Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy spórolásban elképzelhet...

A nagy spórolásban elképzelhető, hogy a kormány hoz egy rendeletet, és eltörli az ingyen étkezést a rászoruló gyerekeknek? Ha igen, hány gyerek halna éhen?

Figyelt kérdés

De komolyan... rengeteg gyerek él ma úgy, hogy csak akkor kap enni egész nap, mikor iskolában van. Otthon örül, ha hétvégén kap enni, vacsorára meg reggelire se kapnak semmit hétköznap.

Tanárok nyilatkozzák az ország minden szegletében, hogy van olyan diákjuk, aki hétfő reggel kiesik a padból, mert pénteken a menzán evett utoljára.


Most nagy szlogen a "nincs ingyen ebéd". Mi van, ha ezt is szó szerint akarják érteni, és elveszik az ingyenes étkezést?


Nem titok, hogy az ilyen családokban a szülők általában segélyen és közmunkán élnek, utóbbi most 8-ról 4 órásra lett csökkentve, tehát nem kapnak érte többet, mint a segély. Sokakat ez is már lehetetlen helyzetbe sodort.


Mennyire elképzelhető, hogy eljut a kormány odáig, és elveszi az ingyen étkezést?

Mi lesz akkor ezekkel a gyerekekkel?


Tudom, tudom, senki se mondott ilyen, ilyen nem lesz, ahogy nem fogják a magánnyugdíjpénztári befizetéseket sem államosítani...


Itt már MINDEN előfordulhat, ezt is megtehetnék.

DE... mi lenne, ha...


Hány gyereket érintene egy ilyen lépés?


2011. máj. 15. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy spórolásban elképzelhető, hogy a kormány hoz egy rendeletet, és eltörli az ingyen étkezést a rászoruló gyerekeknek"


F*sza,még adjál nekik ötleteket:D.

Nem tudom,hogy képesek lennének ilyenekre,de ha igen akkor az új "reform"csomag erről fog szólni

2011. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden elképzelhető. Fidesz kormány van.
2011. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elkéstél, ez már megtörtént. Pest megyének nem volt pénze, hogy kifizesse a kisiskolások étkeztetését, és amikor segítséget kértek a kormánytól, Viktor inkább a személyes testőrgárdának, a TEK-nek utalt át 800 millió Ft-ot.


[link]

2011. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Ettől azért dörzsöltebbek.

Majd olyan körülményeket teremtenek, hogy az önkormányzatoknak kelljen megszüntetni forrás hiányában az ilyen szociális juttatásokat,és az ő kezük "tiszta" marad.

2011. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Pl a szüleik mit csinálnak? Miért nem ők etetik?

Ha a gyerekétkeztetés állami feladat, minek a szülőknek a családi pótlék?

2011. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:
41%

"Rászoruló" gyermekekről beszélünk, akik mindig is léteztek, nem minden gyerekről.

Függetlenül a szülők felelősségétől, vagy felelőtlenségétől a gyerek éhes. Ha még ebben is a kormányodat véded, (bár csak elvi kérdés volt, de egyáltalán nem lehetetlen), akkor

nem nagyon van miről beszélnünk.

2011. máj. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

05:42

Nem a "kormányomat" védem én nem szavaztam rájuk, de belegondoltál valaha hogy hova vezet ez ha korlátlanul szaporodnak a "rászorulók"? Mi értelme ennek, hogy az állam direkt támogatja a vmilyen okból, ürüggyel nem dolgozó emberek szaporodását? A TÖBBI DOLGOZÓ EMBER ÁLTAL BEFIZETETT pénzből, hadd legyen minél több ilyen ember, aki semmi hasznot nem fog hajtani a közösségnek ő is csak ebből fog élni hogy gyerekeket szül.

Elég uncsi már h "sír a gyerek" meg "éhes" stb és ezzel az ürüggyel aztán mindent meg lehet kapni, csinálni pl eltartani magukat másokkal.

2011. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Értem, mire gondolsz, nekem is böki a csőröm a "megélhetési gyerekgyártás".

Húzzon a kormány egy vonalat, MOST. Innentől új idő kezdődik, vegye figyelembe aki gyereket vállal.

(mondjuk meglepő lenne a részükről egy ilyen egyértelmű, "bevállalós" döntés, ezt nem szeretik)

De a meglévő gyerekeket nem lehet semmisnek tekinteni, ők nem tehetnek semmiről, ami itt zajlik, tartozzanak bármilyen nációhoz.

Megkövetlek, tévesen ítéltem meg a politikai álláspontodat, engem is sértene.

2011. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!