Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mentőt hívok, akkor nem...

Ha mentőt hívok, akkor nem kötelessége kijönni?

Figyelt kérdés

Barátnőm reggel mesélte, hogy mamájának szomszédja meghalt. 60 éves volt, de nem volt különösebben beteges. Megfázott vagy mi, utána rosszul lett. Hívták a mentőt, nem mentek ki, csak másnap, akkor sem vitték be meg semmi. Utána asszem másnapra meg is halt.


Valahogy az az érzés kerülget, hogy az időseket direkt nem kezelik kiemelkedő szinten, hogy pusztuljanak ki.


Voltam kórházban olyan osztályon nemrégiben ahol a páciensek mind 50 év felettiek voltak, nem kerül oda be fiatal. Valahol azért érezni lehetett, hogy másként kezelnek mint az időseket.


2011. márc. 31. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

bizony, én dolgoztam mnetőknél, és el se merem mondani a teljes igazságot, de bizony jól látod, X kor felett már rohamkocsit se szabad küldeni, kész, nem érdekli őket ... ez van, ez itt a gyönyörű mao. gondolhatod mi van, amikor egy idősek otthonába hívják ki őket? ----- no comment.

én kizárólag gyerekek esetében tapasztaltam valódi lelkiismeretességet, ahova téptünk is ezerrel meg borítékot se várt el senki, de aztán voltak esetek, amelyekről meg jobb nem beszélni, mert undorító.

de persze itt is tudod mi a baj? az hogy egy mentőszakápoló 70 ezret se visz haza, meg előre meghatározott km-norma van egy hónapra, és ha a kocsi azt lefutotta, akkor történhet bármi, akkor se küldik ki, és sorolhatnám ezeket a gyönyörű állapotokat

2011. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

"X kor felett már rohamkocsit se szabad küldeni"


Elárulnád az X értékét? Hamár a többit elmondtad sztem fölösleges épp ezt eltitkolni.

2011. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

eléggé idegesítő és tisztességtelen ez. az nem mentség, hogy 70k-t keresnek a mentősök, főleg, hogy gondolom nem ők döntenek úgy, hogy nem mennek ki, hanem nem küldik/engedik ki őket.


Azt meg hozzáteszem, hogy amit írtam/gondoltam, főleg vidékre értem. Itt pesten azért valszeg jobban megy ez, de vidéken nagyon gáz tapasztalatokat hallottam.

2011. márc. 31. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Én pedig vidéken élek, és ha az ápoltjaim közül valaki rosszul lesz, akkor nem a mentőket hívom, hanem az ügyeletet. Az orvos azonnali segítséget nyújt, és eldönti, hogy kell-e mentő. Ha kell, akkor sürgősséggel rendeli, és sajátszájúlag.( :DDDDDDD).

Ha 40 éves, ha 76-at tapossa.

2011. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

"bizony jól látod, X kor felett már rohamkocsit se szabad küldeni, kész, nem érdekli őket"


Miért kell ilyent állítani hogy nem érdekli őket és ha van kocsi nem küldenek?

2011. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Akit kirúgtak a mentőktől, az kígyót-békát kiabál.
2011. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
73%

A férjem sok éve mentőzik, soha nem hallottam olyat, hogy valakit a kora miatt nem láttak volna el.

De minden rosszulléthez nem mehet ki a mentő, mert lehet egy szülést vagy egy balesetet szalasztanak el.

De a háziorvos vagy az ügyelet sem mindig megy ki.

Tényleg nagy bajban van a mentőszolgálat, néha jobb, ha saját kocsival, vagy valakit megkérve egyenesen a kórházba mennek, ha nem életveszélyes a beteg állapota.

Tudom, hogy nem ezért fizetjük a rengeteg TB-t, de a saját érdekemben nem várnék még 2 napot, ha nagyon rosszul vagyok. Utólag könnyű mindent rájuk kenni.

Az OMSZ már nem betegszállító cég, hanem sürgős esetekre van fenntartva.

Én is EÜ-ben dolgozom, ráadásul Reumatológián, ahol szinte csak idősek vannak. Ahogy tudunk segítünk, hogy javítsuk az életminőségüket, nem eltenni akarjuk őket láb alól.

Sajnos ez kívülről nézve máshogyan nézhet ki, de higgyétek le az egészségügyben ennyi pénzért Magyarországon már csak az elhivatott emberek maradnak. Fáradtan, néha morcosan de tesszük a dolgunkat.

2011. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

na azért ez az ügyelet és mentő közti különbség egy érdekes jelenség, mert vannak helyek ahol az ügyelet a nagyobb úr, és dobálja át a hívásokat a mentőknek, de van ahol ez tök fordítva működik, és a mentő már csak akkor megy ki, ha az ügyelet is kéri. valóban hatalmas különbségek vannak vidék és főváros de még az ország különböző területei között is.


És nem azt mondtam h nem küldenek mentőt (bár ezt is megteszik, ha éppen úgy van), hanem azt, hogy ROHAMot nem küldenek, a szar toyotát kiküldik persze, de aki benne van a témában az pontosan tudja, mit ér egy toyota vagy ford mentő ..:(

ROKO-ból pedig kevés van, és azokat eléggé megválogatják azért, hogy hova küldik, nagyon sok helyen csak segélykocsiként, ha már a toyota megbizonyosodott arról, h nincs mit tenni, és kér magasabb felszereltségű kocsit.


Változó ez nagyon, nem lehet pár mondatban leírni, ne haragudjatok.


Persze h nem magától megy, tudod van egy mentésirányítás, és az dönti el, hogy "baromság" vagy átdobja az ügyeletnek vagy egyáltalán milyen szintű és felszereltségű, személyzetű kocsit küld a helyszínre.


Az én saját tapasztalatom az, hogy a fővárosban inkább küldik azonnal az esetkocsit, ha egy kicsit komolyabbnak tűnik a bejelentés, de vidéken ugye eleve kevesebb eset és rohamkocsijuk van, és hajlamosabbak a vacakot kiküldeni, és úgy vannak vele, hogy majd ha valóban komoly, akkor megy az esetkocsi is. Kivéve persze, ha a bejelentésből egyértelműen valami durva dologról van szó, és szabad az eset/rohamkocsi. Mi bp-en egész nap kint voltunk az esettel, de aztán azóta vidéken vagyok, na itt meg az eset elég ritkán megy ki, de látod nem írhatok ide általam igaznak vélt dolgokat, mert mindjárt támadnak, hogy hazudok stb, és ilyen játékba meg nem megyek bele, mert tök hasonló eset miatt már volt egyszer rágalmazási ügyem, így a neten keresztül.... és ezeket nyilván az is olvassa, akire esetleg nem vet túl jó fényt, de persze bizonyítani evidens, h ilyen dolgokat nem lehet, tehát az ember csak vesztesen kerülhet ki.


Úgyhogy azt kívánom, ne legyen szerencséd a mentőkhöz, és ezzel a probléma alapjában elfojtva. Kifoghatsz egy tök lelkiismeretes személyzetet is, meg egy olyat is, aki még azt is hatalmas kegynek veszi, hogy hajlandó megvizsgálni. A fiatalok általában még lelkesebbek.

2011. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
engem ugyan nem rúgtak ki, ha rám céloztál ... tudod nekem lett elegem az állapotokból, ennyi
2011. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg kötelessége.

"Valahogy az az érzés kerülget, hogy az időseket direkt nem kezelik kiemelkedő szinten, hogy pusztuljanak ki."


Hesegesd el!

2011. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!