Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért találta ki az Eu a...

Miért találta ki az Eu a mezőgazdasági támogatási rendszert?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, vajon hányan értik mi is volt a valós ok, ami miatt megvalósították.
2011. márc. 24. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég nyilvánvaló a válasz, de te gondolom, valami összeesküvéselméletre vagy kíváncsi.
2011. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert a termelők csődbe mennének. Mindenki a támogatásokból és pályázatokból él (Támrendszer csere, szőlő ültetés, kiszedés és fajtaváltás, géptámogatás stb...). Legalábbis itt vidéken biztos.


Styloo

2011. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"""Elég nyilvánvaló a válasz, de te gondolom, valami összeesküvéselméletre vagy kíváncsi.



Semmi összeesküvés, egyszerüen a nagy ipari gazdasággal megáldott tőkeerős országok számára ez teljesen kézenfekvő.

A többi meg le van k.


De remélem képes vagy válaszolni az eredeti kérdésre, mert szégyen lenne ha egy nagy Eu fun, nem is sejtené.

" persze erről nem fogsz hallani a médiába"

2011. márc. 24. 17:59
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért, mert a termelők csődbe mennének. Mindenki a támogatásokból és pályázatokból él (Támrendszer csere, szőlő ültetés, kiszedés és fajtaváltás, géptámogatás stb...). Legalábbis itt vidéken biztos.


Styloo



A termelők?

Na azok nem mennének tönkre, ha mindenütt megszüntetnék.

Sőt mi kimondottan jól is járnánk.


Persze lenne világgazdasági hatása, de nem a termelők bánnák.


És talán nem soká meg is fogják szüntetni, ha enyhül a nyomás. "+ és ne a termelők nyomása"

2011. márc. 24. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Remélem nem írok nagy hülyeséget, de gondolom majd az okosok kijavítanak.


Szóval világgazdaságban élünk! És emiatt a brazil gazda(rabszolga?), a magyar gazda, a francia gazda, stb... versenyben vannak. És nyilván tudod vagy sejted, de azok nyernek akik olcsóbban adják a mezőgazdasági terményeiket. Ez a brazil és hasonló gazdáknál nem jelent gondot, mert ott gyakorlatilag éhbérért dolgoznak. Ebből gondolom rájöttél, hogy kevesebb bérköltség miatt olcsóbban adható a termék. De a nyugati gazdáknál nem így van ám! Ahhoz, hogy ne dögöljenek éhen és versenyezni is tudjanak támogatni kell őket. Ha nem támogatnák őket nem adhatnák olcsóbban és nem tudnának megélni mivel drága áru senkinek sem kell. A francia gazda meg azért kap több támogatást az EU-tól, mert ők régebben vannak benne az unióban. Elméletileg idén már mi is annyi támogatást kapunk mint ők - ha jól emlékszem.

2011. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát persze. Mert az a csirke, amit ebédre eszel, az már eleve a vákumzacskóba érik és a szőlő is megtermeli és kipréseli magát... Az ország zöme a termelésből él! Kiváló termőföldünk és vízkészletünk van. Kiket támogassanak, ha nem a termelőket? Az ipart? Sose fogunk olyan jó gépeket csinálni, mint a németek viszont ők meg nem tudnak olyan finom zöldségeket, gyümölcsöt és bort termelni, mint mi!


Styloo

2011. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:23



Van benne valami, de ez sem a teljes igazság. Hiszen védővámokkal könnyen kikerűlhetőlenn.


de


1, Ha pld az Argentín marhát meg vámolják vagy a Kínai fokhagymát akkor nem veszik ők sem az Eu s ipari termékeket. De a legfontosabb, hogy ez az Eu s ipari nagyhatalmak igényeit szolgálja. Hiszen ha az élelmiszer tényleges árát ki kellene fizetni mindenkinek akkor kevesebb jutna az ipari termékekre, autó, elektronika, nem fogyasztanának annyi energiát, stb.

Az az, borulna a nagyok számára ma oj kedvező piaci és fogysztási szerkezet.


Ez nem összeesküvés, csak vannak nyugaton okos emberek, akik a gazdasági mechanizmusokat nem csak értik, de irányítani is képesek.

2011. márc. 24. 19:12
 8/13 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 19:12


"Hiszen védővámokkal könnyen kikerűlhetőlenn."

Lehet, hogy nehézfelfogású vagyok, de nem értem ki vámol kit.


"Ha pld az Argentín marhát meg vámolják vagy a Kínai fokhagymát akkor nem veszik ők sem az Eu s ipari termékeket"

De miért vámolnák meg az argentín vagy kínai árut? Nyílván azért szerzik be onnan, mert ott olcsóbb. A vám után drágább helyről kellene beszerezni. Ráadásul nem értem, mert ha meg is vámolja ezt a két országot akkor mi van? A többi országgal már nem is kell versenyeznie? Vagy védővámokat alkalmaz az egész világgal szemben? Ja ha mi védővámokat alkalmazunk az argentínokkal és a kínaiakkal szemben attól még egyes dolgokat kénytelen kelletlen lesz beszerezni tőllünk, ők vannak függésben, nem mi.


"De a legfontosabb, hogy ez az Eu s ipari nagyhatalmak igényeit szolgálja."

Inkább úgy mondanám, hogy cégek érdekeit szolhálja ki, ami rendben is van. Lehet hogy neked nem tetszik, de van egy-két magyar cég is köztük, ami hozzájárul a magyar GDP-hez.


"Hiszen ha az élelmiszer tényleges árát ki kellene fizetni mindenkinek akkor kevesebb jutna az ipari termékekre, autó, elektronika, nem fogyasztanának annyi energiát, stb."

Én nem ilyen irányból látom. Az élelmiszer csak akkor lenne drága, ha itthoni, azaz Eu-s gazdáktól vennénk támogatás nélkül. Ez van. Ha meg nincs támogatás, akkor meg sírnak a gazdák és kiesik a torta egy szelete a munkanélküliség miatt.


Nem konteó, de én még olyasmit is hallottam, hogy az EU azért támogatja az afrikai országokat élelmiszersegéllyel, mert ezzel is hátránybahozza az ottani termelőket.

2011. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A komment megírásának időpontja: ma 19:12


"Hiszen védővámokkal könnyen kikerűlhetőlenn."

Lehet, hogy nehézfelfogású vagyok, de nem értem ki vámol kit.



Az Eu-n belül nincsenek vámok, de ma is vámol az Eu sok sok termék esetén. Csak hogy nem minden terméket.

A baj hogy azt a nagy nyugati gazdaságok döntik el kizárólag hogy mit nem szabad beengedni a versenybe ésmit igen. Rendszerint ezen csak mi keletiek bukunk.



"Ha pld az Argentín marhát meg vámolják vagy a Kínai fokhagymát akkor nem veszik ők sem az Eu s ipari termékeket"

De miért vámolnák meg az argentín vagy kínai árut? Nyílván azért szerzik be onnan, mert ott olcsóbb.


Na ez a felfogás a " lecsontozott" hiszen nem csak atermék árát kell nézni. Hanem azt is hogy ha sok gazdaság tönkremegy, vagy épp támogatni kell miatta az Eus hasonló termékeket az mennyibe is kerül.

Mindjárt nem is egyértelmű " lásd a cukor "

Ugyanis az ithon megtermelt árú, még ha drágább is, a profit itt multiplikálódik és nem egyszerüen kidibjuk az országból.



A vám után drágább helyről kellene beszerezni. Ráadásul nem értem, mert ha meg is vámolja ezt a két országot akkor mi van? A többi országgal már nem is kell versenyeznie? Vagy védővámokat alkalmaz az egész világgal szemben? Ja ha mi védővámokat alkalmazunk az argentínokkal és a kínaiakkal szemben attól még egyes dolgokat kénytelen kelletlen lesz beszerezni tőllünk, ők vannak függésben, nem mi.


Az az abj hogy a világ meghatározó hatalmai alkamaznak egy érzékeny kvóta rendszert ami amolyan mérleg, és nem igazán akarják kibillenteni. Viszont sok befektetései vannak a gazdag országoknak pld Kínában és hiába Kínai az áru, nekik hozza a hasznot. Így még jó hogy beengedik, és ezzel is minket őlnek. Ugyanis így a német vagy angol tőkével és a kínai bérrekkel kell egyszerre versenyezni, ami lehetetlen.


"De a legfontosabb, hogy ez az Eu s ipari nagyhatalmak igényeit szolgálja."


Inkább úgy mondanám, hogy cégek érdekeit szolhálja ki, ami rendben is van. Lehet hogy neked nem tetszik, de van egy-két magyar cég is köztük, ami hozzájárul a magyar GDP-hez.


"Hiszen ha az élelmiszer tényleges árát ki kellene fizetni mindenkinek akkor kevesebb jutna az ipari termékekre, autó, elektronika, nem fogyasztanának annyi energiát, stb."


Én nem ilyen irányból látom. Az élelmiszer csak akkor lenne drága, ha itthoni, azaz Eu-s gazdáktól vennénk támogatás nélkül. Ez van. Ha meg nincs támogatás, akkor meg sírnak a gazdák és kiesik a torta egy szelete a munkanélküliség miatt.


Nem nem!

Nem drága lenne, hanem reális.

Az az, a gazdasági értékek a valós felsztás felé haladna a fogyasztás tekintetében.



Nem konteó, de én még olyasmit is hallottam, hogy az EU azért támogatja az afrikai országokat élelmiszersegéllyel, mert ezzel is hátránybahozza az ottani termelőket.


Természetesen, de ez egy más történet.

Gyarmatosítás.

Hiszen hiába nagy É-Afrika csak a Nílus medre mellett gazdaságos a termelés. Ezt meg szeretné a tőke, és ha levegőhöz jutnának az ottani gazdák, már nem lenne síma az ügy!

2011. márc. 24. 21:23
 10/13 anonim ***** válasza:

A munkabér szerintem csak egy része a magasabb termelés költségeknek.

Az EU lassan már azt is előírja, hogy légkondi legyen a disznóólban mert mint szólnak majd az állatvédők.

Kínában nem hiszem, hogy ennyit foglalkoznak a malac lelkivilágával.

Szerintem átestünk a ló túlsó oldalára. Mindent tökéletesen és 21. századi módon akarnak csinálni.

Aztán a megtermelt élelmiszer meg egy nagy adag ratyi.

A paradicsom piros de nincs íze, a "füstölt" sonka két nap után ragad és büdös.

Szóval elmegy az összes támogatott tudományos mezőgazdász a bús borongós p.csába a termékeivel együtt.

2011. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!