Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legális-e Magyarországon...

Legális-e Magyarországon dupla szögesdrótos kerítés?

Figyelt kérdés
Borsodi faluban lehet -e saját kert köré dulpla szögesdrótos kerítést építeni úgy, hogy a külső kerítésnek csak a felső része szöges, tehát csak azt szúrja meg, aki bemászna, a belső kerítés pedig teljesen szöges? A kapu is dupla zsilipes lenne, több biztonsági zárral.Szüleim háza köré tervezek ilyet építeni, érdekelne, hogy van- ennek bármilyen jogi akadálya.
2011. márc. 30. 12:36
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Mérlegelnem kell azt is, hogy egy ilyen erődítmény-szerű védelem nem provokáció -e, és nem ezzel sodornám -e nagyobb veszélybe szüleimet. Ők egyszerű emberek, minden ilyen segítséget szívesen vesznek tőlem, ám a döntést rám hagyják.


Gondolkoztam olyan megoldáson, hogy kívül betonkerítés, és a belső szöges, és ez nem látszik az utcáról.

2011. márc. 30. 12:42
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Millió helyen van felül szögesdrót. Belülre meg azt teszel, amit akarsz.
2011. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem gagyi, általában használatos szögesdrótra gondoltam, hanem sokkal hatékonyabb katonai acéldrótra, pengékkel:


[link]

2011. márc. 30. 13:06
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ugye azt vágod, hogy az EU-ban élsz, nempedig valami afrikai diktatúrában, tehát nemtudom mihaszna vasfüggönyt emelni a telked köré.


Vagy ez a kérdés megint csak egy provokációra való kifogás volt, hogy jól cigányozhass egyet? Lásd "borsodi falu" kezdet...

2011. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Az előző válaszoló nem tudja, mit beszél. Én is itt lakom Borsodban, és igenis kell a védelem! A mi telkünkre is beugráltak már, elvitték a fűnyírót is, meg más értékes dolgokat is. Letapossák a növényeket is :( Nem tudom, cigányok voltak-e, de nem is érdekel. És ha nem látnád, nem magának akarja a kerítést, hanem a szüleinek, akik valószínűleg már öregek és nem tudják megvédeni magukat.
2011. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Tudod, kedves utolsó, van ma már olyan település, ahol az idősek az udvaron semmit nem tartanak, nem termesztenek. Az ajtót, ablakot biztonságira cserélik,ha van rá pénzük, mert rájuk törik.Ezek csak a tények,semmi csoport hozzá rendelésével.
2011. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

13.34-es vagyok.

Bocsánat, közben bejött még egy válasz

13.22-esre írtam

2011. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Csak vigyazz nehogy ugy jarj mint az a szegeny bacsika aki elektromos keritest hasznalt a ciganyok ellen

ha valamelyikuk bemerne maszni es a szogesdrot kovetkezteben megserulne meg a szuleid mehetnek a dutyiba...

2011. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Felfüggesztettet kapott.

Állítólag változni fog az önvédelemről megalkotott törvény is

2011. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Bányai Károly ***** válasza:
Ha bemászás közben sérül meg, nem terheli felelősség a telek gazdáját. Ez felmerült már az E-kerítésnél is. Hogyha pacemakeres a betörő, akkor simán meghalhat egy pici rázástól is. Erre az volt a jogi állásfoglalás, hogy a védekező nem köteles figyelembe venni a betörő adottságait. Magyarán, ha simán megszúrja a (nem szöges) kerítésed, és vérmérgezésben meghal, akkor sem mész börtönbe.
2011. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!