Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a liberálisok megoldási...

Mi a liberálisok megoldási javaslata a cigánykérdésre?

Figyelt kérdés

Ilyen blődségeket nem akarok hallani, hogy a rasszizmus felszámolása. Konkrét intézkedésekre gondolok.


Mivel lehetne a cigányokat munkához juttatni és csökkenteni a bűnözők arányát?


2011. máj. 26. 22:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Elsővagyok.


Kedves utolsó!


Én kérdek elnézést, de a MSZPféle integrálás többet ártott, mint használt szerény véleményem szerint.

2011. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
73%
Bocsánat hogy nem rágtam szájba hogy nem vagyok liberális :D
2011. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Bocsánat hogy nem rágtam szájba hogy nem vagyok liberális :D"


Nem az a baj, hogy nem vagy liberális, hanem, hogy nem a kérdésre jött a válasz. A Jobbik megoldási javaslatait elég sok helyen lehet olvasni, és azok kritikáit is.


Az alternatívák érdekelnek, hogy más beállítottságú emberek hogyan oldanák meg.

2011. máj. 26. 22:40
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

A liberális "megoldás" gyümölcseit nap mint nap láthatjuk. A kérdésre a válasz:


"Nézz körül! Ez."


"Én kérdek elnézést, de a MSZPféle integrálás többet ártott, mint használt szerény véleményem szerint."


Azért álljon meg a menet. Ne kenje egyetlen liberális se az egész sarat egyedül az MSZP-re, 12 évig az SZDSZ is a kormányban volt.

2011. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
46%

Első vagyok.


Az SZDSZ nem volt valódi liberális párt, elveikben igen, gyakorlatban semmiképpen sem.

2011. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

Én egyetértek nagyrészt az elsővel, de drasztikusabb módon oldanám meg. Nyilván lenne, akinek nem tetszene, elég sok, de hatásos lenne. Egyébként inkább liberális gondolkodású vagyok én is.


Mit lát átlagos Gazsika otthon? Hogy van a szüleinek 10 gyerek, a lányok már 15-16 évesen sokszor anyák, dolgozni nem dolgoznak, nem művelődnek, nem olvasnak, hanem lopnak csalnak hazudnak a szülei, rokonai, családja, mindezt nagy hangon, hivatkozva a jogaikra. Segélyeken jól megélnek, különféle karitász szervezetek biztosítják az alapvető élelmiszert, ruhaneműt, mosóport, tisztítószereket, az iskolában, óvodában kedvezményes vagy ingyenes étkeztetés jár, aznap nem is kell más a gyereknek, stb. Ruhát nem mosnak, mert minek azt, ha nagyon mocskos és büdös, akkor kirakják kiszellőztetni, vagy kérnek újat a karitásztól. A kapott tisztítószereket legtöbbször eladják, mert nekik nem kell. Nem azt mondom, hogy minden roma család ilyen, hanem azt, hogy nagyon sok ilyen roma család van. Na most ezt az átlagos, nem túl okos, de azért ravasz Gazsikát nem fogja érdekelni, te mit mondasz, ezt csinálták a szülei, rokonai, csak ez a példa van előtte, és milyen jól megvoltak. Ezért ugyanazt fogja csinálni, amit a rokonai, és ezt fogja továbbadni. Ebből a helyzetből a megoldás az lenne, ha az újszülött csecsemőket ki kell emelni az ilyen családokból, és barakni normális, jómódú roma családokhoz, vagy államilag megoldani a neveltetésüket, normáilsan. Nem úgy, ahogy most működik az országban, mert az nem sokat ér... és valószínűleg nem lesznek olyanok, mint a romák nagyobbik fele, mert nem láttak a környezetükben ilyen példát. Ezáltal már a gyerekeiknek is jbb példát tudnak mutatni.


Persze ehhez nagy anyagi háttér kell, normáils gazdaság, és ténylegesen a rasszizmus visszaszorítása.

2011. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

22:51


Sajnos nagyrészt egyet kell értenem veled.


De nem dolgoztak ki semmi új javaslatot az eddigi módszerek helyett?


23:00


Én ezt a bentlakásos iskola módszert is a Jobbiknál olvastam.


Félreértés ne essék, a válaszodat hasznosnak találom, de vajon tényleg belefér-e az, hogy a cigány családok gyerekeit elveszik és állami nevelésre kényszerítik? Bizonyára hatásos lenne, de milyen alapon döntenék el, hogy kitől kell elvenni? Nyilván ha jönne valami köztisztasági ellenőr a cigányok rendet raknának egy napra, aztán folytatódna minden ugyanúgy. Minden cigánytól? Az meg faji alapú dolog, egy EU tagállamban egyszerűen nem fér bele.

2011. máj. 26. 23:17
 18/31 anonim ***** válasza:
84%

A KKK-t nem szeretik az USA-ban, de nincs betiltva. Egészen más ország, mint az európaiak, ott még náci párt is létezik.


Amúgy meg a cigánysággal kapcsolatban: a liberális romapolitika megbukott. Az integráció sikertelen volt. Ennek gyümölcsét ma is látjuk: nap mint nap történnek támadások, ahol az elkövetők romák.

Hogy szegénységi kérdés-e? Nem hiszem. 3 millió szegény él, mégis sokkal több roma támadóról hallani. Ez sajnos faji kérdés, ahol nem a magyar a kirekesztő, hanem a romák többsége viseltetik ellenszenvvel a magyarok iránt. A médiában csak az jött le nekik, hogy milyen náci magyarok, és ha rasszizmust kiáltanak, akkor mindent szabad (még embert is lincselni, ha szerintük rasszista). A média adta alájuk a lovat, és meg is lett a baj. Az alapvető szemléletváltás pedig szükséges, mert nem a többségi társadalommal kéne a romákat elfogadtatni, hanem éppen velük kéne elfogadtatni a többségi társadalom értékrendjét. Amíg ez nem történik meg, felesleges bármit is várnunk. A büntetések szigorítása pedig szükséges, sőt elengedhetetlen, de önmagában még nem oldja meg a problémát.

2011. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
90%

válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:19


Így van.

2011. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
A Ku Klux Klant eredetileg konföderációs veteránok alapították, azzal a céllal, hogy harcoljanak a feketék egyre inkább kiterjedő jogai ellen, az elején erőszakmentesen. Később maga az egyik vezetője oszlatta fel, miután az teljesen átfordult a rasszizmus és erőszak durva oldalára. Aztán 40-45 évig nem is működött, később alapították újra, már az 1910-es években valamikor, de ekkor már nem csak a feketék, hanem a spanyolok, katolikusok, stb ellen is szólt a dolog. majd 44-ben ennek is vége lett, az 50-60as években kezdték újra. Mostanában a közvélemény szemében felforgató, terrorista elem a KKK, és csak néhány ezer tagja van a korábbi milliós után. Tehát azért nem olyan egyszerű ez, hogy az 1800-as évek óta létezik... :)
2011. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!