Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az RTL Klubon amikor a Minden...

Az RTL Klubon amikor a Minden gyermek lakjon jól alapítványnak gyűjtött, és össze is jött 220 millió, szándékosan csakis és kizárólag értelmesebb, sajnálatra méltó fehér szegény gyereket mutogattak, cigányt pedig egyetlen egyet sem? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Nekem nagyon feltűnt, rendszeresen néztem ugye, és egyetlen egyszer sem mutattak cigány gyerekeket, csak fehéreket, és azok közül is olyanokat, akik értelmesen meg tudtak szólalni, mintha csak az emberek lelkére próbáltak volna minél inkább hatni.


Mert ne legyünk álszentek, ha cigány gyerekeket mutogattak volna, nyilvánvalóan nem jött volna össze 220 millió forint, ebben a - gondolhatta az RTL - rasszista országban (mely rasszizmusra a cigányok jó része nem mellesleg jócskán rászolgált persze). Ugyanakkor nem hiszem, hogy az összegyűlt pénz jelentős részével nem éppen cigányokat fognak támogatni.


2011. ápr. 3. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Régi igazság, hogy a kövér, jól öltözött koldusnak szívesebben adunk pénzt...

De most gondold végig, egy ilyen véresszájúan rasszista országban mennyi jött volna össze, ha akár csak utalnak arra, hogy a nyomor bőrszínfüggetlen? Ez alatt azt értem, hogy ha szegény romát lát egy átlag magyar, akkor jön az ilyenkor szokásos szöveg, ha meg szegény fehért, akkor egyből előbújik a szociális érzékenysége.

2011. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Igazad lehet.

bár felőlem hiába mutattak volna csak fehér bőrű embereket ha simán arról szólt volna a nehéz sorsuk, hogy van pl. hat gyerek, a szülőknek nincs munkájuk, vagy csak az egyiknek... A bemutatott sorsok szereplői pedig lehettek volna egytől-egyig roma származásúak, akkor is adakoztam volna, az első esetben pedig nem. Én arra vagyok a leg allergiásabb, mikor egy sokgyerekes családot mutatnak be, hogy milyen nyomorban élnek, és sajnáljuk és segítsünk rajtuk. Könyörgöm! Miért kell sokkal több gyereket szülni mint amennyi eltartására valamikor is esélyük van. Mert legyünk őszinték. Ha valakinek nincs diplomája, akkor még munkahely mellett is nagyon nehéz felnevelni jó sorban három gyereket. Pláne így, hogy egyik napról a másikra elvesztheti bárki a melóját.

2011. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
A sulinkban van gyűjtés az éhező niggereknek. Én egy vasat se adok bele...
2011. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Jaja, ezt én is megfigyeltem, és igazad lehet.

DE szerintem ebben nem az ország a hibás, mint ahogy a liberális barátunk mondta, hanem a drágalátos kisebbség :P

2011. ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem is szabad. Jótékony célra én sem adok soha. Elég Audi van már az országban.
2011. ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
az előttem szólónak szerintem nincs igaza. én 'hófehér' bőrszinű vagyok, elég sok nállam sötétebb bőrű embert ismerek, és 1 közülük a legjobb barátom. (utálom ha valaki bőrszín szerint különbözteti meg a másikat) ahol én lakom ott is van nyomortelep az apukám a nyomor telep szélén élt, ott nőtt fel, ott található a családi ház. megjegyzem akkor még nem volt ennyire lepusztult az a városrész, bár már akkor is nagyon lelakott hely volt. utoljára 10 éve jártam sokat arra a környékre mert a nagyszüleim még éltek, és ott laktak. mára az a terület a nyomortelep belsejéhez tartozik. ahol most lakom (3 utcával feljebb) az a terület lett a nyomortelep széle... szóval hidd el van tapasztalatom ilyen téren sok szívszorító dolgot láttam. az igazság része hogy gyerekként amikor lejárkálam a nagyszüleimhez sok gyereket ismertem akiknek 'sötétebb' volt a bőrszíne, és ott laktak. olyan 'házakban' amiket szerintem az előző hozzászóló el sem tud képzelni. azért teszem idéző jelbe a házakban szót mert szerintem a ház nem jó szó rá. ma már nem járkálok arra, egyrészt semmi dolgom sincs ott, meg nem is szivesen megyek arra. amikor utoljára voltam ott egy haveromhoz mentem akihez a nyomortelepen keresztül tudok a leggyorsabban eljutni, persze nem mentem be a sűrűjébe nem vagyok hülye:D de csak hogy leírjam a környzetet: útban hozzájuk; a házakon nincs vakolat, majdhogynem egy két ház teljesen össze van roskadva, kerítés nincsen max helyenként, az udvarok nagyrésze úgy néz ki mint egy csatatér, kóborkutyák járkálnak össze vissza. kis taknyos 10 éven aluli 'sötétebb bőrszinű' gyerekek az utamba álltak, beszólogattak, persze pofont nem mertem egynek sem adni mert meglincseltek volna :| kifelé érve már jobb volt a helyzet nem ilyen gázos, és mondom még be sem mentem a putritelep belsejébe, ahol az igazán kannibálok laknak. féltem hogy esetleg kizsebelnek, vagy történik velem valami rossz dolog. hazafelé inkább kerültem nem vágtam le az utat. kedves kérdező! szeritned ezek után mit érezhet egy hozzám hasonló fiatal? 19 éves vagyok, kisgyerekként sokat jártam arra, mert a nagyszüleim ott laktak, nem volt semmi bajom a cigányokkal,és most sincs!! azért mert nem átlagosítok bőrszín alapján, szarok rá hogy ki zsidó arab vagy cigány. de ezek után nem a sajnálat fog el ha bemegyek a dzsungelbe. inkább a félelem, az az érzés hogy ha nem muszály nem merészkedek le erre, és hogy jó lenne már minél hamarabb jobb környékre költözni. sajnálom azokat a cigányokat nem tudnak megélni és nyomorba kerülnek. az emberek magyarországon nem tudnak normálisan megélni, és mindegy hogy cigány avgy vagy magyra, vagy akármi más, nem lehet normálisan megélni munkából. nem tud megcáfolni senki, hiszen én magyra vagyok, anyukám apukám dolgozik, szerencsére van munkahelyük, de nehéz megélni. éhenhalni nem tudok de becsületesen megélni sem. a sajnálat elfog tényleg ha nagyon nyomorrról van szó, hiszen rossz elképzelni hogy milyen lehet ha még a saját helyzetemnél is nehezebb helyzetbe kerül valaki. de a düh is elfog ha lemegyek arra a környékre és ilyen dolgok történnek velem. tudom sokat írtam elnézést miatta, de ha nem írom le ezeket akkor sokan nem értenék meg a válaszomat. nem tudom miért mutattak csakis 'sajnálatra méltó szegény fehér gyerekeket' a te szavadiddal élve, de ha valakit megsajnálsz mert nyomorban él, akkor legyen midnegy számdora hogy fehér vagy fekete vagy sárga a bőrszine. ha te is bőrszín szerint különbözteted meg az embereket akkor eljutsz oda hogy szélsőségesen fogod fel a dolgokat és rasszista leszel. azt nézd ki milyen ember, próbáld megismerni, és ne higyj el senkinek semmit amikor ilyemsikről beszél, inkább a saját tapasztalatidat hazsnáld. a lényegre térve, ha nekem cigány gyerekeket mutattak volna akkor is megsajnáltam volna őket. szeritnem az emberek nagy része ugyanúgy küldött volna pénzt attól hogy cigány kisgyerekeket mutattak volna. ez amit most írtál hülyeség, lemerném fogadni nem is te találtad ki csak halottad valakitől, aki szerint a tévébe direkt nem mutattak cigány kisgyerekeket mert a magyarok nem sajnálták volna meg őket... amúgy meg kitudja hoyg egyáltalán azok a kisgyerekek kapták meg a pénzt és nem épp valami RTL vezérigazgató vagy valami más fejes vett a pézn nagyrészéből vagy geészéból egy új sportkocsit?
2011. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
közben többen is írtak, pontosítanom kell amikor zat írtam hogy az előttem szólónak nincs igaza a legelső hozzászólóra gondoltam!
2011. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, nekem is feltűnt, hogy cigány szinte egy se volt. Nekem is lejött elsőre, hogy azért nem, mert akkor közel se jött volna össze annyi pénz. És én teljesen megértem és egyetértek azokkal az emberekkel, akik csak emiatt nem adtak volna pénzt. És valóban jogos ez a kérdés: miért vállalnak ennyi gyereket, ha nem tudják őket eltartani? De gondolom a liberálisok szemében mi vagyunk a rasszisták, mit képzelünk, hogy nem támogatjuk, hogy ezek mégtöbben legyenek.
2011. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"ez amit most írtál hülyeség, lemerném fogadni nem is te találtad ki csak halottad valakitől, aki szerint a tévébe direkt nem mutattak cigány kisgyerekeket mert a magyarok nem sajnálták volna meg őket..."


Már ne is haragudj, de ezzel a helyesírással inkább ne fogadj semmiben... Igenis feltűnt amit leírtam, szerintem nincs ebben semmi extra, ne sértegess, köszi!

2011. ápr. 3. 20:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sem adok mert a vörös iszapra össze gyűltet is lenyúlta a nagy FIDESZ.
2011. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!