Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gárda helyett miért nem a...

A gárda helyett miért nem a rendőrséghez akarnak belépni?

Figyelt kérdés

Elszaporodtak mostanában a felvesznek-e a gárdába című kérdések, csak ezért érdekel, hogy miért nem a LEGÁLIS erőszakszervezetekbe akarnak belépni.

Jó tudom, hogy a Gárdához nem kell végzettség, de ettől függetlenül is érdekelne a dolog.


2011. ápr. 22. 19:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
30%
Mert a rendőrség egy bűnszövetkezet, vannak akik viszont nem bűnözni akarnak hanem a bűnt megelőzni és a bűnözés ellen harcolni.
2011. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
-.-
2011. ápr. 22. 19:22
 3/37 anonim ***** válasza:
60%
Mert könnyebb szakképzettség nélkül,politikai indíttatásból katonásdit játszani, mint elvégezni a rendőrtisztit.
2011. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Pedig az egész országnak jobb lenne, ha több képzett és elszántabb rendőr állna szolgálatban. Talán helyre állna végre a rendőrök tekintélye is.
2011. ápr. 22. 19:32
 5/37 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszolónak!

A bűnszövetkezet nem a rendőrségtől kezdődik te barom!

Nem tudod mit beszélsz csak ugatsz a nagyvilágba!

2011. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

19:22-nek van igaza, teljesen elfogulatlanul.


Amint látod, a sündőrség nem végzi a munkáját. Ha végezné, nem lenne szükség semmiféle félkatonai meg védelmi szervezetre, mert mi a fenének.


Konkrétan háromféle rendőrtípust volt szerecsém megismerni eddigi életem során.

1) A korrupt rendőr. Ebből van a legeslegtöbb. Saját zsebre bírságol, ha 1 méter/órával túlléped a sebességhatárt, a mínuszegyes tolerancia értelmében 50 ezer forintos bírság. A valódi bűnözőkkel az ilyen érdekből nem törődik, általában igen komoly pénzek vannak a dologban, hogy bizonyos esetekkel a korrupt rendőr elvből nem törődik, rendfokozattól függetlenül.

2) A nemtörődöm rendőr. Ez a második leggyakoribb. Semmilyen bejelentésre, bűncselekményre, eseményre nem reagál, tesped a cirkálójában a forró kakaó és a fánk mellett. Minek is dolgozzon? A fizetését így is megkapja, nemde?

3) Az elmebeteg rendőr. Az ilyen nincs tekintettel korra, nemre, egészségi állapotra, semmire. Azért bújt egyenruhába, hogy kiélhesse szadista hajlamait, és habzó szájjal félholtra verhessen bárkit gumibottal, aztán ráfogja hogy leesett a lépcsőn.


Az viszont az összesre jellemző, hogy mélységesen ostobák, mint egy napon felejtett samottégla. Nem véletlenül van ennyi rendőrvicc.


De akkor mondok egy gyakorlati példát is, melyet a saját bőrömön tapasztaltam. Ellopták fényes nappal Miskolc legforgalmasabb utcája mellől a kerékpáromat. Le volt láncolva, lakatolva, mégis ellopták fél óra alatt. Kb. 60 ezer forint volt az értéke.

Rá pár hónapra a laptopmat lopták el táskástól egy pályaudvaron, amikor 4 lépést mentem hogy megnézzem, mikor indul a vonatom. Mentem egyből a kapitányságra feljelentést tenni. A kedves hadnagynő meg: "És mit akar, mit csináljunk?"


Na emberek, EZ kabaré. Ez, igen, ez a mi rendőrségünk! :D

Lehet lepontozni bátran. Start!

2011. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Abba a kérdésbe is, ahol ezt a válaszba beleírtam, ugyanezt válaszolta, hogy a rendőrség automatikusan bűnszövetkezet.

Szerintem csak szórakozik. Ahelyett, hogy kezdene valamit az életével...

2011. ápr. 22. 19:35
 8/37 A kérdező kommentje:

"Lehet lepontozni bátran. Start!"

Megtörtént!

Miért jó az neked, ha továbbra is az általad leírt problémák vannak? elvileg aki belépne a gárdába az tettre kész lenne.

akkor most mi is van?

2011. ápr. 22. 19:37
 9/37 Bányai Károly ***** válasza:
54%
A rendőrök nem túl jól keresnek, illetőleg azok, akik a gárdába akarnak belépni, meg vannak róla győződve, hogy az állam nem akarja kezelni az ő problémáikat, ergo a rendőrség, mivel állami irányítás alatt van, nem jó terep nekik. Mondjuk annyiból igazuk van, hogy rendőrként főleg traffipaxozgatnának, puccos negyedekben járőröznének, stb. kicsi az esélye, hogy az általuk cigánybűnözésnek nevezett valami ellen vetnék be őket. Ez nem is lenne megoldás a problémára.
2011. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

remek

a válaszodból az is kitűnik, hogy őket csak a cigány bűnelkövetők érdeklik.

2011. ápr. 22. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!