Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor ellensége a...

Orbán Viktor ellensége a magyar népakaratnak, mentalitásnak, populáris kultúrának?

Figyelt kérdés

Én szerintem a magyar egy olyan nép, ami szereti magának elintézni a dolgait, egyedi teljesítményből ügyeskedni, dűlőre jutni. Az emberek maguknak teremtik a kultúrális, vallási, erkölcsi nézeteiket, miközben a vezető hatalom elpiszmog magának marhaságokon és hagyja, hogy nagyjából népi anarchia legyen. Ilyen vezető volt például Kádár, tökéletesen megfelelt a magyar mentalitásnak.


Orbán ezzel szemben erőszakosan akarja megváltoztatni a magyar kultúrát, megtörni a magyar népakaratot. Először is a turbóvallásosságára senki sem vevő, mert a magyarok soha sem voltak egy nagy vallásos nép, István is csak kényszerből vette fel a kereszténységet, hogy ne verjenek szét minket az európaiak.


Aztán, sznobizmusa, mások lenézése természetesen egy országban sem tenné népszerűvé, de a magyarok körében el is könyvelte magát tökéletes népellenségnek ezzel az arisztokratikus hülyeségével.


Az állam pénzét mindenféle esztétikai, formális baromságra költi, (pl. utcák elnevezése Elvisről, szocializmus korabeli nevek eltörlése, ferihegy átnevezése) amivel pl. lehet, hogy a svájciak, olaszok, angolok szemét ki lehet szúrni, de a magyarok, a németekhez hasonlóan egy olyan nép, ami kenyeret és szabadságot akar, nempedig mindenféle mézesmázos cicomás esztétikai baromságot amivel csak a jólétben dőzsölő kultúraprofesszorok és templomi papok szemét lehet kiszúrni nálunk.


Aztán az ilyen hozzáállásával, hogy "senki sem fog lustálkodni! 80 éves tatákat munkába! erős európa! stb..." sem lesz igazán megnyerő, mert a legtöbb magyar -jogosan- utálja az EU-t, és nem attól lesz nagyobb a munkakedve, hogy egy ilyen mitugrász narancsos bohóc noszogatja őket.


Sorolhatnám még tovább a listát (mindenféle dohányzási törvények, abortusszal machinálás,) de a lényeg az, hogy Orbán piszkosul nem megfelelő vezető a magyar nép számára.


2011. máj. 7. 19:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Jó, akkor ki megfelelő? Vona? Aki tervei szerint kb három hónap alatt megcsinálná itt Kubát, és éhenhalna a fél ország? Gyurcsány? Aki szíve szerint még a fél vesénket is eladná? Bajnai aki egy dologhoz értett: követni a kapott utasítást, és ehhez a saját fejét adni?


Mond egy politikust, egy pártot, aki jobb lenne, mint a FIDESZ. És bizony, én rájuk fogok szavazni. DE NINCS ALTERNATÍVA. A sok rossz közül a legkevésbé rosszat kell kiválasztani.


Megjegyzem, nekem tetszik a dohányzás ellenes törvények. Meg a közoktatás átszervezése. Meg hogy végre a bankoktól is szednek be pénzt, nem kapásból az én hátamat vágják még jobban...

2011. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%

Ha az lenne, akkor a nép is ellensége lenne a saját akaratának, akik hatalomra segítették. :)

Még ma is a FIDESZ magasan a legtámogatottabb párt és Orbán Viktor a legnépszerűbb politikus. Vagyis a népakaratnak semmiképp nem lehet ellensége.


"Ilyen vezető volt például Kádár, tökéletesen megfelelt a magyar mentalitásnak. "


Ja. Csak hosszú távon tönkretette az országot.


"Orbán ezzel szemben erőszakosan akarja megváltoztatni a magyar kultúrát, megtörni a magyar népakaratot. "


És ez a nép nagy részének tetszik, elvégre megválasztották.


"Először is a turbóvallásosságára senki sem vevő"


És ez most hogy jön ide? A vallásos tartalmú törvényjavaslatok túlnyomó többsége a KDNP-től származik.


"Aztán, sznobizmusa, mások lenézése természetesen egy országban sem tenné népszerűvé, de a magyarok körében el is könyvelte magát tökéletes népellenségnek ezzel az arisztokratikus hülyeségével. "


Akkor ítéld el Vona Gábort is, amiért magasabbrendűnek tartja magát a zsidóknál és a cigányoknál!


"a legtöbb magyar -jogosan- utálja az EU-t"


Ezt a baromságot honnan veszed.

Én még sosem láttam EU-ellenes tüntetéseket, pedig még az MSZP ellen is tüntettünk, ami a bukása után a parlament második legerősebb pártja lett.

Amúgy pedig, ha annyira utáljuk, miért szavazta meg a nép a belépést?


"a lényeg az, hogy Orbán piszkosul nem megfelelő vezető a magyar nép számára."


Az senkit sem érdekel, hogy alkalmas-e.

Megválasztották és máig a legnépszerűbb politikus.

Törődj bele!

2011. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek Orbán jellemzésével.
2011. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

Orbán messze nem népszerű,csak a Fideszesek körében. Nagyon sok rá szavazó megbánta,hogy hatalomra segítette.

20 év legrosszabb kormánya,tönkreteszi az országot,a lakosság többségét és megszünteti a jogállamot!

2011. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

"Orbán messze nem népszerű,csak a Fideszesek körében. Nagyon sok rá szavazó megbánta,hogy hatalomra segítette. "


Magasan a legnépszerűbb politikus ma Magyarországon.

Ez mindent elárul.

Az okés, hogy te nem csipázod, de attól még ne akard másokra is ráerőszakolni a véleményed.

Egyébként egyet értek Bucherrel. A legkisebb rossz.

2011. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
44%

Köszönöm szépen, én nem kérek sem a fideszből, sem az mszp-ből. A magyar nép meg a saját vesztébe rohan. Semmi összetartás vagy annak jele, így persze hogy vége lesz a magyarságnak ha így folytatja. Nem szeretem a cigányokat, volt már velük afférom. Biztosan van köztük is rendes és dolgos ember, de szerintem 90%-uk csak naplopó, segélyen élő és bűnöző egyed. A saját szememmel láttam mikor hónap elején a posta hátsó bejáratánál vagy 50-en vártak, szerencsétlen postás épphogy kikerekezett a kapun, szó szerint 2 méter múlva körbeállta az összes és fennhangon ilyeneket mondogattak: "Hol a pénz ?" "Mennyi a segély ?" De visszakanyarodva az eredeti kérdésre.. "viktor király" szerintem csak látszatintézkedéseket tesz, nyilvánvalóan felesleges humbukk dolgokkal foglalkozik, miközben a lényeges problémákkal nem foglalkozik, aki meg nem fideszes vagy "kissebbségi" azt egyenesen letojja. Én már megcsömörlöttem a magyar politikától. Itt senki, semmit nem akar tenni, csak a saját zsebét tömni.


Köszönöm annak aki végigolvasta.

2011. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

Ha lassan is, de biztosan ébrednek a választók:


[link]

2011. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Dobban a föld szíve, ébred a nép,

Új utat érez a lába, ha lép.


Jöjjetek, ezrével állni a sorba,

Kardotokat sosem érheti csorba.

Gátakat elsöpör, új utat tűz,

Burzsoá zsarnokot innen elűz."

2011. máj. 7. 20:26
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Azt én is elismerem, hogy nem tökéletesek, és igen, zuhan a népszerűségük, de még mindig nincs velük szemben alternatíva.

Továbbra is tartom Sir Butcher véleményét, a legkisebb rossz

2011. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
hát sztem eddig mindent elkövetett annak érdekében, hogy utálja őt az is, aki eredetileg szerette
2011. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!