Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Cséfalvay...

Mit gondoltok Cséfalvay Zoltán kijelentéséről? Miért nem akarnak a magyarok többet keresni az átlagbérnél, mikor a kormány arra ösztönzi őket?

Figyelt kérdés
"Az átlagbérnél már jobban jár. Ez arra ösztönzi az embert, hogy keressen többet az átlagbérnél, nem? A 16%-os adónak egyetlen üzenete van: aki többet dolgozik, attól nem vesz el aránytalanul többet az állam."
2011. szept. 28. 22:27
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Ja és még az lenne a kérdésem, hogy miért van róla szentül meggyőződve minden fideszes, hogy aki 600 K-t keres, az hatszor többet dolgozik, mint aki 100 K-t keres? Honnan jön ez nekik, hogy pont annyi fizetést kapsz, mint amennyit dolgozol?

Egyáltalán milyen mértékegységgel számolják ki, hogy ki mennyit dolgozik?

2011. szept. 28. 22:33
 2/29 A kérdező kommentje:
Aki dolgozik 8 órát naponta és keres százezret, akkor a hatszázezret kereső személy hatszor annyit, napi 48 órát dolgozik a pénzéért?
2011. szept. 28. 22:35
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Azt látom, a lényeget te sem érted. Nem az számít hogy hány órát dolgozol, hanem az hogy mit. Én ugye kifejlesztettem azt az eljárást, amivel közel kétszáz ember megélhetését biztosítom magas szinten, remek szakember a legtöbb, de én vagyok az akinek a munkát köszönhetik, az én terveim alapján készítik el a gépeket, szerszámokat, égető kemencéket, stb. Ha én nem vagyok, akkor valószínűleg ők sem keresnének ilyen jól. Magától értetődő Magyarországon kívül, hogy miért is keresek én többet náluk is. A szellemi tőke a világon a legértékesebb, erre csak a magyar emberek többsége nem jön rá. Például ha valaki kapál napi 12 órát, kevesebbet keres mint aki feltalálta a kapát. Miért? Mert anélkül nem tudna kapálni. Ez egy hülye példa volt, de a lényeget akartam érzékeltetni.
2011. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%

Kolopele. Van igazság abban amit írsz. De a baj az,hogy nem mindenki talál fel dolgokat,sőt nagyon is kevesen. Olyan ember pedig nincs,aki nem akarna többet keresni,csak éppen lehetősége nincs rá. A kormány pedig még azt a kevés lehetőséget is elveszi.

A másik dolog: nem csak olyanok keresnek sokat,akik munkát adnak az embereknek,vagy valóban hasznos dolgot tesznek. Több az aki produktív munka nélkül vág zsebre sok pénzt.

2011. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Ez igaz. Én csak a kérdezőnek akartam a valódi lényegét elmagyarázni a dolgoknak.
2011. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

"Miért nem akarnak a magyarok többet keresni az átlagbérnél, mikor a kormány arra ösztönzi őket?"


Magyarországon nemzeti sport a jövedelmek eltitkolása. Nagyon sok "minimálbért kereső" ember zsebbe kap még pénzt. De sokféle kombináció előfordul, pl. 150 tisztán és még 50 zsebbe, meg hasonló kombinációk. Ha csökken az szja és szigorodnak az ellenőrzések, akkor talán egy fokkal sikerül majd ezt a jelenséget visszaszorítani.


"A 16%-os adónak egyetlen üzenete van: aki többet dolgozik, attól nem vesz el aránytalanul többet az állam."


Így van. Aki többet keres, azt minek pl. 30%-os kulcsokkal büntetni, mint régen? Úgyis nagyobb összeget adózik.

2011. szept. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

22:33


"miért van róla szentül meggyőződve minden fideszes, hogy aki 600 K-t keres, az hatszor többet dolgozik, mint aki 100 K-t keres?"


Árnyékbokszolásnak hívják, amit csinálsz. Nem létező álláspontokkal hadakozol, kissé szánalmas látvány.


Senki sem gondolja, hogy aki 600-at keres, az hatszor annyit dolgozik. Viszont hatszor annyit ér a munkája.


Egy liter minőségi bor sem 20-szor annyi, mint egy liter tablettás lőre. Mindkettő egy liter, csak az értékük különbözik.


Ha ezt nem akarod elfogadni, annak a valószínű oka az irigység. Ez egy jellemhiba, amit személyiségfejlődéssel ki lehet nőni.

2011. szept. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

22:55


"nem csak olyanok keresnek sokat,akik munkát adnak az embereknek,vagy valóban hasznos dolgot tesznek. Több az aki produktív munka nélkül vág zsebre sok pénzt."


Ha valakinek "nem hasznos" és "nem produktív" a munkája, az vajon miért kap érte pénzt? Egyszer szánj rá öt percet és gondold végig.

2011. szept. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Nem szokásom pontozni, de te mindenhol kapsz egy zöld kezet. Azt hiszem nem miattam nem mész feljebb százalékban. Bár még mindig jobban állsz mint én.
2011. szept. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Ellenben az utolsó hozzászólásoddal annyiban nem értek egyet, hogy bizony vannak olyan rétegek, akik a semmiért gazdagodnak meg, hasznos munka még a közelükben sincs. Azt hiszem nem kell felsorolnom az efféle embereket.
2011. szept. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!