Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy közmunkára vezényeljék a cigányokat?

Figyelt kérdés

Első lépésként az új alaptörvénybe betették a munkakötelezettséget. Aztán hallottam Szíjjártó Pétertől, hogy ennek keretében több 100 ezer segélyezett embernek szerveznek közmunkát. És most Orbán egy történelminek nevezett megállapodást készül kötni Farkas Flóriánnal, aminek alapján a nem dolgozó cigányok százreit küldenék kötelezően közmunkára. Nekem ez elég hátborzongatóan hangzik, meg nagyrészt értelmetlennek is; nem tudom, meg tudják-e csinálni, mert gondolom, rengetegbe is kerül. Ez lenne a híres EU-s roma stratégia, amit beígértek?


[link]


2011. ápr. 7. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
63%
Ha hátborzongató, ha nem, teljesen midnegy, mert úgyis kivitelezhetetlen. Ha a belső zsebéből elő tudna bárki húzni 100 ezer helyet közmunkára, nem volna gond a munkanélküliséggel. De persze lehet, hogy ez az 1 millió új munkahelyhez vezető út első lépése...
2011. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sokba kerül, de még mindíg jobb ha munkáért kapják meg a pénzt, mintha munka nélkül, segélyként kapják, miközben a munkát ugyanúgy meg kell valakivel pénzért csináltatni.
2011. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:
Én is azt hiszem, hogy kivitelezhetetlen. Hogy fog ez majd kinézni a gyakorlatban? Felkerekedik a cigányság reggel, kaszára, kapára kap, és kivonul közdolgozni? Na megnézném én ezt. Úgy otthagyják majd a francba az egészet, hogy csak na. Már aki egyáltalán kivonul.
2011. ápr. 7. 20:13
 4/68 anonim ***** válasza:
93%

Ha ezt behozzák akkor nőtt a Fidesz a szememben ,ami nagy szó.

Igen.Dolgozzanak meg azért a pénzért amit kapnak.Ne az legyen,hogy otthon ülve kapja a segélyt.Menjen el füvet nyírni meg havat lapátolni kötelezően.Télen a házak előtti utcarészről simán el lehetne lapátoltatni velük a havat.

2011. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
68%

Közmunkára ? Minek ? Amúgy se dolgoznak, ha pedig igen.

Abba bele lehet sz@rni ! Mert nem ér semmit !

2011. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 szamóca. ***** válasza:
100%

én egyetértek vele. a romastratégia nem csak ebből áll, de igen ez is egy lépcsője. oktatást akarják felfejleszteni főként, meg a munkanélküliséget csökkenteni.

úgy tudom a segélyeket és a közmunkákat sem etnikai alapon vizsgálják majd, hanem gazdaságilag.

nem lenne rossz, bár valóban nem tűnik túl kivitelezhetőnek még EU-s támogatással sem. legalább a segélyeket közmunkához kéne kötni, mint 29 után.

na mindegy, majd meglátjuk...mindenesetre legalább már szót ejtenek az ügyről, az is valami..:S

2011. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:

A válasz írója 22%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:30


Már csináltattam cigánnyal ilyesfajta munkát.Megcsinálta.

Bár hozzá kell tenni,hogy nem naplopó volt,csak nem volt 8 osztálynál többje.

2011. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 szamóca. ***** válasza:
96%

annyira tudjátok mondani hogy nem tudnak dolgozni... majd ha rászorulnának nyomnák a fűnyírót mint a jómunkásemberek.

a probléma ott keződik, hogy soha nem fognak annyira rászorulni, mert kapják a segélyt, és nem büntetik őket úgy mint mást. innentől valóban nem fogják cisnálni, de nem a képességeikkel van ott a baj.

2011. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagy dolog ez pedig. Aki nem végzi el rendesen azt a kis kiszabott munkát, amit a segélyért cserébe elvár a közösség, és aki nem tartja az udvarát rendben, lopni, csalni jár, az nem kap segélyt, és semmi juttatást.

Ennyi az egész. Aki sem lapátot, sem gerebjét, sem semmi mást nem akar megfogni aminek nyele van, az legeljen.

2011. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:

"Aki nem végzi el rendesen azt a kis kiszabott munkát, amit a segélyért cserébe elvár a közösség, és aki nem tartja az udvarát rendben, lopni, csalni jár, az nem kap segélyt, és semmi juttatást."



Nem fog legelni, az ő jövedelme semmivel sem lesz kevesebb ha nem kap segélyt, csak a tiéd annyival amennyit ellop tőled. :D

2011. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!