Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Nyugati országokban miért...

A Nyugati országokban miért nem illegális a munkakerülés?

Figyelt kérdés
Én már a rendszerváltás után születtem, de nekem teljesen természetes felvetésnek hangzik, hogy minden embernek dolgoznia kell, vagy legalábbis kéne. Hogyan várják el a társadalom fejlődését az országok vezetői, hogyha nem kötelező mindenkinek tenni valamit a társadalomért?
2011. okt. 15. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert ott ha valaki nem dolgozik, és nincs 100 milliója, az éhen döglik.
2011. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb a kérdés mint gondolnád!


Amíg a nemzetállamok képesek voltak regulációt alkalmazni, az az regulálni a nemzetgazdaságuk működésében, addig a gazdasági hatásokat a társadalomra és a szocializálódásra figyelembevették. Ugyanis sokkal olcsóbb volt nem annyira fejlettnek lenni, de szociális feszültségmentesnek. Ez ma is igaz lenne. Viszont az elmúlt 25-30év deregulációja a piacok működését teljesen a piacokrabízta. Az olyan piaci szereplőkre akik a profitot felszívják, a szociális és társadalmi problémákat meg a lokális nemzetállamokra hadják.

2011. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, miért lenne illegális? Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ha nem akar dolgozni, akkor ne dolgozzon. Joga van éhenhalni is.


Én azt nem értem, ami nálunk van, hogy lassan ha már nincs lakásod, azért is börtönbe zárnak.

2011. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert a nyugati országok még rendkívül fejletlenek.
2011. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kapitalizmusnak van egy ilyen tulajdonsága, hogy nem akar és nem is tud mindenkinek munkát adni, bár az EU hosszútávú céljai közt szerepel a teljes foglalkoztatottság elérése.
2011. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott jogok vannak és felnőttként bánnak az emberekkel.

Alapkérdés, amire szigorúan hajtanak, ki, hol lakik.

Németországban még csöves sem nagyon van, egy szobára mindenki jogosult.

Ha van pénzed, és egy darabig nincs kedved dolgozni, hát legyen. Attól még lehetsz hasznos. Írhatsz könyvet, lehetsz művész, rengeteg minden van.

Picasso is csak úgy festett általában. A Harry Potter is csak megszületett, bár az elsőnél a Rowling dolgozott, talán titkárnő, vagy valami ilyesmi volt, de ez nem segítette, hanem nyilván hátráltatta az írásban.

Sorolhatnám.

A legtöbb ember úgy él, ahogy mi, dolgoznia kell.

Csak kevesek kiváltsága az, hogy azt csinál, amit akar

De még a milliomosok többsége is dolgozik, persze nem esztergál, hanem menedzseli az üzleteit.

Ferenc Jóska császár és Király volt, de úgy élt, mint egy hivatalnok. Az a kevés Playboy meg direkt jó, legalább a Ferrari gyárnak van munkája.

Hogy jó lenne Playboynak lenni?

Akar a fene...

2012. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Na még. Einstein sem dolgozott, az élete több, mint felében.

Ha muszáj lett volna neki, ma más lenne a világ.

2012. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Juliusz48 ***** válasza:
Vannak szerencsésebb emberek akik azt csinálhatják a megélhetésükért amit szeretnek. Ezt általában nem nevezik munkának, bár ha megél belőle, hobbinál talán erősebb kifejezés kéne. Egyébként az hogy valaki nem dolgozik nem jelenti azt, hogy társadalmilag nem hasznos a tevékenysége. Először is fogyaszt, amivel másnak munkát ad. Másodsorban a vagyonból lehet igazán olyan igénye valamire ami előre viszi a technikai fejlődést, mint extra igény. Csak a mobiltelefont nézzük. Az elején volt néhány gazdag ember aki megengedhette magának, hogy ne csak otthonról tudjon telefonálni. Aztán olyan olcsó lett a végén, hogy annak is van, aki egyébként nem engedhetné meg magának a jövedelme alapján, hogy esetleg a negyedét erre költse. Viszont nélküle nem érezné magát embernek. Mert már mindenkinek van. Neki is kell egy elektronikus póráz.
2017. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!