Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a börtön miért...

Magyarországon a börtön miért Hawaii?

Figyelt kérdés

Hajléktalanok is inkább a börtönt választják, cigányok közt is menő börtönviseltnek lenni. TV, fűtés, könyvtár, sztem számítógép is.


Mi akadályoz meg minket abban, hogy olyan börtöneink legyenek, mint Bolíviában? Ahol alapból nem kapsz ingyen kaját, mindenért fizetni kell, és nem biztos hogy megéred az estét élve. Fűtés sztem alapból nincs. Sokkal elrettentőbb ereje lenne, és a halálesetek is a férőhelyek számát növelné. Ez nálunk miért nem megy?


2011. ápr. 14. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, de a meg szorításokat,Szél Kálmán tervet ott is kéne alkalmazni.
2011. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem vagyunk állatok. Egyébként a legtöbb országban sokkal jobbak a börtönök, mint itt.
2011. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

"Mert nem vagyunk állatok."


aha, akkor miért gázabb sok iskola, kollégium?

2011. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk állatok?


Ne haragudj,de én spec k.rvára le.arom,hogy aki megerőszakol egy 5 éves kislányt,hogy rosszul érzi-e magát a börtönben....

2011. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, szegény gyilkosoknak, csalóknak, erőszakoskodóknak még sem lehet valami ócska helyen tölteni a BÜNTETÉST. Én szeretném indítványozni, hogy inkább valamelyik 4-5 csillagos wellness szállóban legyenek elszállásolva (természetesen szabad kijárással, hiszen szegénykék jogai különben sérülnek). Én adnék még nekik egy-egy jobb sportkocsit is, hiszen mégse mehetnek busszal haza egy-egy bűntény vagy ártatlan áldozat agyonverése után!


Sőt, van egy még jobb ötletem: amikor valaki bűnt követ el, akkor járuljon elé az egész ország, és mélységes elnézés közepette hagyjuk, hogy azt csináljon velünk, amit akar, merthát mégsem unatkozhat szegény.



De hogy miért kell állatnak lenni ahhoz, hogy egy életre megbánja a bűnelkkövetést, gyilkosságot, rablást, azt látod nem tudom. Ők nem önkontroll nélküli állatok? Najó, nem azok. Az állatok nem gyilkolnak csak úgy.

2011. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

szerintem nem az.


ha szerinted az, akkor javasolom, hogy pár hónapra költözz be az egyikbe, majd megváltozik a véleményed.


az, hogy a hajléktalan azt választja, hát nem tudom, szerintem neked fogalmad sincs, hogy milyen az utcán élni. annál szinte minden jobb.

a cigányoknál meg az a menő, hogy követtek el már valamit, nem az, hogy megjárták a börtönt. (mellékesen, ha a börtön olyan laza dolog lenne, akkor mitől lenne menő???)

2011. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Az "állatos" vagyok:

Senki nem mondta, hogy olyan jó ott nekik. Egyáltalán nincs "hawaii". A magyar börtönök így is beteltek, ezért kell valakinek 3 évig várni, hogy lecsukják. Néhány vidéki börtönben olyan kevés a hely, hogy nem férnek el 1 cellában. Bolíviához pedig illet volna odaírni, hogy nagyon gyakoriak a börtönlázadások. Pontosan nem tudom megmondani, hogy a bolíviai rendőrök ezt tudják-e orvosolni, de Mexikóban néhány börtönlázadás gyakran végződik túszejtéssel, "tömeges szabadulással" stb...

De igen persze, vágjuk le a tolvajok kezeit, végezzük ki a pedofilokat, majd ha kiderül, hogy nem ő volt, akkor annyit mondunk, hogy "upssz"

2011. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
ezért kell kivégezni a gyilkosokat,pedókat,stb, mindjárt több hely lesz a sitten
2011. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

magyarországon azzal van baj h túl soka a fegyőr.7ra jut egy őr. amerikában 30-40 rabra jut egy őr.

1 rab eltartása/nap 8ezer forintba kerül.

az volna jó ha annyit keresnék mint amennyibe egy rab eltartási díja kerül

2011. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11.11es tuti magára ismert
2011. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!