a szót, ha ezzel elindulhat a probléma valós megoldása.
2011. márc. 24. 12:35
 10/37 anonim ***** válasza:
72%

azt, hogy ez így nagyon szépen hangzik, mint amúgy sok egyéb minden más is, amit már politikusok mondtak már adott fórumokon (nem lesz ilyen-olyan emelés, 1millió új munkahely, stb.), hogy aztán más fórumokon akár ők, akár a párt egy másik ismert arca meg egy egész más hangnemet üssön meg.

És az meg tény, hogy bármilyen szépen is csinálja a körítést Vona, a szavazótáboruk jó része zsigeri szinten rühelli a cigányokat, és bárminek örülnek, amivel úgy érzik, hogy most megszívattuk őket, erre pedig Vonáék nem egyszer rá is játszottak már igen szépen - csak úgy, mint a zsidó kártyára is, szóval azért a fenntartás velük kapcsolatban nem éppen légből kapott.


Én azt mondanám, hogy ott van Tiszavasvári, ahol most lehetőségük van bizonyítani, kíváncsian várom. A javaslataikat a helyzet javítására szintén nyitottan hallgatom, és mivel én is azt szeretném, hogy javuljon a helyzet, ezért még akár drukkolok is, hogy valóban egy konstruktív irányba menjenek el, és elérjenek valamit.

Majd azzal kapcsolatban visszatérhetünk a témára, de az hogy Vona valahol elpufogtatott egy szép mondatot, az számomra nem egy meggyőző dolog.

2011. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!