Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a nagy balhék...

Szerintetek a nagy balhék (Olaszliszka, Cosma-gyilkosság, a Blahán késelő büntethetetlen kiscigány) miatt nőtt ennyire a cigánygyűlölet Magyarországon vagy már alapból se szerettük őket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 01:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Egészen addig tartható volt a helyzet, amíg valamelyik ökör meg nem szüntette a "közveszélyes munkakerülés" nevű bűncselekményt. Akkor nem volt mese, melózni kellett. Aki nem melózott, azt jól elrépázták gumibottal meg puskatussal, és vitték a hűvősre pár esztendőre.
2011. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy gondolom, hogy ezt a gyűlöletet mesterségesen szították fel.

Először: a cigányságot olyan helyzetbe taszították ezzel a gazdasági rendszerrel, ahol fennállt az esélye, hogy problémássá válik.

Amikor pedig ez bekövetkezett, nem fékezték, hanem még mellé álltak. Akik pedig fékezni próbálták őket, azokat lenácizták, amivel még jobban adták a bűnözőik alá a lovat.


Szerintem ez az egész hideg fejjel előre ki volt számítva. Amíg ezekkel a bűnözőkkel foglalkozunk odalent, addig is kényelmesebben lophatnak odafent.

2011. máj. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a sima hétköznapi viselkedésük miatt eleve nem kedveltük őket (most nem általánosítok). Ezek a kiemelt esetek csak úgymond olaj a tűzre, újabb bizonyítékok a cigányok ellen, kiemelése a cigányok bűntetteinek. De ha ezek nem lettek volna, ugyanúgy utálnánk őket, max. csak egy kicsit kevésbé.
2011. máj. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%
Kutya-macska viszony sem ujjkeletű.A fehér mindig ellentétbe állt a nem fehérrel.
2011. máj. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

A cigányok régen is a lenézett emberek közé tartoztak. Természetes volt,hogy egy idős cigányt tegezett egy fiatalabb magyar is. De nem gyűlölte őket senki,és nem is volt velük baj. Néha fordult elő tyúklopás,de komolyabb bűncselekmény nem.

Minden cigánykolóniának volt "foglalkozása". A szomszéd városban élők teknővájók voltak, nálunk vályogot vetettek.

Amikor a 60-as években megkeződött a tömeges házépítés,nem engedélyezték a vályogból építést,így ez a megélhetés megszünt. A fürdőszobák és a vízvezeték bevezetése után már teknőre sem volt szükség. Fiatalasszony koromban a férfiakat hívták kertet ásni,WC-t pucolni,trágyát hordani, a nők disznóvágáskor,nagytakarításkor vizet hordtak az utcai kútról,és súrolták a padlót. De ismertem olyanokat,akiknél állandón volt cigány asszony segíteni a háztartásban. Többnyire nem pénzt,hanem élelmet,ruhát kaptak. Lopni pedig soha nem loptak ott,ahol dolgoztak. A Kádár-rendszerben pedig mindenkinek kötelező volt dolgozni,a cigányoknak is. A munkahely benne volt a személyi igazolványban. Ha igazoltatáskor kiderült,hogy valakinek nincs munkahelye,közveszélyes munkakerülésért megbüntették.

Nálunk pl. a Barneválban a legtöbb melós cigány volt. De az Építőipari vállalatnál, a GANZ-ban, a Fémmunkásban is sok cigány dolgozott.

A rendszerváltás után megszüntek a munkahelyek,még a magyaroknak is. Ekkor kezdték segélyezni őket,és megjelentek a jogvédők is.

Mára felnőtt egy generáció,ami kikerült a munka világából,semmi megélhetési lehetőségük nincs,marad a megélhetési bűnözés.

Aki azt állítja,hogy a cigányok természetüknél fogva nem akarnak dolgozn i,annak nincs igaza. Ha nincs munkahely,akkor hol dolgozhatnának Még a magyarok között is sok a munkanélküli,de rájuk nem mondják,hogy azért,mert nem akarnak dolgozni.

Egyes rasszista csoportok pedig generálják a cigány gyűlöletet,ami a problémát nem oldja meg,csak elmélyíti.

A mindenkori kormányok viszont nem akarnak és nem is tesznek semmit ez ellen.

2011. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

07:08:

Szinte az utolsó szóig egyetértek veled. Annyit hozzátéve, hogy én nem álltam meg annál a megállapításnál, hogy "a kormányok nem akarnak, és nem is tesznek ellene".

Én a miértet kerestem, mert hiszem, hogy mindennek oka van. És a miért keresése engem messzire vezetett.


És még egy pontosítás: léteznek zsigeri rasszisták, igen. De ez egy szűk réteg, amelyik nem sok vizet zavarna, ezektől a cigányág nem érezhetné magát fenyegetve.

Ezzel szemben viszont ma - szerintem szándékosan - a rasszizmus fogalmát úgy kitágították, hogy mindenki aláférjen, akinek a kialakult tarthatatlan helyzettel gondja van. Tették ezt úgy, hogy voltaképpen még azt is tagadták, hogy helyzet volna, sőt, éppen erre hivatkozva.


Meglepődnél, ha nem másodkézből tájékozódnál, hanem a Jobbik programját olvasnád, de a Jobbikot pl. azért rasszistázták, mert először kiáltotta, hogy gond van. Először mondtaki, hogy nem helyes a cigányság tömegeit, egész generációit a munka megismerése nélkül hagyni, mert ez a bűnözés melegágya, ezért vidéken azonnal munkahelyeket kell teremteni, ha máshol nem lehet, hát a mezőgazdaságban. Először mondta ki, ne vaktában terítsük a támogatásokat közöttük, hanem nézzük meg, ki az közülük, aki maga bizonyítja, hogy integrálható, és őt segítsük. Először mondta, hogy ne hagyjuk, hogy a cigány fiatalokat a környezetük visszahúzza, és piacképes szakma nélkül lépjenek az életbe, hanem hozzunk létre bentlakásos iskolarendszert, ahol a káros befolyástól mentesen tanulhatnak.

Ezekre kapta meg a Jobbik a rasszista jelzőt. Mondjuk, én személy szerint ezekben nem látok semmi rasszizmust, úgyhogy én magam úgy gondolom, hogy valójában a multiellenességük riasztotta az erre érzékenyeket, és a hazug rasszistázás csak ürügy volt a politikai karanténba helyezésükhöz.

2011. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
A bentlakásos iskola a Jobbik egyik legjobb ötlete amúgy. Persze lehet keseregni, hogy de hát a szegregáció az nem integráció... Ez most az a helyzet, amikor előbb egy kicsit hátra kell lépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugorni. Ilyen egyszerű, az USÁ-ban is vannak ilyen iskolák pl. feketéknek (tévében láttam) és halálra dicsérték! Nem véletlenül. Nem úgy kell ezeket elképzelni mint valamiféle koncentrációs táborokat... Sokaknak valószínűleg az otthoniaknál sokkal jobb körülményeket nyújtana ez a "borzalmas szegregáció"...
2011. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A cigányok régen is a lenézett emberek közé tartoztak. Természetes volt,hogy egy idős cigányt tegezett egy fiatalabb magyar is."

Felénk ez nem így volt.

50 éves vagyok, sok cigány dolgozott a munkahelyemen, de az idősebbeket sohasem tegezték a fiatalabb magyarok. Hiába dolgoztunk mi bent az irodán, ők pedig kint a földeken. Még a TSZ elnök is magázta a tőle idősebb dolgozóit. A fiatalokkal meg tegeződtünk, ugyanúgy, mint egymás között.

2011. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

is-is.

Mivel a média rögtön felkapja a bűnügyeket, így ez várható volt. Plusz elég megnézni pár régi közmondást. a cigányokat sohasem szerették.

2011. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez az egész hideg fejjel előre ki volt számítva"

Ez egy összeesküvés-elmélet.

2011. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!