Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigány sorozatgyilkosság: mi...

Cigány sorozatgyilkosság: mi igaz ebből a cikkből? :

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt legelőször az origo-n olvastam, ahonnan a barikad is átvette. De a barikad mintha meghúzta volna csöppet, mert az origo-s cikkben azt is említették, hogy volt valami zsinagóga gyújtogatási ügye, amiben lebukott, de nem állították bíróság elé.

Ami sehogy se fér a fejembe, az a fickó kacskaringós életútja:

- az elején antiraszista pólós ("kill the racists"), alternatív zenész,

- aztán hirtelen rocker lesz,

- aztán már újnáci, és zsinagógát gyújtogat,

- lebukik, de még csak bíróság elé sem állítják (?!),

- újnáciként izraelbe vágyik "pénzt keresni (?!)",

- mi több, még be is engedik a zsinagóga gyújtogató újnácit a világ legjobban őrzött országába (azóta kiderült: nem másfél, hanem 3 évre),

- hazajön, már megint náci, és elkezdi szervezni a csapatot a sorozatgyilkossághoz, beveszi a testvérét, egy nácit, akiről nem tudja, hogy ügynök, és egy másik nácit,

- megtudja, hogy ügynök van a csapatban, mire el akarja tenni annak a tartótisztjét láb alól (a kezdő terrorista, aki az index szerint "a világ legrendesebb családapája", mindjárt egy titkosszolgálatnak menne neki?!),

- a magyar titkosszolgálat erre "véletlenül" leszedi a tisztet a csapatról, szabad az út a gyilkosságokhoz,

- végül a rendőrség buktatja meg a csapatot.


Ha ezek tények, akkor ebben a történetben legalább 10 olyan megmagyarázhatalan csavar, és a legjobbkor jött véletlen van, amiből már kettő is sok. Hogy állhat össze ez a történet hihetővé? Csak nem?

Vagy esetleg az origo eredeti cikke (amit már eldugtak) tévedett volna a részleteket illetően?


2011. ápr. 8. 02:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
ugye nem gondolod komolyan h akár neki említett akár a jelenlegi cirkusz alatt levőknek bármi közük van ..... és tovább no comment
2011. ápr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Eszköztelennek érzem magam ahhoz, hogy rekonstruálhassam az eseményeket és bár a hatóságoknak sokkal több eszközük van, ők sem biztos, hogy képesek rá (és az sem 100%-os, hogy az érdekükben áll).


Ilyen esetekben én először azt döntöm el, hogy összeesküvés ízű a dolog vagy sem. Ez az ügy eléggé az.

Aztán már csak az foglalkoztat, hogy vajon kinek állt az egész az érdekében. Szerintem ez egyértelmű. Mint ahogyan szerintem az is, hogy a szélek összeérnek.


Ráadásul hasonló összeesküvésszerű cselekedetei voltak már a titkosszolgálatoknak: Krakkó Ákosék, meg a haveri kutyák; az UD Zrt. ügy; rendőrszékházba lövés; szlovák terroristák stb.


Dőreség lenne bármit is meggyőződéssel állítani, de hogy eléggé gyanús az ügy, hogy valószínű, valakik a háttérből mozgatták a szálakat és az is sejthető, hogy személy szerint kik voltak azok, az fix.

2011. ápr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez az előélet már anélkül bűzlik, hogy bármihez köze lenne:


Hogy lesz a nácivadászból ("kill the rascist" póló, alternatív zenekar) hirtelen náci (zsinagóga gyújtogatás), aztán antirasszista (3 év izraelben), aztán megint náci (sorozatgyilkosság)?


Hogy-hogy a kis senki neki akar menni a magyar titkosszolgálatnak, amikor megtudja, hogy megfigyelik?

Hogy-hogy szinte kiszolgálja a magyar titkosszolgálat azzal, hogy leszedi róla azt, aki az útjában van?

2011. ápr. 8. 08:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkoriban kellett valami, amiről beszélhetnek az emberek.
2011. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Pofás kis életút.

Én mindig is tudtam, hogy valami nincs rendben a srác és ezzel együtt az egész ügy háztájékán...


És amúgy kit érdekel, hogy cigányokat öltek? A cigányok hány magyarral végeznek?

2011. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"És amúgy kit érdekel, hogy cigányokat öltek? A cigányok hány magyarral végeznek?"


Ha így gondolkozol, akkor te máris belesétáltál a csapdájukba.

2011. ápr. 8. 08:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes történet. Annyi biztos, hogy ez az egész több, mint gyanús.

""És amúgy kit érdekel, hogy cigányokat öltek? A cigányok hány magyarral végeznek?""

A Büntetőtörvénykönyvet.

2011. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Hát igen, a titkosszolgálatok bármibe belenyúlhatnak!


"És amúgy kit érdekel, hogy cigányokat öltek? A cigányok hány magyarral végeznek?"


Kilóg a lóláb piszkos fajgyűlölő!

2011. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt a szálak sokkal mélyebbre nyúlnak, ez csak a népnek a cirkusz.
2011. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja. Látom ugyanarra gondolunk mind :)


De én elgondolkoztam még pár közszereplő hozzáállásán is az ügyhöz:


Az egyik a Barikád és a Jobbik: ahhoz képest, ahogy belekezdtek (ld. a linkelt cikket), feltűnően leálltak az ügy "nyilvános felgöngyölítésével".

De ugyanígy a másik oldal: nyilván a Gárda és a Jobbik elleni propagandára tervezték az akciót, ha nem kavar be a túlbuzgó rendőrség.

De most mintha lenne egyfajta megegyezés: én nem feszegetem a te félresikerült akciódat, ha te nem nagyon keversz bele...


A másik tábor a HÍR TV, és érdekes módon: a kuruc. Ők a hivatalos mellé egyenesen egy alternatív összeesküvés teóriát gyártottak az összeesküvés elméletek fogyasztóinak: "nem az igazi gyilkosokat tartóztatták le".

Úgy látszik mintha az ügy elég fontos lenne ahhoz, hogy minden réteg ki legyen szolgálva valamiféle magyarázattal. Külön érdekes, hogy ebben épp a kuruc, és a HÍR TV van az élen, és egy platformon...


Eszembe jutott erre egy analógia: piszkosul fontos volt, hogy az amerikai hadsereg különleges repülőkkel (pl. lopakodó) végzett teszt repülései titokban maradjanak, és ezért erre szintén két fedő verziót gyártottak:

a) Hivatalos verzió az átlagbirkának:

"nincsenek semmiféle különös repülő tárgyak, csak feltűnési viszketegségben szenvedő emberek gyártanak hamis bizonyítékokat",

b) és egy másikat az összeesküvési elméletek kedvelőinek:

"a kormány eltitkolja az ufókkal történt találkozásokat"


Lehet, hogy ez a "kettős lefedés" egy szokásos technika ilyen esetekben?

2011. ápr. 8. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!