Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orvosi műhibákat vétő vagy...

Orvosi műhibákat vétő vagy munkáját hanyagul végző orvosoknak is jár majd a követelt 200-300'000 Ft havi fizetés?

Figyelt kérdés

Vajon az orvosi egyetemet 2-sel

elvégző, bukdácsoló ( betegekben törlőkendőt felejtő )

nemtörődöm orvos is tartja majd a markát

a megemelt fizetésért vagy lesz valamilyen pontosabb feltételrendszer vagy szűrő aminek meg kell feleljenek ?


2011. máj. 25. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van rá szűrőrendszer,elképzelhető, hogy kirúgják :)

"Vajon az orvosi egyetemet 2-sel

elvégző, bukdácsoló ( betegekben törlőkendőt felejtő )

nemtörődöm orvos is tartja majd a markát"


Tartani tartja, de szerintem egy 5-sel végzett orvos is követhet el műhibát. (sajnos)

Némi irigységet vélek felfedezni a kérdésben, még ha jogos is a felvetésed.

2011. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

800-900 ezer Ft egy költségtérítéses félév orvosin. Az állam a képzés ideje + 2 félévet támogat. Nemigen fog ott senki bukdácsolni. A másik meg az, hogy aki vizsgázott, tudhatná, hogy a jegy legkevésbé sem a tudást jelenti. Lehet, hogy az meber pont azt az 1 tételt tudja, amit kihúz, vagy fordítva.

Harmadrészt mind emberek vagyunk, hibázunk. Nem számít mennyire jók valakinek a vizsgaeredményei.

Hanyag orvoshoz meg nem kell menni, manapság az internet korában aki annyira rossz, vagy jó, arról van ajánlás/figyelmeztetés neten.

2011. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen jár.
2011. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
buta és irigy a kérdező :( rossz nézni
2011. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"buta és irigy a kérdező :( rossz nézni"


Te biztos orvostanhallgató vagy hogy így vélekedsz.

Nem vagyok buta és irigy, de nem bízom az orvosi egyetemet a korábbi évtizedekben és mostanában elvégzőkben, mert csak a tünetek és az egyes szervek kezelésére különállóan tanítják meg őket, ahelyett, hogy megkísérelnék az egész embert gyógyítani és nem csak kezelni. Gyógyítani ugyanis csak a természet tud, ezért jobban bízom a természetgyógyászokban, a kínai orvoslásban és az ősi népi gyógyászatban.

2011. máj. 29. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
gyári dolgozó vagyok, igen távol az orvosi egyetemektől
2011. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok buta"


Szokd a gondolatot, hogy de. Nem azért, mert nem bízol az orvosokban, hanem mert még arról sincs fogalmad, micsoda hatalmas tudást kell egy orvosnak elsíjátítania. Nyugodtan lehet orvosi könyveket olvasgatni, aztán majd rájössz remélhetőleg.

2011. jún. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Szokd a gondolatot, hogy de. Nem azért, mert nem bízol az orvosokban, hanem mert még arról sincs fogalmad, micsoda hatalmas tudást kell egy orvosnak elsíjátítania. Nyugodtan lehet orvosi könyveket olvasgatni, aztán majd rájössz remélhetőleg."


Emlékszel a nemrég történt esetre ? : a 20 éves fiatalembernél nem vette észre az orvos, hogy vakbélgyulladása van, úgy gondolta, hogy csak a hasa fáj, na az ilyenekre és hasonlókra gondoltam.

Neked (aki valószínűleg minden tudás birtokában vagy) persze jogod van isteníteni az orvosokat, ha úgy gondolod az ilyen és hasonló esetek ellenére is.

2011. jún. 1. 08:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az az említett fiatalember belehalt a rosszul diagnosztizált vakbélgyulladásba.
2011. jún. 1. 08:45
 10/10 anonim ***** válasza:
csak az hibázik aki dolgozik. persze én is ízekre szedném az orvost, ha valamelyik rokonomról lenne szó. de ne legyél elfogult ha neked még nem volt ilyenhez közöd (ne is legyen senkinek)
2011. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!