Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegális lesz az abortusz?

Bumbi02 kérdése:

Illegális lesz az abortusz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok abortusz párti, de az alkotmány módositási hirek közt láttam egy ilyet: az élet ezentul nem születéstől halálig, hanem fogantatástól halálig tart.. ergo az abortusz gyilkosság lesz, és ugy fogják kezelni...

Egyetértek hogy az abortusz valamilyen szinten gyilkosság, viszont vannak helyzetek mikor nem árt ha létezik mint lehetőség

- ha valakit megeröszakolnak ( az eröszakoló nem fog óvszert huzni) akkor utána neveljen fel egy olyan gyereket akiröl azt se tudja ki az apja és élete legrosszabb pillanatát fogja egész életében eszébe juttatni?

- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.


ergo nagy hülyeség szerintem ez, különben is, ennek hatására egyre több lenne az "otthoni" abortusz (bumm husánggal jó nagyot a hasra) illetve az árvák száma is megnőne (nem tudják, nem akarják felnevelni ott hagyják)

inkább csak szigoritani kéne az abortuszokat, de nem teljesen betiltani.


2010. okt. 25. 19:36
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek veled, nagyon ellenzem az abortuszt, de van, amikor kell.

Persze a mostani állapot, amikor gyakorlatilag fogamzásgátlásként használják, tarthatatlan, de attól még nem kellene teljesen betiltani.

2010. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
33%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:48


Arra lenne megoldás: 3 AB után kötelező sterilizálás!


:)

2010. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
72%

Előtörnek a régi célok? (3 szoba, 3 gyerek, 4 kerék)

Így meg lesz a 3 gyerek.

2010. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
85%
bizonyos országokban tiltott, de kitételek vannak. pl amiket te is említettél. erőszakból fogant, sérült, stb... kiskapu mindenhol van, de ez valóban nem működik.
2010. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
59%

Csak az első, és az utolsó ponttal tudok egyetérteni.


Ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei, akkor igenis húzzon óvszert, vagy ne ****, aki pedig ezt nem képes átlátni, azt nem tudom sajnálni.


Ha egy 14-15 éves lánynak van esze már szexelni, akkor meg igenis vállalja az esetleges következményeket is, azt, h innentől a fiatalkora véget ért.A kedves apukát sem tudom sajnálni, mert annak is ha van esze ilyen korban védekezés nélkül szexelni, akkor is is bizony vállalja a következményeket.....és még a családot sem tudom sajnálni, mert ha a gyermek 15 évesen teherbe esik csak úgy hirtelenül, akkor ott a kedves szülők is elb@$ztak egy kicsit ezt-azt.


Mondjuk azt, hogy ha előreláthatólag fogyatékkal születne a gyermek, az elég összetett, és kényes kérdés. Egyértelmű, h vannak olyan mértékű fogyatékosságok, ahol valóban nincs értelme, h a világa jöjjön, mert élete csak kínszenvedésből állna, de ha egy enyhébb fogyatékosságról lenne csak szó, akkor nem hinném, h az a gyermek nem érdemelné meg az életet. Egyes szellemileg visszamaradott emberek nagyon is boldog élnek, persze a saját kis világukban, de nem szenvednek, és a körülmények ellenére szerethetők, és szeretnek is, sztem nem lehet így egyértelműen kijelenteni, h ha bármilyen jellegű fogyatékossággal születne a gyermek, h akkor minden esetben indokolt, ill. jogos lenne az abortusz.


Azzal viszont teljesen egyetértek, h amennyiben erőszak következménye a gyerek, h akkor legyen lehetősége az anyának elvetetni, persze a gyermek nem tehet róla stb., de valóban nagyon bizarr, és morbid belegondolni abba az érzelmi dilemmába, h ha mondjuk később ránéz a gyermekére, akit szeret, de az erőszak jut róla akarva-akaratlanul róla eszébe. Egy ilyen nehéz szituáció kezeléséhez nagyon-nagyon sok erő, főleg lelki erőre lenne szűkség, amivel egy erőszakon átesett lány/nő érthető okokból nem valószínű, h elégséges mértékben rendelkezik.

2010. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
67%
Ez szerintem is hatalmas baromság lenne. De szerintem biztos, hogy nem lesz illegális, pont azok miatt az okok miatt, amit leírtál. Józan ésszel végiggondolva szükség van rá.
2010. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

csak azért gondolom hogy illegális lesz mert ha fogantatástól halálig tart az élet, akkor egy magzat megölése is gyilkosság..

http://www.youtube.com/watch?v=CzpFglaFkX0


az abortusz ellenzői közé tartozom, viszont betiltani nem kéne, nem lehet.

2010. okt. 25. 20:28
 8/56 anonim ***** válasza:
12%

"Ez szerintem is hatalmas baromság lenne. De szerintem biztos, hogy nem lesz illegális, pont azok miatt az okok miatt, amit leírtál. Józan ésszel végiggondolva szükség van rá."


Kár hogy rajtad nem alkalmazták. :)

2010. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
66%
Meséld el nekem pontosan, hogy mi miatt is gondolod ezt? Amiatt a 2 sor miatt, amit leírtam?
2010. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy az abortusz illegális lenne, itt arra gondolhatnak, hogy fogantatástól, (pontosabban beágyazódástól) kezdve természetes személlyé válik az "illető", tehát megilletik jogok, pl.: öröklés... (javítsatok ki, ha tévedek, de úgy emlékszem, hogy most a min. 4 hónapos magzat élhet ilyen jogokkal).
2010. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!