Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a tatárszentgyörgyi tragédia (ahol romák voltak az áldozatok) elkövetőire máris 10 millió Ft vérdíjat tűztek ki, míg a kiskunlacházán meggyilkolt kislányért "csak" a polgármester ajánlott fel 1 millió Ft-ot?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy ez is egy szörnyű tragédia, és ketten is meghaltak. Nem tudom, hogy most a rosszindulat, vagy rejtett rasszizmus (nem tartom magam rasszistának, ugyanakkor egyértelműen látom, hogy a cigánybűnözés létező fogalom) beszél belőlem, úgyhogy kérlek titeket, osszátok meg velem a véleményeteket - ha lehet, emberi hangnemben, az elhunytak tiszteletben tartásával. Én most a rendőri eljárást szeretném megvitatni elsősorban, és nem a cigányproblémákat, bár tudom, élesen nem választható el a kettő.
2009. febr. 24. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A politika szemszögéböl magyarországon a magyarok a bünözők.Szegény romák a kissebbség(?) őket mindenki bántja,ők értékesebbek öket megölni bünebb mint másokat.Magyarországon a cigányok emberek a magyarok bünözők.A cigány bünőzést kimondani is bűn.A rendőrök egykövet fujnak a politikusokkal.Szégyen és gyalázat ami ebben az országban van!!!
2009. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
a SZADESZnek és bizonyos maszop köröknek érdeke, hogy feszültséget keltsen a kisebbség és a magyarság között, hogy aztán a cigányokat "megvédve" a maga szavazótáborába csalogassa. Nem feltűnő, hogy nagyon nyomatják őket a tv-kben, - tisztelet a tehetséges kivételeknek -, nem véletlen, hogy a nagyorrunak a szószólója is az.. Szóval, szeretem a hajnalt..!
2009. febr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a személyes véleményem az, h nem rasszista támadás volt, hiszen mi értelme lett volna akkor pont őket és nem mondjuk a veszprémi bodzaszedőket vagy a kiskunlacháziakat támadni. Valószínűleg uzsorások voltak, akik egyrészt így számoltak le velük meg így üzentek a többi adósnak is, h látjátok így jár, aki nem fizet. A cigány uzsorások ilyenek.
2009. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy létező fogalom a cigánybűnözés, kár takargatni azt ami csupán igazság. Nem lehet őket sajnos egy civilizáltsági szinten említeni másokkal ....

Tudod nem messze tőlünk, egy lakótelepen még új lakásokat is kaptak. Mi lett belőle? Felszedték a parkettát, azt is eltüzelték ... Aztána panellakásban disznót vágtak és sorolhatnám a hasonló kis aranyos dolgokat.

Na hát hajrá .......

2009. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szolnokon meg a Széchenyi lakótelepen volt olyan, h lovat vágtak a lakásban. Még régebben eldózerolták a putrisort és beköltöztették őket újonnan épült panelekbe. Na ott is volt parkettafelszedés. A gáztűzhelyet nem használták főztek a szobában meg az udvaron bográcsokban, ablakkeretet ajtókat radiátort eladták meg eltüzelték. gyakorlatilag fél év- egy év alatt putrit csináltak a lakásból.
2009. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont tegnap este fogalmazódott meg bennem is ehhez hasonló kérdés.


Borzasztó mindkét eset. Bőrszíntől függetlenül nem megbocsájtható az, ha valaki egy gyereket öl meg.


Viszont azt is gondolom, hogy most a rendőrségen nagyobb a nyomás, mint a másik esetben: későn/később állapították meg, hogy gyilkosság volt, holott (állítólag) többen mondták ott a helyszínen, hogy lövéseket hallottak. A kisebbségi ombucman és a különböző romajogi szervezetek verik a rendőrség ajtaját, hogy produkáljanak eredményt.


Szerintem azért is ilyen viszonylag magas a vérdíj, mert aki tud valamit az nem mer szólni, ezzel is arra buzdítják azokat az embereket, hogy forduljanak a rendőrséghez és ne önbíráskodásba csapjon át. Ne az legyen, hogy majd a romák elintézik, hiszen a magyarok nem tesznek semmi, ezért van az, hogy nagy sajtóvisszhangot kap az ügy, lássa mindenki, hogy a rendőrség dolgozik, csak egyelőre még nem jutottak előbbre.


Ettől függetlenül engem is bosszant, hogy az a szegény kislány ügye nem kapott ekkora "felhajtást", de nem úgy működik, hogy akkor ez se kapjon, hiszen bőrszíntől függetlenül a bűnösöknek bűnhődniük kell.

2009. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én inkább onnan nézném a dolgot, hogy a kiskunlacházai eset, az vélhetően egyetlen aberrált műve, míg a tatárszentgyörgyi mögött feltételezhetően bűnszövetkezet áll.


Ha csak ezt nézzük, akkor már ez is megalapozza a magasabb jutalmat, hiszen annál siker esetén vélhetően több ember is rács mögé kerülhet, de arról se feletkezzünk meg, hogy a második esetben a tanu fenyegetettsége is nyilván nagyobb, ezt sem árt honorálni.


egyébként meg nem is ugyanaz két nyomravezetői díj kiírója, azaz igazából össze sem lehet őket vetni.


(ha esetleg történik még egy olyan eset, mint a kiskunlacházai és a rendőrség sorozatgyilkosra tippel, akkor abban az ügyben is lehet számítani magas vérdíjra)

2009. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Nézzetek idiótának, de bennem felmerült az eset kapcsán az, hogy valakit "feláldoztak" azért, hogy most újra szegény cigókat lehessen sajnálni, ők csak rosszkor voltak rossz helyen, pont rájuk esett a választás, aztán ebből nagy médiavisszhang lett és a cigánybűnözés és etc háttérbe szorult ismét, mert szegényekkel valaki megint elbánt csak azért, mert cigányok.
2009. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbira én is gondoltam már. Most, hogy a cigányok így hirtelen több helyen kerültek gyanúba, valaki szörnyű tettet hajt végre ellenük. Cigányok közelében élek. Általában az első fenyegetésük a "rád gyújtom a házat" szokott lenni. Biztos vagyok benne, hogy nem rasszista tett volt.
2009. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem semmi ez a feltételezés de nem rossz .... meg persze undorító, ha így van, de nem lenne meglepő egy cseppet se.
2009. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!