Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legális-e Magyarországon...

Legális-e Magyarországon dupla szögesdrótos kerítés?

Figyelt kérdés
Borsodi faluban lehet -e saját kert köré dulpla szögesdrótos kerítést építeni úgy, hogy a külső kerítésnek csak a felső része szöges, tehát csak azt szúrja meg, aki bemászna, a belső kerítés pedig teljesen szöges? A kapu is dupla zsilipes lenne, több biztonsági zárral.Szüleim háza köré tervezek ilyet építeni, érdekelne, hogy van- ennek bármilyen jogi akadálya.
2011. márc. 30. 12:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Kedves 13:22! Leszarom, hogy ki és miért mászna be a szüleim kertjébe, csak ne másszon be. Sajnos a kistérség közbiztonsága vagyoni bűncselekményeknél a statisztikák szerint nem túl jó. Ha nem is bántják őket, a kertből simán ellophatnak ezt-azt, ezért azt hiszem, joguk van a szüleimnek ahhoz, hogy ennek a lehetőségét megakadályozzák. Nem kívántam cigányozni vagy az érzékenységedet megsérteni.
2011. márc. 30. 13:56
 12/24 Bányai Károly ***** válasza:
A betonkerítés nagyon drága lesz. Szerintem csinálj betonalapot, és acélrudakból legyen a kerítés, pl. vastagabb betonvas, felül kihegyezve. Az a lényeg, hogy vízszintesen ne legyen acélelem, nehogy rá tudjon lépni. Persze valamennyi merevítés kell, de felülről számítva mondjuk 120 cm-en belül ne legyen. A drótot szétvágja egy erősebb fogóval, a vasbeton meg mocsok drága kerítésnek. Meg ronda is, és el lehet mögötte bújni, nem tudsz keresztüllőni rajta a légpuskával.
2011. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem rossz, és még esztétikus is. Egyébként mászásbiztos kerítést is lehet kapni, ami hálószerű, és nem nagyon lehet benne kapaszkodót találni.
2011. márc. 30. 14:13
 14/24 anonim ***** válasza:

Kívülre és olyan betonkerítést tennék aminek a tetejébe üvegcserepeket raksz a beton megszilárdulása előtt. Belülre mehet a szögesdrót a kettő közzé esetleg egy kis tűztövis bokor (azt hiszem így hívják, áthatolhatatlan sövényt képez több centis tüskékkel)

A kaput mint a legsérülékenyebb pontot jól erősítsd meg.

Ha nem dicsekednek el a mocskok előtt csak a beton látszik, bár előbb-utóbb valószínűleg kiderül. A legfőbb gondolt szerintem is az okozza, hogy ez a banda személyes sértésnek veszi ha valaki meg akarja védeni a tulajdonát.


Aki szerint ez provokáció az meg költözzön egy borsodi faluba és ha majd ott élt 1-2 évet akkor pofázzon.

2011. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Bányai Károly ***** válasza:
Azt nem ismerem, de vágásbiztos is? Mert egy jó vastag betonvasat csak flexszel tud elég gyorsan átvágni, az meg ugye hangos. A drótokat nem szeretem, mert kibontják se-perc alatt.
2011. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ezt néztem: [link]


Az biztos, hogy mind közül ez lenne a legolcsóbb megoldás, igaz nem túl esztétikus

2011. márc. 30. 14:17
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

"Kérdező, ugye azt vágod, hogy az EU-ban élsz"


Finnország is az eu-ben van, mégis verik a cigányokat, nem csak "megfélemlítik", mint itt. Hallottál már olyat az eu-tól, hogy "A rasszista finnek már megint cigányt irtanak. Készül az újabb holokauszt!" Nem... Mi bezzeg már az Árpád-sávért is megkapjuk. Ilyenek véleményével meg tudod ki fog foglalkozni...

Kedves kérdező meg vegyen csak szögesdrótot, meg hozzá két kuvaszt, és akkor majd f*snak a cigányok!

2011. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az engem cseppet sem vígasztal, hogy az EU-ban élek, ha nyáron a kertben lévő meggyfa felét lezabálták, mire leszedném a gyümölcsöt. Tehát egészen biztosan másztak már be oda, igaz, nagyobb baj még nem történt (lekopogom).
2011. márc. 30. 14:42
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Csináld!
2011. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akarom írni: nincs rá semmiféle tiltó törvény sem.
2011. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!