Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a globalizáció...

Mi értelme a globalizáció ellen harcolni?

Figyelt kérdés

Globalizáció, nemzetközi együttműködés nélkül nem tudnánk ilyen életszínvonalon élni.


Észak-Korea a világ leg antiglobalistább országa, úgy csinál, mintha egy külön kisbolygó lenne. Az emberek egész nap halálra dolgozzák magukat, mégis olyan életkörülményeket tudnak csak teremteni maguknak, amihez képest bármelyik más ország BÖRTÖNEIBEN irigylésre méltó körülmények vannak.


Az antiglobalista emberek tényleg úgy gondolják, hogy a nemzeti hagyományok, szokások teljes megőrzése fontosabb dolog, mint az ország lakóinak a jólét biztosítása?


2011. ápr. 10. 23:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Úgy kiscsillag, hogy egyrészet az energia magasabb az iparifelhasználók esetén az az már maga a táp takarmány stb magasabb áron elérhető. Másrészt, tönkretették, bezáratták velünk azokat az iperilag hasznosított mezőgazdasági kultúrákat, cukorrépa, növényi olaj, keményítő burgonya, aminek a mellékterméke maga a táp alapanyaga. Az az, míg a németek melléktermékekkel etetik a szarvasmarhát és a sertést, mi szemes takarmánnyal, ami kb a 3-4× ára. Ezt pontosan a globalizáció nagyhatalmainak az igényei érdekei alakították.

Arról nem beszélve hogy a magyarok támogatása a harmada a nyugatiakénak."

Te vagy tájékozatlan! Írhatsz akármit iparágak tönkretételéről, de akkor sem lesz sok köze az árképzéshez csak minimális.

A mezőgazdasági termékek árában a legnagyobb részt a gazdák bére képzi. Egész Európa azért versenyképes a földönfutó országok gazdáival szemben, mert támogatást kapnak a gazdák. Amúgy meg jó lenne, ha nem hazudoznál "kiscsillag", mert idén már Magyarország és az új tagállamok is ugyanannyi mg-i támogatást kapnak.



Te úgy vagy ostoba ahogy vagy!!!


Egy kismalac felneveléséhez, míg a vágósúlyt 120kg ot eléri, 240kg minőségi táp szükséges.


Ha nállunk 5000 egy 50kg táp mert nincsenek meg a melléktermékekből származó adalékok, a németeknél meg a papírgyárak kálóját, a keményítő burgonya pépjét használják 1000F/ 50kg árban, akkor szerunted kinek gazdaságos?


És édes anyád hazudik.


A csatlakozásunkkor 20% volt és évente növekszik.


Ma 35% nál tartunk a támogatásokat illetően.


Ostoba vagy, mert nem érted hogy vannak okos emberek nyugaton, akik tudták mit kell bezáratni vagy ellehetetleníteni itt, hogy az ő termékük nyerhessen az árharcban. Ugyanis ök már akkor vadkapitalisták voltak, amikor itt még az uttötő nyakkendőt kötötték a mai 60 évesek nyakába. Illetve annyira korruptak a politikusaink, hogy nem is érdekelte őket a döntéseik következménye, csak az a néhány millárd!

2011. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
37%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:33


Mi van, ha nem megy az érvelés, akkor jön a személyeskedés? Részemről én itt befejeztem. Amúgy is hülyeségeket beszélsz, te is biztos az a kommunista generáció vagy, aki mindig a 'mocskos kapitalista' szavakkal dobálózik.

2011. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

„Nem a globalizáció ellen kell harcolni. Annak annyi az értelme, mint a földrengés, vagy a szél ellen harcolni.”


Ha a Wikipediát elfogadod:

[link]

[link]



„Ha igaz, ha nem, akkor is mindegy, mert a hazai energia alig 40%-át adja az atom! A többit behozzuk!”


Mintha Pakson kívül nem lenne más erőmű az országban.


[link]

[link]

2011. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:33


Mi van, ha nem megy az érvelés, akkor jön a személyeskedés? Részemről én itt befejeztem. Amúgy is hülyeségeket beszélsz, te is biztos az a kommunista generáció vagy, aki mindig a 'mocskos kapitalista' szavakkal dobálózik.



Kicsikém, én pontosan nem az vagyok akinek gondolsz!


41 vagyok és a multrendszerben még csak tanúltam.

Az első lakásom meg 1 hónapi munkából vettem, amikor volt a német egyesítés és lehetett válltogatni a pénzt k- márkát Ny-márkára, azt meg Ft re és így szépen körbe, minden körben meg 3× ozva a pénzed.

Életemben nem dolgoztam másnak, és én is mindíg bekell hogy fektessek ha valamit akarok csinálni.

Csak már azzal van ki a hócipőm hogy semminek nincs értelme, mert 20 éve egyre rosszabb minden.

És sokkal külömb vagyok nállad és azoknál akik nem értik hogy mindenkinek a sorsa összefüggésben van a nemzettesten belül. Ugyanis a menzet a kerete a lehetőségeidnek, és te mint az individum csak ebben a keretben mozogsz! " ha itt maradsz"


Az meg hogy én személyeskedek, mikor te neveztél hazugnak?

2011. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igazából a globalizáció a kapitalizmus és a fogyasztói társadalom együttese ellen érdelmes harcolni. A globalizáció önmagában még jó is lehet, ha például egy faj megmentéséről van szó és a világ szakemberei összefognak és együtt dolgoznak ki egy tervet.

A kapitalizmusban a pénz mozgatja a társadalmat, és szerintem ez már önmagában nem jó, a fogyasztói társadalomról nem is beszélve ahol az a fontos, hogy minél többet és többet termeljenek, és lehetőleg olyan termékeket ami hamar elévül vagy tönkremegy. Ennek a 3-nak az együttes hatása eredményezi a jelenlegi helyzetet. Hiszen arról van szó, hogy a pénz az úr, ezért zsigereljük ki a legszegényebb országokat termeltetve velük például kakaóbabot, aztán dolgozzuk fel Milka csokivá, amit lassan a világ bármelyik táján meglehet venni, és adjunk el belőle hatalmas mennyiségeket a fejlett országokban, illetve találjunk ki új ízeket, hogy ne lankadjon a népszerűsége.(persze ebből milliós bevételeket bezsebelve). Ez igaz a mobil telefonokra, élelmiszerekre, divatos ruházatra, mindenre. A 3. világ országai úgy tönkre vannak téve, hogy nincs rendes ivóvizük, mert ezek a cégek szennyeznek is rendesen, a földjeiket felvásárolják, így nincs hol termelniük, a hal állományukat olyan szinten halászták le, hogy drasztikusan esett a számuk illetve méretük.

A külső szemlélő csak annyit lát a dologból, hogy ugyanazt a ruhát megtudja venni mint más országokban, a cégek terjeszkedése miatt, de azt nem hogy azért a ruháért, ezrek éhbérért dolgoztak, tönkretették a helyi vizeket a vegyszerekkel, és a műanyagok előállítása miatt a levegőt is szennyezték, majd elképesztő hosszú utat bejárva (egy fél világon átutazva, hatalmas széndioxid és szénmonoxid kibocsátással) ideér, az éppen hogy megvarrt, rossz alapanyagokból előállított, szinte 1-2évig hordható darab, ami 1dollárért varnak meg, de minimum 10-ért adnak el, ezzel tönkretéve az üzletnek otthont adó országot, és annak kereskedőit (illetve ruhagyártóit)

Ez nem normális, mert fenntarthatatlan, mint azt a gazdasági válságok is mutatják, egyszer vége szakad a folyamatos fejlődésnek, és akkor más nem nyitnak újabb boltokat, de ez megint válságot fog teremteni, ahelyett hogy hosszútávra rendezkednének be, mindnek a profit kell most azonnal, nem érdekelve mit áldoznak be ezért és mit tesznek tönkre.

2011. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!