Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érzel valamilyen közösséget...

Érzel valamilyen közösséget "Európával"?

Figyelt kérdés

Az EU miatt nagyon nyomatják ezt az "európai barátság", összetartás stb... témát, de én valahogy semmilyen közösséget, barátságot nem tudok felfedezni Magyarország és Nyugat-Európa országai között. Max. a szomszédos országokkal tudok valamilyen szintű közösséget érezni, még ha nem is feltétlenül barátságosat, esetleg a volt keleti-blokki országokkal, mert valamilyen szinten közös a kultúránk, Nyugat-Európában max. a németekkel, de mondjuk Spanyolország, Izland, Svédország, Franciaország, Anglia felőlem egy másik bolygón is lehetnének, hiába vagyunk mindannyian "Európában" semmi közös dolgot nem tudok felfedezni ezen népek és a magyarok között kultúrálisan.


A szomszédos országokkal és a volt keleti-blokki országokkal se azért érzek valamilyen szintű közösséget, mert "európaiak" vagyunk, hanem azért, mert a szomszédos országok mégiscsak itt vannak egy köpésre, a keleti-blokki országokkal pedig hasonló XX. századi történelmünk és kultúránk alakult ki.


Valaki érez még így?


2011. máj. 15. 10:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Én se érzek semmi hasonlót,még a keleti blokkal se nagyon.

Az egyetlen közös,hogy ott is van panel meg itt is van panel.

2011. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Ez diplomáciai kérdés, nem az, hogy te mit "érzel".
2011. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Sz1u ***** válasza:
82%

Bár én maximálisan EU-párti vagyok, de tényleg idegenek vagyunk egy kicsit itt már több, mint ezer éve.


A tegnapi Eurovíziós Dalfesztiválon talán meg is látszott... A nyugati országok közül nagyon kevestől, de a régi "baráti" országoktól sem kaptunk sok pontot. A pontozásnál (számomra) egyértelműen a nemzetek közötti gesztus dominált...

2011. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Én kimondottan európainak érzem magam.
2011. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Lehet a szám maga gagyi volt. Nekem és az ismerőseimnek sem tetszik, sőt nem értem, nemzetközi fesztiválra hogy lehetett ilyennel kiengedni a csajt. Szóval lehet csak simán rossz a szám, ezért nem szavaztak rá.

A kérdésre válaszolva pedig, én sem érzek semmi közöst. Idegenek vagyunk Európában, a világban is. Szeretnék egyszer úgy élni, mint a spanyolok vagy az angolok, hogy elmegy egy másik kontinensre, és ott is az anyanyelvén beszélnek ugyanúgy. Magyarként ezt elképzelni is nehéz.

2011. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem sok közösséget érzek én sem.


És nem a dalfesztivál miatt, mert szerintem ostoba az, aki egy idióta éneklős vetélkedőből szűr le geopolitikai vagy etnikai következtetéseket....


Egyszerűen keleti nép vagyunk, azok voltunk mindig is, és azok is maradunk. Europidok vagyunk, de nem indoeurópaiak. Vagyis fehérek vagyunk, de nem "árják". Nem voltunk, és nem is leszünk soha.

Akikkel valamiféle közösséget tudok érezni talán a környező népek és a németek. De velük is csak a sokszor közös történelem és a közös múlt miatt. Vagy azért, mert nekik is kijutott elég sok sz.rból, amíg Európa többi része virágzott, valamint sokszor voltunk fegyvertársak is háborúkban.


De amúgy ez az egész Európa-közösség mítosz egy hülyeség.

Kulturálisan semmi közös nincs bennünk, genetikailag sem nagyon.


Ideje lenne tudomásul venni, hogy nem a nyugati világhoz tartozunk. Keveredések ide vagy oda, a génjeink a mai napig mások.

2011. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Az Eurovíziót hülyeség felhozni pont akkor, amikor Azerbajdzsán nyert, az az ország, ami csak jóindulattal nevezhető európainak.
2011. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Kit érdekel az Euroviziós dalfesztivál?

elég gagyi műsor és ha (mint azt ti is írtátok) nem a zene a lényeg benne, hanem az, hogy az adott országok hogyan éreznek egymás iránt, akkor végképp tökmindegy :)

2011. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Annak meg külön örülök, hogy itt senki nem tudja felfogni, hogy itt nem az a lényeg, hogy ti európainak érzitek magatokat vagy sem. Úgy látom itt mindenki balkáni szeretne lenni.
2011. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%
A jelenlegivel nem sokat.
2011. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!