Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért illegális a gyűlöletbesz...

Azért illegális a gyűlöletbeszéd és azért ilyen fontos törvényileg a "tolerancia" és a "politikai korrektség" mert vannak olyan emberek akiknek túl gyenge az akaraterejük hozzá, hogy megtartsák a maguk véleményét, ha erőszakos kritikát hallanak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 22:58
1 2
 1/13 Sz1u ***** válasza:
Ha Viktorról beszélsz, akkor igen.
2011. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
azért, mert sokaknak nem jó ha mások hallatják a hangjukat, és kimondják az igazságot.
2011. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Mert a kisebbség uralkodik a többség fölött.
2011. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem mért tilos. Ha nem ártok neki más módon, mért ne utálhatnám, és mért nem mondhatom el hogy utálom?
2011. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert alkotmányos jog az emberi méltóság, és ha valaki ez ellen, mások gyűlöletére, -ne adj isten- elpusztítására uszít, ezt sérti.
2011. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

Erre csak ezt tudom mondani:


"Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”."


Szóval eszerint meg bárki mondhat bármit...

Kicsit ellentmondanak egymásnak a dolgok.

2011. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem ellentmondás. Bárki mondhat bármit. De nem bárhogy.

Mondja el, hogy nem szereti az illetőt és le kéne váltani, akár puccsal, mert rosszul csinálja, amit csinál. Érveket sorakoztasson fel.

De az, hogy minden alátámasztás nélkül "csak úgy" beszél bele a levegőbe, és az értelem helyett az érzelmeket korbácsolja fel, nem helyénvaló. Egészen hitleri módszer...

2011. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
95%

Szerintem maga a gyűlöletbeszéd mint fogalom elég nehezen körülhatárolható, nem feltétlenül lehet megtalálni a határt a gyűlöletbeszéd és a negatív vélemény nyilvánítás között.


Ez olyan szinten szubjektív lehet hogy nem lehet egyetemes dologról beszélni.

2011. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

"Nem, mert alkotmányos jog az emberi méltóság, és ha valaki ez ellen, mások gyűlöletére, -ne adj isten- elpusztítására uszít, ezt sérti."


Nem sérti. Ha most azt írod engem fel kéne kötni, attól a méltóságom semmivel sem csökken.

2011. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

"De az, hogy minden alátámasztás nélkül "csak úgy" beszél bele a levegőbe, és az értelem helyett az érzelmeket korbácsolja fel, nem helyénvaló. Egészen hitleri módszer..."


Hitlertől sokkal többet tanulhatnál.

2011. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!