Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van benned nemzeti érzés?

Van benned nemzeti érzés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 11:42
1 2 3 4
 1/32 emlya ***** válasza:
84%
Van
2011. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
van
2011. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen igen.
2011. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
84%
Igen. Van.
2011. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Sz1u ***** válasza:
63%
Van! De nem döngetem a mellem nagy arccal, hogy én mekkora magyar vagyok. Egyszerűen csak magyar és kész! Egyik nemzet sem több a másiknál! Ergo a magyar sem több a románnál, a szerbnél, a szlováknál (pfff... szándékosan nem írtam a zsidót és a cigányt, mert akkor lepontoztok :) :) :) )...stb...stb... és persze ez fordítva is igaz! Egyébként az előbbi zárójeles dologra is érvényes!
2011. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Van.
2011. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Van
2011. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
22%
Nincs. Már évek óta tesz róla a "felsőbb kör", hogy ne legyen.
2011. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

Nálam az elsődleges cél a saját magam és a családom létbiztonsága, "jól-léte". Ezen felül természetesen bennem is van magyarságtudat, nemzeti érzés. De ez nem hasonlít egyetlen manapság előforduló pártpolitikai dologra vagy bármilyen tömörülés kifejezésmódjára.

Bennem van egy "élni és élni hagyni" elvhez való kitartó ragaszkodás. A magyar származásomra pedig abban vagyok büszke, hogy voltak nagyjaink, a magyar találékonyság világhírű, rengeteg nagy koponyát "adtunk a világnak" már. Ezekre büszke vagyok, ahogy az építészetünkre, zenei(komoly) és egyéb művészeti és sportteljesítményeinkre.


Ellenben bánt és szégyenérzettel tölt el, (sőt, irigylem azokat a nációkat, ahol ez jobb) az, hogy nálunk nagyon jellemző a pesszimizmus, a szociopata hozzáállás vezetői szinten, ismeretlen fogalom a "fair trade" elv, nálunk mindig minden olyan abszurd, képtelenek vagyunk egy beruházást korrektül lerendezni, jellegzetes magyar mentalitás az, hogy senki nem akar senkinek semmit megfizetni, hogy alacsony bérekhez a legmagasabb árak (energiahordozók, víz stb) társulnak, nálunk minden olyan nyögvenyelős, nem véletlenül szoktak sokan "Abszurdisztán"-ozni. Magyar mivoltunkra jellemző negatívumokat a fenti büszkeség mellett viszont szégyellem és restellem.


Összegzés: a magyar mivolt régi, nemes dolgaira büszke vagyok, az abszurdisztánságot meg szégyellem.

2011. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek a 11:52-sel. Természetesen van, de csak a szerintem egészséges mértékben. Nem helyezem a magyar népet egyik másik fölé sem, nem vagyunk jobbak, sem rosszabbak, egyszerűen csak mások. Ez igaz az összes többi népre, nemzetre. Büszke vagyok arra, amire úgy gondolom, az lehetek, és azért tanultam amit, azért dolgozom amit, mert hiszem, hogy az ország csak megfelelő hozzáállással lendülhet fel. Nem értek egyet a szélsőségekkel és a folyamatos visszatekintéssel. Ismerjük a múltunkat, és foglalkozzunk a jövővel. Azt pedig nem a múltban fogjuk megtalálni. Ezért is tanítok, ezért akartam mindig gyerekekkel foglalkozni, őket segíteni, fejleszteni, oktatni, velük beszélgetni. Csak sajnos erre a mai társadalmi berendezkedés egyre kevesebb lehetőséget ad, nem fejlődik ki bennük sem a normális hozzáállás, sem az egészséges nemzeti öntudat, az empátiáról, lelki és szellemi érettségről ne is beszéljünk... és itt jönnek képbe a szélsőségek is. Na de ez más téma. Tehát úgy gondolom, hogy van bennem egészséges nemzeti öntudat, ami nem elítéli a többit, hanem tiszteletben tartja a szokásait, amennyiben azok ép ésszel elfogadhatóak.
2011. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!