Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki látja a legkisebb fényt...

Yuda kérdése:

Aki látja a legkisebb fényt az alagút végén, megosztaná velünk?

Figyelt kérdés

Ebben a pillanatban teljes kilátástalansággal szemlélem a magyarországi állapotokat és el is mondom miért-másrészről kérném,ha bármilyen ,még legapróbb megoldást is látjátok,írjátok be ide!


Azt hallom,hogy a gazdasági világválság első Ukrán megoldása,hogy elfelezték a képviselők bérét---és nálunk?

Nálunk nem: itt két réteg van, akit lehet nyúzni: a nyugdíjasok és az adófizetők-és most kapaszkodjatok meg,mennyi adófizető van Magyarországon? -nem,nem kétmillió,hanem csak egy!!Egy bizony.

Tehát a nyugdíjasokról még egy bőrt lehúznak,és felemelik az adót.Miért is? Egymillió ember tart el tízmilliót-hallottatok már ehhez fogható országot? Egymillió tizet :D nevetséges?!

Ez az egymillió ember fizeti a képviselők ellenőrizhetetlen bérét,a segélyre szorulókat(őket nem részletezném, mert "felfordul a gyomrom",)a fejlesztéseket...stb-akkor mit várunk? Nem,nem egyedül a jelen kormányzás hibája (most éppen az),hanem minden képviselőé és az régieké is,hogy ide jutottunk.


Lehet változtatni? Kinek az érdeke? Nem látok kiutat,mert a képviselőknek nem érdekük,mert pénzüknél vannak így is-nehogy lemondjanak már róla?! Aránytalanul magas a képviselők száma? Igen az,de ki mondana le ilyen zsíros állásról? Senki! Ellenőrizhetetlen pénzeket kapnak bemondásra ? Igen,bizony! Le fognak erről mondani? Nem!

A vállalkozók elcsalják az adót? El bizony-nagy részük: Mindenki tud róla? Igen...és? Mi változik? Semmi.


Mindenki látja a problémákat, mindenki látja az esetleges megoldásokat-és? Mi fog történni? Semmi,mert kilenc millió embernek nem érdeke,az az egymillió pedig szétszórva az országban nem tud összefogni.Megvessük azokat,akik elhagyják az országot? Válaszold meg magad...vagy egyéb ötlet? Bármi? Nehogy valaki előálljon,hogy valamelyik párt megoldná a helyzetet,mert nézzünk szembe a tényekkel, egyszerűen nem érdekük.-tényleg nem.

Aki leginkább tehetne érdemben,az a média,mert ha ők rászállnának egy témára, és állandó nyomást tudnának gyakorolni, az vezethetne valahová,de nekik csak a szenzáció hajhászás a céljuk-tehát a kör bezárult.


2009. márc. 6. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a média csak még egy nyomás az embereknek. A média etetei az emebereket mennyire rossz nektek stb...

De mennyire is rossz nekik? Akkor teszek egy össze hasonlítást.

2 éve élek Frankfurt mellett egy kisvárosban. Itt amerra csak járok kb egy 50 km-es körzetben a két év alatt pár új házat húztak fel és egyetlen egy új bevásárló központ sem épült.

Magyarországon egy nagyváros mellett lakik a családom és kb 6x voltam otthon a két év alatt. Mit is veszek észre? Hogy új lakóövezetek nyílnak csupa új középkategóriás vagy olcsó házakkal. De újak. 2 év alatt 3 ùj bevásárló központ nyílt. ès még van 6 Lidl meg Aldi stb... 2 év alatt. Ezek a multik nem nyitják meg üzletüket ha nem tudják biztosan hogy egy óriási vásárló körük lesz és a bevétel is óriási.

Szóval lehet nehéz az embereknek de rengeteget költenek és a spórolást maga a nép sem ismeri.

2009. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne gondolja senki, hogy ahhoz, hogy ehhez a válsághoz bármi köze van akár Mo-nak, akár Lengyelo.-nak, stb. Meggyőződésem, hogy ezt a válságot az amerikai bankok robbantották ki. Bush alatt kezdett meglazulni az országok USA-tól való függése, némelyik még arra is vetemedett, hogy szembemenjen vele, lásd Németo. Anglia, így most megmutatja, hogy íme, egy hónap alatt rombadöntelek benneteket, ha akarlak. Most lenullázza az országokat, aztán szépen az európai piacról kivont pénzzel "alájuk nyúl" - tehát a saját pénzünket adja vissza nekünk nagy kegyesen, mint hitelt - és hiphopp vége is lesz a vááálsááágnak...

Lehet vitatkozni, de szerintem ez ilyen egyszerű. Úgyhogy igen, max 1 év és vége. Nem hagyja veszni az olyan óriási piacokat, mint európa, ázsia... addig kell kihúzni. Aztán persze megint a csatlósai leszünk, dehát, a nagy kutya ugat...

2009. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem is minden percben foglalkoztat ez a téma és sem tudom, hogy mi lesz még itt, az emberek legtöbbje nagyon rosszat jósol és valóban, mitől is lenne jobb??

Hiszen senki nem tesz érte, tehát logikus, hogy nem lehet jobb.

Nemtudom, de valahogy azt érzem, hogy a górék odafönn már tudják mi lesz itt 5-10 év múlva, mi meg csak marionett bábuk vagyunk.

Én már 4 hónapja munkanélküli vagyok, nem találok munkát és a munkaügyi kp- ból már csak 2X kapok pénzt.(Fantasztikusan sokat...)

Úgyhogy ha az elkövetkezendő 2 hónapban nem találok semmi munkát és nem tudok elkezdeni egy tanfolyamot, vagy iskolát, amit a munkanélküli kp. áll, akkor kénytelen leszek kimenni külföldre.

Au-pairkodni (baby-sitter) van lehetőségem kienni, aztán majd meglátjuk.

Nagyon sok embernek bejött a kintlét, nagyon soknak nem.

Meg kell próbálni, mert itthon nem ülhetek és várhatom a csodát.

De borzasztó ez, hogy el kell menni a hazádból, ha nem akarsz éhen halni...

2009. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a gérék odafenn,ahogyan fogalmazol,nem tudnak semmit,különben előálltak vona már valamivel---Magyarországon semmi újítás,semmi jövőkép,semmi elképzelés nincs,mit fogunk csinálni 10-20..akár 30 év múlva.Itt kivétel nélkül minden leszálló ágban van, és semmi terv arra nézvést,mihez kellne kezdeni,pedig így szokás szerint mindenből kimaradunk,kiszolgáló csicskái leszünk továbbra is mindenkinek,mert sem gazdaság,sem ipar.-akkor mit akarunk?

Hát mit képzelünk,ha pl.termelő elad 60 ft-ért tejet ,de míg a boltba kerül a "magyar" tej,akkor 295 ft a legolcsóbb, míg a külföldi minden költségével együtt is ugyanebben a minőségben 150 ft.Vajon hol a hiba? ..de kérdem én, van olyan terület,ami ne az enyészet és harácsolás felé halad? Itt mindenki csak a pillanatnyi hasznát nézi, hogy minél hamarabb,és minél gyorsabban...


A média pedig: igen,nincs a helyzet magaslatán,mikor csúcsidőben győzikézünk--na,ez kell a magyarnak!Legalább ez az oldal sem lóg ki a néphülyítésből.

2009. márc. 6. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

én elhagytam az országot, alig élek egy kis ideje angliában, ahol kapom a családi pótlékot, a családi pótlék pótlékját, ami plusz pénz ha kevés pénzed van. az orvosi ellátás teljesen ingyenes az egész családomnak, beleértve a fogászatot is, én nem dolgozom, egyedül a férjem dolgozik. iskolába járok nyelvet tanulni. a gyerekek is iskolába járnak, a nagyobbak, meg én is kapnak az iskolától pénzt heti rendszerességgel a bankszámlájukra, mert milyen ügyesek és aranyosak hogy járnak iskolába pedig elmúltak 16 évesek, a kicsinek ingyen van az iskola (egyébként a nagyoknak is, meg nekem is) és ráadásul az iskola ad pénzt arra hogy tudjon valami kis ajándékot venni a múzeumban. az alatt a rövidke idő alatt el tudtam vinni a gyerekeimet disneylandba (franciaországba). vettem egy autót, és byáron tervezzük a nyaralást. jövőre kiköltöznek a nagyszülők is. írhatnék még nektek erről, de minek? úgy se hiszi el senki, és meg lehet vetni mert el hagytam a hazámat. de azt mondta a miniszterelnök, hogy ha nem tetszik el lehet menni, és tudjátok mit? elmentem, és életem végéig sajnálni fogom hogy nem tettem meg korábban. a saját hazámnak szültem 3 fiút, lenéztek, egész életemben, hogy minek szültem ennyi gyereket ha nem tudom eltartani, meg ilyeneket hallgattam hogy, a gyereknevelés nem munka, én nem csinálok egész nap semmit sem. ebben az országban meg kétszer körbenyalják a seggemet hogy milyen király vagyok hogy gyereket nevelek. nem is akarok attól az országtól soha semmit sem többé. most voltam magyarországon, még 10 perce nem voltam ott, máris beszóltak, fellöktek, undorító volt az egész. ott voltam két hétig, két héten keresztül csak a panaszkodásokat hallottam, az emberek olyanok mint a zombik. az utcán nem lehet úgy végigmenni, hogy ne hallhatnád két ember beszélgetését arról hogy mindjárt éhenhal.

öröm volt visszajönni angliába! és az nem normális dolog, hogy a hazámtól ennyire "írtózom". félre ne értsétek a dolgot, itt a gyerekek tanulják a magyart, a kicsi jár hétvégén magyar iskolába, nem vagyunk egyáltalán magyarellenesek, egyszerűen el vagyunk keseredve hogy mi történt a hazánkkal!


meg lehet vetni hogy azért mert elhagytam az országot, de nem érdekel mit gondol más, életem 40 évéből eddig 1,5év volt olyan amire azt mondom, hogy csodálatos, problémamentes, hihetetlen, mesés. és annak a másfél évnek köze nincs a hazámhoz!

meg lehet szólni engem, de hiába szóltok le, én mindenképpen jobban jártam.

2009. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kaptam egy e-mailt a következő szöveg kíséretében. Szerintem nálunk is ez megy a berkeken belül:

Futótűzként terjed egy dokumentumfilm linkje az

> interneten. Egy

> dokumentumfilm, amely összefoglalja a Világ

> működését, illetve annak

> egy nagyobbik részét. A sötét részét. Pénzuralmi

> törekvések a múltban,

> a közelmúltban, a jelenben, és azt is láthatjuk, mi

> vár(hat) ránk a

> jövőben.

>

> A filmből megértettem, hogy miért is mondta egykoron

> előadásain

> Chrudinák Alajos, hogy "az Alkaida nem létezik, egy

> kitalált

> szervezet".

> Mindenkinek látnia kell!

>

> Hölgyeim és uram!

> A Világkormány bemutatkozik!

> [link] google.com/ videoplay? docid=6132500997 336473908

2009. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
[link] videoplay? docid=6132500997 336473908
2009. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bocsi, ez a link olyan bugyután íródott be ide, pedig az eredeti szövegből másoltam át, onnan meg egy-az-egyben működött.

Megpróbálom mégegyszer, most a böngésző címsorából bemásolni:

[link]

2009. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hanák József ***** válasza:

Ahogy írtad, mindenki tudja mit kellene tenni, de a jogalkotóknak nem érdekük javítani a helyzetünkön.

Ha tenni akarsz azért, hogy jobb legyen csatlakozhatsz hozzánk. Segíts összefogni az embereket, hogy végre kiálljanak a saját érdekeikért. Nem várhatunk csodát maguktól nem fognak lemondani a kiváltságokról, ki kell harcolnunk, a jogainkat.

Aki tenni akar, a haza megmentéséért, csatlakozhat hozzánk, pl. segíthet aláírásokat gyűjteni.


Sajnos az oldalt nem linkelhetem, be ahol bővebben foglalkozunk Magyarország Jövőjével, mivel a jelenlegi politikával kapcsolatos véleményemet reklámnak minősítették az oldal moderátorai.

2009. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:06-os kérlek vedd fel velem privátba a kapcsolatot, mert én nem tudom veled felvenni.

köszi.

2009. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!