Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontosabb egy csomó...

Miért fontosabb egy csomó magyarnak a létbiztonság, mint az élet élvezése?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel kap valaki X mennyiségű fizetést. Megy vásárolni, vehet a boltban rosszabb ételt és finomabb ételt. A rosszabb ételt veszi meg, hogy pénzt tudjon spórolni. De minek spórolni? Azzal csak azt éri el, hogy végig rosszat fog enni, a pénz meg halmozódik fel, mondván "majd jó lesz valamire." Eltelik 3 nap, az emberünk kisétál az utcára, elüti egy autó, és meghal. Ha a jobb ételt vette volna meg, tartalmasabb, élvezetesebb élete lett volna.


És nehogy valaki azzal magyarázza ki, hogy "Hámmer' a családnak tesszük félre!", mert a család is jobban járna, hogyha a feleség több drága cuccot vehetne meg magának és emiatt élvezetesebb lenne az élete, a gyerek is jobban járna, hogyha superman-játékot kapna kínai piaci sz*r helyett, és az egész család is jobban járna, hogyha az Adriára mehetne el nyaralni, nempedig Zalarottyantóra, mindezt csak azért, hogy pénzt tegyünk félre a semmiért, amikor bármikor megmurdelhetünk és emiatt nembiztos, hogy profitálni fogunk a félretett pénzből. Abból viszont csak profitálhatunk, hogyha a mának élünk és mindenből a legjobbat vesszük meg.


2011. ápr. 18. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Összefoglalva:


A jobb minőségű étel megóv a közlekedési balesettől.

2011. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Fizetéskor menj el a boltba és költsd el minden pénzedet (bár szerintem még nagyon fiatal vagy és nincs is kereseted), de úgy, hogy egy hét után már ne tudjál mit enni.


Jó szórakozást!

2011. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés értelmetlen.

Megpróbálok mégis válaszolni. Azért kell megtakarítani, hogy ha majd nemlesz bevételünk, ne haljunk éhen, és hogy a nagyobb kiadásokra legyen fedezet. Családalapításnál sem árt, ha a leendő gyerek igényeit is előre számításba vesszük. Ez nem jelenti azt, hogy mindig a rosszabb kaját kell megvenni, hanem azt, aminek az ár/érték aránya a legjobb. Legalábbis én így csinálom. Van még kérdés?

2011. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

abból a hibás feltételezésből indulsz ki, hogy az embereknek van megtakarításuk.

nincs nekik. pontosabban nagyon keveseknek van. az emberek többsége azért veszi az olcsóbbat, mert így van pénze kajára. ha nem azt venné, akkor a hónap egy részében egyáltalán nem lenne mit ennie.

2011. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De tudod azt a megspórolt pénzt is elkel valamire költeni, ha abból mondjuk nyaralni megy, akkor attól feelingesebb lesz. :) De a kérdésnek tényleg sok értelme nincs, de legalább megmosolyogtattál. :)
2011. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Abból viszont csak profitálhatunk, hogyha a mának élünk és mindenből a legjobbat vesszük meg."


Ha van rá fedezet, mert kötegekben sz@rjuk a pénzt, akkor biztos ;)

2011. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk a gyerekedet elüti egy autó(ne legyen) és felhívnak még aznap, hogy "ki vagy rúgva, kell a pénz a cégnek" akkor legyen mondjuk pénzed leutazgatni a kórházhoz.
2011. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Én lakásra spórolok. Albérletben nem élet az élet. Egy lakásnyi létbiztonság legyen legalább. Én ezért spórolok.

Azért nem veszek meg minden ócskaságot... De a luxus dolgokat sem. De igyekszem minél kevesebbet költeni.


Ha folyton csak a mának élek, akkor hogy éljek? Előbb-utóbb semmim se lesz... Tényleg költsek el mindent, azt mondod? Aztán menjek segélyért panaszkodni mert nincs megtakarításom és semmim???


Vagy neked anyu-apu alád rakta a lakást és egyebeket, így annyira nem kell előre tervezned, hogy ennyire nem látod át???

2011. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is az a felfogásom ami neked. Én már elég régen kereső ember vagyok, de kaján és minőségen soha nem spóroltam és nem bántam soha. A pénznek mindig van utánpótlása. Én mindig a nagyobb kocsit a drágább nyaralást választottam, mint ami az adott pillanatban megengedhetőnek mondhatnék és inkább a pénztárcám alakult a kiadásokhoz, mindig jött valami nagyobb megrendelés váratlanul, ami fedezte a kiadásokat. Nem baj, ha így gondolkozol. A spórolás csak idegőrlés, időhúzás.
2011. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Te hol élsz?


Pontosan azért nem működik semmi.

Nincs elég állami bevétel a magas adók mellett sem, nincs elég fogyasztás hogy ne legyen munkanélküliség stb stb, mert nincs az embereknek elegendő pénzük.


Akkor hogy a tagbaszakatba lenne megtakarításuk.


"" jó tudom hogy a külföldre dolgozó 500e es adóbefizető barátomnak van""

2011. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!