Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Járjon-e 25 év munkaviszony...

Járjon-e 25 év munkaviszony után nyugdíj a rendőröknek, nyomozóknak, katonáknak, tűzoltóknak stb?

Figyelt kérdés
Véleményetek szerint jogos-e hogy 40-45 évesen nyugdíjba mehetnek a kérdésben szereplő emberek?
2011. máj. 15. 11:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
65%

Igen.

A felsoroltak olyan munkakörbe dolgoznak,ami veszélyeztetheti a testi épségüket.

A tűzoltó az életét áldozza érted ha bennragadtál az égő házban.

Szerintem ennyit megérdemelnek.

2011. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%

nem tudom.

Vannak érvek pro és kontra is. Tényleg nem tudok dönteni (mondjuk nem is nekem kell).

2011. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld ki, milyen remek meló, és megtudod. Mellesleg: nem egészen úgy van az a 25 év, csak a Fidesz szándékosan durván ferdít, mert különben nagyon nem illene bele a "nyugdíjarisztokrata" dumába.

Ja, annak a kormánynak a dumájába, amelynek belügyminisztere az 1996 óta nyugdíjas, most 62 éves Pintér Sándor....

2011. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
86%

Igen!

Nagyon sokan ezért mennek rendőrnek, tűzoltónak.

A fizetés nevetséges, a felelősség rajtuk is nagy, a társadalmi megbecsülésüket épp a kormány ássa alá, lejárató kampányt folytatnak a saját "jobbkezük" ellen.

Meg amúgy is: minek??? Az öregeket nem nyugdíjazzák, akkor még üres állás sem lesz vagy 5 évig!


Ha ezt is elveszik, senki nem fog rendőrként, tűzoltóként stb. dolgozni. Pedig soha nem volt akkor szükség a rendfenntartókra, mint most. Egyre kevesebben vannak, sok helyen azért nincs rendőr, mert egyszerűen nem jut!!


Mi lesz később??? Örülhetünk, ha a megyeszékhelyeken lesz 2 rendőr (1 traffipaxol, egy foglalkozik minden mással, pl. nyomozás, járőrözés?) meg 2 tűzoltó.



Ez a jogszabály pedig NEM a rendfenntartókra vonatkozik, még cirka 50 munkakör van, ahol eddig a korai nyugdíj indokolt volt. Pl. a röntgenasszisztens, akit ugye nem kell magyarázni milyen sugárzás ér évtizedekig...


Az nem fair, hogy mindenki másnak még 65 évesen kell dolgozni. Nézz már meg egy ilyen idős embert, aki keményen végigdolgozta az életét!!


Nem tartjátok furának, hogy pont azután hozzák meg ezt a törvényt, és épp arra hegyezik ki, hogy a rendőr nem csinál semmit, miután tüntettek a rendvédelmi dolgozók??

Micsoda véletlen...!!


Csak menjenek tüntetni ki egy szakma képviselő, és kapnak a po.fájukra! Próbáld ki!

2011. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
52%
Valóban, egy 50-60 éves ember ne menjen már be égő házba, ne kockáztassa az életét, és másokét, a fiataloknak való ez. De azért a nyugdíj túlzás. Én inkább azt csinálnám, hogy terepre nem mehet, de betaníthatja a fiatalokat, vagy irodai munkát végez 45 éves kora után, vagy ilyesmi. De az, hogy 200 ezres nyugdíjat kaő 45 évesen, és akkor még kezdhet is az életével valami teljesen mást is, azt túlzásnak tartom. Kapja rendesen a fizetését, a többszázezer sem sok az élete kockáztatásáért, de a jelenlegi helyzetben az, nyugdíj és másik állás mellett.
2011. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
37%

Annyira irigylitek tőlük, miért nem mentek TI IS rendőrnek??? Hát tiszta álommeló: csak ülsz az irodában, nem csinálsz semmit, és ha elmész nyugdíjba, 200 ezres fizetést kapsz!


Ez nem tom' hogy jön ki, mikor a fizetés 70-80%-a a nyögdíj, és egy átlag rendőr meg tűzoltó nettó 80 körül kap kézhez, de ha Orbán ezt mondja, akkor úgy van, mert ő nem hazudik. Pintér is tudja mi dörgés, mert ő is ezt csinálja...


Az átlag életkorotok lehet cirka 16 év, a többség előtt ott a remek lehetőség, hogy menjen!!


Tudod, a múltkor láttam egy cikket, hogy a 60 éves bácsit keresik, mert már demens, nem tudja, merre jár, lehet, hogy csak elment pisilni, aztán 100 km-ről viszik haza... és akkor gyilkossági ügyekben meg nyomozzon egy 65 éves??? Mer' őket elkerüli az összes időskori betegség és a leépülés, vagy mi a f...ene?


Szerinted jogos, hogy mikor szerződést kötöttek vele (munkaszerződés) akkor kötelezettséget tett a kormány, hogy kapja a nyugdíját, most, mikor megdolgozott érte, Ő TELJESÍTETTE A SZERZŐDÉSBEN LEÍRTAKAT, AKKOR A KORMÁNY SZERZŐDÉST SZEG, ÉS NEM KAPJA MEG, AMIÉRT MEGDOLGOZOTT.


Egy ilyen egyszerű.

Emberek: ÁLLJATOK KI A RENDŐRÖK MELLETT, MERT HA EZT HAGYJUK, MI LESZÜNK A KÖVETKEZŐK, AKIK NEM KAPJÁK MEG AZT, AMIÉRT MEGDOLGOZTAK!!!


A magánnyugdíj pénztári vagyonra már nem tehetik rá a kezük, de még mindig milliárdok hiányoznak a költségvetésből. Ezt pótolni KELL.

2011. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
68%
Lófaszt nekik! Miért ti kétkezi munkások, ti nem fáradtok bele a melóba? Nektek nem volna jó ugyanez a rendszer? Aki három műszakban dolgozik az smafu? Ugye most hőbörögnek, pedig nincs igazuk! De ha már ez maradna, akkor kötelezném őket más foglalkozásra, ha füllene hozzá a foguk! Persze az sem tetszene! Hát sokunknak nem tetszik a tüntetésük ! AMEN!
2011. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:58


Akkor tőled is kérdezem: az a tűzoltó, aki rendszeresen vonul balesethez, tűzesethez, menteni: átlagosan nettó 80-100 ezres fizetést kap.

A jelenlegi nyugdíjtörvényt felhasználva, ugyan számold már ki nekem, mennyi nyugdíjat fog kapni, vagy hogy jön ki neked ebből a 200 ezres összeg???


Ismersz ilyen embert?? Szerinted??


Nekem tűzoltó és bányás ismerősöm is van, mindketten korkedvezménnyel mentek nyugdíjba, és elárulom: úgy megrokkantak, hogy nem képesek ellátni a munkakörük, még talán 5-10 évük van hátra. Soha nem fogják megélni a 65 éves kort!!! Mellesleg egyik sem alkalmas irodai munkára.


Azt hiszed, egy szakmunkást végzett, vagy kevésbé iskolázott, töpszli ujjú, igazi vidéki parasztember majd beül neked egy irodába papírokat tologatni meg töltögetni?? NEM ALKALMASAK AZ IRODAI MUNKÁRA, CSAK MERT ÖREGEK!!

Különben én meg irodista lennék, és hidd el, tudom mit beszélek, mikor azt mondom, hogy nem alkalmas rá.


A kormány, érdekes... nem igazán hoz statisztikát ezeknek az embereknek az ÁTLAGÉLETKORÁRÓL, pedig alátámaszthatná az érveit vele feketén-fehéren.... vajon mért is???

Hja, megvan!! Mert a korai nyugdíj ellenére sem élnek 60 évnél tovább!!


Te nem tudod, milyen, mikor az apád megy 58 évesen dolgozni éjszakásba, és jön a telefon, hogy meghalt a munkahelyén....

ÉN igen!

2011. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%

Ne járjon nekik,minden szakma nehéz,a munka minden embert megvisel.

65 év alatt senki se mehessen nyugdíjba!Ez így igazságos.

Viszont a visszamenőleges megszüntetést nem támogatom,szerzett jogokat jogállamban nem lehet csorbítani.

2011. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!