Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gáz egy kicsit, h a...

Nem gáz egy kicsit, h a kuruc. Info ennyire figyel a helyesírásra?

Figyelt kérdés

[link]


Elismerem, h helyesen kell írni de.. nem az interneten. Persze legyen érthető de hogy ennyire ügyeljünk erre az már szerintem túlzás.


2011. ápr. 2. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
- a részükről
2011. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem gáz. Támogatnám az összes fórumon.


A helyesírásellenőrzőt ingyenes használni, én nem használom, Wordben sem, de nincs is rá szükségem. Akinek van, az nem engedheti meg magának ezt a luxust.


A legszánalmasabb dolog a világon, hogy sokan arra hivatkoznak, hogy siettek. Érdekes módon ha én sietek, egy-egy betű kimarad, vagy kettő megcserélődik, de nem lesz a j-ből ly...

2011. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Legjobb Kurucinfó cikk valaha.
2011. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Én teljesen egyetértek velük, ennek minden fórumon (többek között itt is:)) így kellene lennie.
2011. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

A kuruc.info megtanulhatná végre: soha ne mondd, hogy soha!

"és a "stb." előtt soha nincs vessző"

Ez két dologból sántít. Egyrészt, az előtt és a soha között két szóköz van, ez még annyira nem is feltűnő. De javaslom a cikkírónak az alábbi gondolatokat:

"A magyar nyelvben használunk rövidítéseket is. Ilyenek például: ld., vö., stb."

Mégis kerülhet a stb. elő vessző. :)


Mindezt azért írtam le, mert a cikk hangvétele annyira tökéletességpárti - amely nem is baj -, hogy szükséges volt ezt megjegyeznem.

2011. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 BeerHunter ***** válasza:
67%
Szerintem nem gáz. nem hinném, hogy megerőltető az embernek az anyanyelvén helyesen írni.
2011. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon helyes! Aki magyar, az tudjon magyarul írni. Utálom, amikor a magukat mélymagyarnak tartók hozzászólásai hemzsegnek a helyesírási hibáktól. Helyesen írni az anyanyelvünkön alapvető dolog.
2011. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Támogatom a Kuruc.info eme törekvését. Helyesen írni tudni kell.
2011. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
általában az ellenvéleményt tiltják, a kurucos fröcsögést pl "dunába a cigókkal és zsidajokkal" azt meghagyják...
2011. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezek a rövidítések csetre és MSN-re valók, ahol ugye a beszélgetés folyik, ergo gyorsan kell írni, és ilyenkor be-be csúszik baki.

Viszont ez egy fórum, meg a kurucos cikkek alatt is lényegében az van és fórumokon a normálisabbja helyesen ír.

Nem mellesleg, had döntsék már el, hogy kinek a hozzászólásait engedik azon az oldalon amiért ők fizetnek.


(Megjegyzem, az összes hírportál moderálja a cikkek alatti hozzászólásokat, vagy szimplán letiltja.)

2011. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!