Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen gazdasági élet volt...

Milyen gazdasági élet volt itt Magyarországon a multik érkezte előtt?

Figyelt kérdés
Nagyobb volt-e a munkanélküliség, mint most? Hol tartott az ország akkoriban?
2011. szept. 18. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Alacsonyabb volt a munkanélküliség és ritka volt a silány áru. Az emberek pedig ki tudtak jönni a fizetésükből.
2011. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Ha most nem lennének multik silány olcsó árui, az alacsony fizetésünkből éhen halnánk. Ennyi történne, mivel a magyar áru ígyis-úgyis drága lenne.
2011. szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert bár én magam is tisztában vagyok vele, hogy sok munkahelyet köszönhetünk a multinacionális cégeknek, azért az elég érdekes (nem tudom, mennyire meglepő tény), hogy a magyar gazdaság mélyrepülése a 90-es évek közepétől indult meg, amikor a multik egyre inkább elárasztották az országot. Biztos nincs összefüggés, de mindenesetre érdekes.
2011. szept. 18. 13:08
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

szocializmusban volt ez, és több évet kellett várni egy kocsira ha akartál egyet.

Másrészt a rendszert csak hitelből tudták fenntartani.

2011. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

" mert bár én magam is tisztában vagyok vele, hogy sok munkahelyet köszönhetünk a multinacionális cégeknek"


Ha nem gond ezt a mondatot kissé átfogalmaznám:


Sok munkahely megszűnését köszönhetünk a multinacionális cégeknek.

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

"szocializmusban volt ez, és több évet kellett várni egy kocsira ha akartál egyet.

Másrészt a rendszert csak hitelből tudták fenntartani."


Épp a mostani rendszert tartják fenn hitelből. Akkoriban nem volt ilyesmire szükség.

2011. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az EU-s támogatásokra gondolsz mint hitelekre? Az biztos, hogy ilyesmi nem volt régebben.
2011. szept. 18. 13:17
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Az olajválság idején derült ki, hogy a tervgazdaság nem tartható fenn. Mivel nem akart a vezetőség veszteni a "népszerűségéből" ezért nem voltak hajlandóak csökkenteni a szociális kiadásokat, a fedezésükre hiteleket vettek fel. Gondolom erre célzott a korábbi válaszoló amikor azt írta, hogy hitelből lehetett fenntartani a rendszert.
2011. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

"Az EU-s támogatásokra gondolsz mint hitelekre? Az biztos, hogy ilyesmi nem volt régebben."


Nem. Elsősorban az IMF hitelre gondoltam az államadósságra. Az igaz, hogy akkor is volt adósságunk, de elenyésző. A redszerváltáskor 21 milliárd dollár ugyanakkor a magyar állami vagyon 150 Mrd dollár. Aprópénznyi adósságunk volt és már többszörösen kifizettük. Erre nem lehet fogni a mostani a helyzetet. A mai adósság azóta keletkezett.

2011. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Minden hülye azt szajkózza hogy mennyi munkahelyet teremtenek a multik. Csak azt nem teszik hozzá mennyit tesznek is tönkre!!! Élő példa a nagykőrösi konzervgyár kb 5000 embert foglalkoztatott, a környéken élő mg termelőkről-beszállítókról nem is beszélve. Piacot akart itt az EU nem jótékonykodni!!!!
2011. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!