Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ti lennétek a kormány...

Ha ti lennétek a kormány helyében, hogyan vezetnétek ki az országot a válságból, és a gazadasági, pénzügyi krízisből? Kinek milyen ötletei lennének?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a pénzügyi egyensúly visszaállítására,megtakarításokra, gazdasági növekedés megteremtésére.Ki hogyan csinálná?
2009. febr. 27. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha én lennék a kormány helyében azonnal lemondanék. Nem a kormánytól kell várni a csodát, hanem nekiállni dolgozni, nemlopni és megbecsülni magunkat és az embertársainkat. A kormány olyan mint a nép, csak ők jobban látszódnak mert fenn vannak és mindenki tud róluk. Mellesleg a kormányt a nép juttata oda ahol van és maximálisan megérdemlik egymást.
2009. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Én minimalizálnám az importot, mindent amit lehet itthon termelnék meg, ezzel munkahelyek jönnének létre, és lenne aki adót fizessen.
2009. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Csökkenteném azoknak a fizetését, akik több százezeket, milliókat keresnek egy hónapban! Ezzel meg is takaríthatnánk több milliárdot!
2009. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én kapásból levenném a parlamenti létszámot úgy az 1/3-ra.Szerintem 100 ember is képes lenne döntéseket hozni.Sőt még lehet, hogy 100 is sok.De most feleslegesen sokan lebzselnek odafent-milliárdokért.
2009. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ja és tényleg egyból be kellene tiltani az importot pl. élelmiszerekből és alapvető háztartási cikkekből, de főleg kitiltanám a sok kínai cuccot, még akkor is ha olcsó.Rengeteg ruhagyár és egyéb gyárak zártak be miattuk, most éppen a gagyi bútoraikkal törnek be a piacunkra-tönkretéve sok asztalost és bútorgyárat.Ja én kitiltanám a kikát-ikeát -scontot meg az összes többi külföldről adókedvezménnyel idejött céget is.Menjenek haza.Erre volt jó a kommunizmus, akkoriban az ilyeneket mi magunk termeltük meg-tényleg csak az jött be külföldről, amink nem volt:kocsi-traktor meg sok műszaki cikk:SOKOL rádió és társai.De az emberek akkoriban látták a jövőt, mert biztosítva volt nekik.Nekünk nincs.
2009. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Csökkenteném a bürokráciát nagyon jelentősen, segélyezéseket minimumra szorítanám, csp meg ilyeneket megszűntetném, beleépíteném a bérbe, nem bérként adnám, hanem annak adnám, aki dolgozott huzamosabb ideig vagy dolgozik. A banki kamatokat és törlesztőrészleteket befagyaszttatnám a bankokkal. Konzultálnék a nagytőkésekkel, megerősíteném a rendőrséget, ezzel növelném a foglalkoztatottak számát, állami tendereket írnék ki, pl autópálya építésre, de nem ilyen magáncégeket bíznák meg, hanem munkanélkülieket szednék össze és hagynám, hagy dolgozzanak ott, ezáltal csökkennének az autópálya-építés költségei. Az összes közbeszerzést leállíttatnám és egy független gazdasági csoporttal felülvizsgálnám és csak a reális árú szolgáltatókat bíznám meg.
2009. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
49%
AZONNAL ELTÖRÖLNÉM AZ ISKOLÁBA JÁRÁSI RENDELETET :D
2009. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Pont az elsőt és az iskolásat pontozták le. Miért?

Az első nagyonis jót írt. Kár volt érte. :S


Az iskolás meg vicces volt. Legalábbis nekem tetszett. ;)

(Mégha nem is értek vele egyet, de legalább a szmájlit figyelhetnétek.)

2009. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!