Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, ha a gyilkosokat...

Mi történne, ha a gyilkosokat börtön előtt 1hétig üvegkalitkába lehetne zárni lakóhelyén szégyenszemre?

Figyelt kérdés
Táblával, amire az van írva, hogy "gyilkos". Egy ilyen durva büntetés megoldana dolgokat? Golyóálló üveg mögött kitenni az utcára, mint mobil börtön, az önbíráskodástól hermetikusan elzárva. Lássa mindenki és tanuljon! Persze kiderül úgyis, hogy ki volt az, de nagy elrettentő erő lehet, hogy a gyilkosnak az emberek szemébe kell nézni. Csak egy ötlet, de gondolom a nemzetközi egyezményeink tiltanák.
2011. máj. 5. 23:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem jönne valami graffitis ökör, és összekarcolná az üveget, és lefújná festékkel.
2011. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
volt már ilyen: pellengér
2011. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hatékony elrettentő eszköz lehetne?
2011. máj. 5. 23:58
 4/26 anonim ***** válasza:
szerintem nem
2011. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ezt úgy nevezik, hogy pellengérre állítják az illetőt. Régen csinálták is, akár napokra kirakták étlen-szomjan a bűnözőket.

Mégsem szűnt meg a bűnözés...

2011. máj. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerintem hatékon lenne, mert a kutatások szerint nem a büntetés súlyossága, hanem a lelepleződés valószínűsége az elrettentő hatású.

A lelepleződéstől pedig talán csak a nyilvános lelepleződés a hatásosabb visszatartó erő.

A saját lakókörnyezetében kellene "kiállítani".

2011. máj. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy ráadásul régen nem csináltak üvegkalickát nekik, hanem csak egy rögzített kalodát. Néha állítottak őrt melléjük, hogy ne bántsa őket senki (bár egy kis tojással megdobálás azért még belefért :) ), néha egyáltalán nem.
2011. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne annyira hatékony. Aki szándékosan, akár előre megtervezve öl, azt nem hiszem, hogy meghatja, ha tudja, hogy megvetik őt. Ezt ő nem megaláztatásnak fogná fel. A sorozatgyilkosokról olvastam egyszer, hogy nagyon nagy részük pszichopata, teljesen más a gondolkodásmódja, mint a normális embereknek.


A másik dolog, hogy a többi embernek is rossz lenne, hiszen minden nap egy gyilkos mellett járkálnának el, ami engem mondjuk felidegesítene. Az is lehet, hogy félnék tőle az üveg ellenére is. De ha nem, akkor az kb. ahhoz a tehetetlen dühhöz lenne hasonló, amit mondjuk a politikusok iránt érzek néha.

2011. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Pszichopaták kényszergyógykezelést kapnak, ők beteg emberek. Én úgy érzem, hogy kellő visszatartó erőt jelentene, ha a (volt) barátok néznek farkasszemet vele. Már a gondolattól is kirázná a hideg és lebeszélné magát.
2011. máj. 6. 00:29
 10/26 anonim ***** válasza:
Háát elég érdekesen nézed a dolgot. Ez a kiállítás neked vagy nekem, vagy egy bármilyen normális embernek valóban elrettentő lenne. De normális ember nem követ el gyilkosságot, aki meg oda jut, az talán még büszke is magára ("megbüntettem a kis libát, aki nem akart lefeküdni velem"). Persze ez csak tipp, de simán el tudom képzelni. Őt nem izgatná az üvegkalicka.
2011. máj. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!