Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy mi folyik itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

1. Mi az istenért nevezik át a köztereket és a reptreünket? Mi a franc értelme van ennek? Úgy tudom, annak idején pár éve több millió volt felvenni a 4-6-os villamosra a szinkronszínészekkel a hanganyagot. Most újra kell írni az átnevezések miatt ("Széll Kálmán tér"). És mi a fenéért költünk/költenek pénzt ilyenekre, amikor már évek óta szenvednek a 4-es metróval?? Vagy miért nem a BKV-járművek megújítására használják fel inkább ezt a pénzt? Mi értelme volt ennek?



2. Mi ez az egyetem-összevonás/megszüntetés? Ennek mi értelme van? Még maguk a rektorok is kiakadtak rajta!


2011. máj. 5. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Te még mindig csodálkozol? :D

"Magyar"ország egy olyan hely lett, ahonnan csak menekülni kell. Jó messzire innen.

Őrület, ami nálunk itt folyik. Ami kettőt te leírtál, az még csak a szeméttelepből egy kis részlet, mondjuk az egészből egy roncsautó méretű darabka.

2011. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Szép jó reggelt kívánok.

Semmit értelme nem volt az átnevezéseknek csak figyelem elterelés volt.

2011. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

A reptér átnevezése a 200. évforduló miatt van, a többiben pedig sok volt a kommunista név, én ebben látom az értelmét, de amúgy nekem teljesen mindegy.

Figyelj, térátnevezés, és metróépítés arányait felbírod fogni?

"Még maguk a rektorok is kiakadtak rajta!"

Csodálkozol? Ha a te több milliós fizetésedet megszüntetnék, te nem akadnál ki rajta?

2011. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De...

miért? Én tényleg éber vagyok, próbálok a dolgok mögé látni, a "szabadkőművesek a magyar politikusok"-jellegű összeesküvés-elméleteket is ismerem, ,eg az olyan elméleteket, hogy az USA műve az egész, meg hasonlók, de még így sem értem, hogy itt nálunk kinek jó ez. Kinek áll érdekében megutáltatni az országot az értelmes emberekkel és szaporítani a cigányokat?


2 válasz van:


1. Vagy egyszerűen ilyen bénák vagyunk, illetve ilyen kapzsik a politikusaink (ez esetben felmerül a kérdés, hogy miért csak nálunk megy ilyen szarul ez


vagy



2. tényleg valami tervezett és tudatos bomlasztás áll a háttérben és a különböző pártok, egymással szemben álló politikusok csak bábok, a színjáték részei

2011. máj. 5. 21:12
 5/12 A kérdező kommentje:

"Figyelj, térátnevezés, és metróépítés arányait felbírod fogni? "



Sajnos nem. Nem vagyok közgazdász, se mérnök, se politikus. Fiatal vagyok még hozzá... azt viszont úgy gondolom, hogy ha van egy poharad, amiben van valamennyi víz és amit tele kéne tölteni, akkor akkor is tölteni kell, ha csak cseppenként tudod. Nem kifogás az, hogy "így úgyse telik meg soha". És ha tűz van, akkor meg arra kell fordítani a vizet!


Vagyis: az alapján, amit látok, hallok, olvasok, a pénzt sokkal jobb helyekre is lehetett volna fordítani. Ha minden szarul megy, akkor hogy engedhetünk meg magunknak olyan luxust, hogy terek átnevezésére fordítjuk? A négyes metrót meg ha nem csináljuk, sosem fejezzük be, mint írtam.

2011. máj. 5. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Magyar ember nem csodálkozik, csak a Fidesz ellen szavaz.

Csak a Fidesz, csak a Fidesz, csak a Fidesz ellen.

2011. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De akkor melyikre szavazzunk? Senki nem javít, csapdában vagyunk.
2011. máj. 5. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:
A Jobbik az tudna mit tenni a bűnözés ellen. És balosoknak mondom, nem kiirtaná őket, hanem megtanítaná viselkedni.
2011. máj. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ultracivil ***** válasza:

Persze !

Ezek mind egytől-egyig pótcselekvések.


De az is baj, hogy pl. Liszt Ferencnek semmi köze sem volt a repüléshez.

Jó ! Értem én, hogy Hegyi Feri egy kommunista volt, de talán lehetett volna egy illőb nevet találni.

Mondjuk Elvis Presley légikikötő.

Az a manák már utazott repülőn és rengeteg kötődése van a magyar néphez.

2011. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs, de szerintem ez az Elvis Presley is egy baromság. Persze, lehet, hogy volt kötődése, de ez igaz rengeteg amerikaira, azonkívül nem tudom, hogy az amerikaiak mit neveztek el pl. Teller Edéről, aki kicsit segítette számukra a II. vh. megnyerését... vagy Rubikról, aki asszem ott futott be a találmányával. De most nem ez a lényeg, hanem az, hogy nekünk magyarok után kellene elnevezni dolgokat. De még fontosabb, hogy most nem ezzel kéne foglalkoznunk. Írtátok, hogy ez pótcselekvés, meg figyelemelterelés. Én is így gondolom, de mi hasznuk van nekik abból, hogy elterelik a figyelmet? Miért nem a dolgukat végzik? Belehalnának, ha ezt a pénzt közfejlesztésre szánnák?
2011. máj. 6. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!