Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a Dunántúlra...

Miért csak a Dunántúlra (Győr, Szentgotthárd) csinál munkahelyeket a FIDESZ? Vagy úgy gondolja, hogy a Tiszántúliak és Észak-kelet Magyarországon élők meg dögöljönek éhen a segélyekből?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az Audit meg az Opelt nem a Fidesz csinálta. Sőt, a legutóbb annyira ünnepelt bővítéseket sem ők készítették elő. Ezek német cégek, és ők maguk döntöttek újabb beruházásokról ebben a régióban. Északkelet-Magyarországon is vannak cégek, pl. az elektronikai iparban. Remélem, majd az egymillió új munkahely nagy részét azokban a régiókban hozzák létre, ahol nagyobb a munkanélküliség.
2011. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kormány nem hoz létre munkahelyeket. Csak a feltételeket teremti meg (vagy nem). Munkahelyeket a vállalkozók hozzák létre.
2011. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű haver!


Ott ahol említetted, a nagytőkével kar a karban megoldható volt! Az hogy keleten is legyenek munkahelyek, ahoz sok sok gazdasági átalakításra lenne szükség.

Főleg a mezőgazdaságban, és az iparicélu növénytermesztés és feldolgozóipar területein. Itt már húzogatni kellene a nagytőke bajszát, hogy a szükséges változások beindúljanak. Na ezért nem fogja soha a fidesz szorgalmazni a kelet Mo fejlesztését!

Amelyik kéz eteti, abba nem harap!

2011. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A munkahelyet nem a kormány csinálja, legfeljebb támogatja. Hiába mondja azt a kormány, hogy itt most legyen x darab munkahely itt ebben a városban. A befektető dönti el, hogy mi a kedvezőbb neki. A kormány támpontot tud adni, hogy pl Kelet-Magyarországon ugyanazt 60%-kal támogatja (pl telephelyépítés), Észak-Dunántúlon pedig csak 30%-kal. Bármelyik pályázatot megnézed, sokkal magasabb támogatást lehet kapni Kelet-Magyarországon, mint a Dunántúlon. És ez nem csak a Fidesz alatt van így, így van már évek óta. Azt sem lehet elfelejteni, hogy a magas munkanélküliség miatt valószinűleg keleten alacsonyabb munkabérel lehet számolni ugyanarra a munkára (kapitalizmus...), viszont MO elsődleges felvevőpiaca Németország (és Nyugat-Európa), így a távolság viszont hátrányos.


Az Audi szempontja is annakidején az infrastruktúra volt (nem volt M3 se Miskolc felé, se Debrecen felé, talán csak Füzesabonyig volt kész amikor az Audi Győrbe telepedett. Plusz persze az a 400km távolság is számított, amivel közelebb van a központhoz.

2011. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a Dunántúlra csinálja a munkahelyeket a FIDESZ, mert Orbán Viktor Székesfehérváron született, Alcsútdobozon és Felcsúton is élt. Többnyire emiatt csinálja a Dunántúlra a munkahelyeket.

Mellesleg a helyükben én is a Dunántúlra csinálnám a munkahelyek többségét, pedig nem vagyok fideszes ...

2011. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért csak a Dunántúlra (Győr, Szentgotthárd) csinál munkahelyeket a FIDESZ?"


A Fidesz nem csinál munkahelyeket. Fel kellene fogni, hogy a szocializmusnak 1989-ben vége lett. Ennek már 22 éve! Illenék hozzászokni.


A kormány megteremti a feltételeket a beruházásokhoz, a vállalkozók pedig kihasználják a lehetőségeket. Az Audi meg az Opel helyében én sem BAZ megyében építenék gyárakat.


Amúgy a kecskeméti Mercedes-gyár nem a Dunántúlon épül, tehát tévedsz.

2011. ápr. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak Dunántúlra települnek cégek. De az való igaz, hogy az ország középvonalától keletre (vagy az M7től délebbre) nem szívesen jönnek már a cégek. Ez több okra vezethető vissza (én leginkább csak a közgazdasági okokat tudnék említeni [regionális közgazdaságtan-telephelyelméletek], oktatás, képzés, szociológia nem az én területem)

De való igaz, hogy a kormány NEM hozz létre munkahelyeket.

2011. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg azért nincs keleten munkahely-létesítés, mert zömében szakképzetlen /majdhogynem írástudatlan- számítógéphez nem értő, munkafegyelmet nem bíró/ munkaerő van.
2011. ápr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az AUDI évekkel előre tervez. A fityesz még sehol nem volt, mikor ők már a gyárbővítési projektet papírra vetették. Győrt pedig azért választották: pl. mert van műszaki egyeteme, amivel együttműködik. Az emberek nagy része beszél idegen nyelveket, főleg a németet. És bután fog hangzani, de jobb munkaerőt talál.


Tehát, hogy jobban értsd: a fidesz maximum úgy csinál sok-sok munkahelyet, hogy a normális ember elhúz ebből az országból, aztán máris van üresedés, ott a munkahely.

2011. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!