Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a liberálisok szerint a...

Ha a liberálisok szerint a liberalizmus arról szól, hogy mindent szabad, amivel másoknak nem okozunk kárt, akkor miért lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Nekem határozottan görcsbe rándul a gyomrom, amikor meglátom a melegeket vonulni és hányingerem is támad tőlük. És még így van ezzel pár ember. Sőt, nem szeretném, ha a gyerekeim egy rózsaszín tangás férfit látnának az utcán, ahogy a farát riszálja, mert szerintem árt a lelki fejlődésüknek, vagyis a szabály szerint a tette a liberalizmus ellen van.


Sőt, azt sem szeretném, ha emberek azért kapnának az én adómból segélyt, mert otthon ülnek. Az én pénzemet adják oda nekik azért, hogy ne csináljanak semmit és a hajlandóság sincs meg bennük, hogy ne szoruljanak a pénzemre, hanem a saját lábukon álljanak meg. Ez határozottan árt a családomnak és nekem is, tehát ismét csak antiliberális ez a mértéktelen segélyezése a lumpeneknek.


Azt sem szeretném, ha alkoholt és cigarettát lehetne árulni Magyarország területén, mert az szintén árt az emberek egészségének és így az is antiliberálisnak minősül.


2011. aug. 14. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A melegfelvonulás nem teljesen liberális, mivel amikor ők felvonulnak, zavarják a környéken lakókat, kocsival se tudsz az adott úton menni. Liberalizmus addig van, amíg másoknak nem ártasz. Egy meleg had legyen meleg otthon, de foglalják el fél BP-t.
2011. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Na, ez meg a másik...

Be kell tiltani, mert ártanak vele másoknak.

2011. aug. 14. 15:09
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a melegfelvonulás már nem tartozik a liberalizmushoz (csak a hülye b*zik szeretnék ezt így beállítani), meg a segélyezés sem. Dohánytermékek és alkohol árusítása ellen nincs kifogásom, hiszen annak már kialakult a megfelelő kultúrája, azt lehet úgy csinálni, hogy másoknak ne ártson vele az ember, ez már egyén függő. Ennyi erővel a kést is be lehetne tiltani, hiszen azzal is lehet ártani másoknak, de akkor mivel vágnál húst, kenyeret, paprikát, paradicsomot?
2011. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A segélyezésnek sose volt köze a liberalizmushoz.
2011. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az meg ha nekiállunk betiltani az alkoholt, cigit akkor betilthatjuk az autókat, motorokat, nagyobb üzemeket, szénerőműveket és mindent ami szén-dioxidot emg hasonlókat termel
2011. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De ha a liberalizmus alapja, hogy mindent szabad tenni, amivel nem ártunk másoknak, akkor azokat nem szabad megtenni, amivel ártunk.

És amiket felsoroltam, azokkal ártunk, tehát be kell őket tiltani, hiszen a liberalizmus ellen vannak.

2011. aug. 14. 15:31
 7/18 A kérdező kommentje:

"Az meg ha nekiállunk betiltani az alkoholt, cigit akkor betilthatjuk az autókat, motorokat, nagyobb üzemeket, szénerőműveket és mindent ami szén-dioxidot emg hasonlókat termel"


Pontosan.

2011. aug. 14. 15:32
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Én teljes mértékben egyetértek veled, pedig meleg vagyok és nem hordok sem rózsaszín, sem másmilyen tangát. A felvonulást én is ellenzem, de ez nem csak a melegfelvonulásra vonatkozik, hanem például a "Critical Mass" kerékpáros-felvonulásra, félpályás útlezárást igénylő demonstrációkra stb.


A segélyezés rendszere valóban rossz, bár hozzáteszem, hogy a legtöbb helyen munkahely hiányában az sem tud elhelyezkedni, aki akar. Én inkább a megélhetési gyerekvállalást korlátoznám, mivel a társadalom peremén élő, 8-10 vagy több gyereket nevelő családok méginkább újratermelik a segélyezésre szoruló "lumpeneket". Vagyis a segélyrendszerben azt kellene érvényesíteni, hogy ne érje meg senkinek csak azért szülnie, hogy később a gyermekek után járó támogatásokból, munka nélkül meg tudjon élni. Persze most erre sokan azt fogják válaszolni, hogy "de csökken a népesség", mégis úgy gondolom, hogy a gyermeküket tisztességesen, erkölcsi alapok szerint nevelő szülőket illetné meg ez a támogatás.


Alkohol és dohányzás valóban sok társadalmi és egészségügyi probléma forrása. Betiltásukkal viszont az állam többmilliárdnyi jövedéki adótól esne el, nembeszélve a megszűnt munkahelyekről, hiszen nincs ma hazánkban olyan település, ahol ne működne kocsma. Azt viszont jónak tartanám, hogy a dohányzás- és/vagy alkoholfogyasztásból eredő betegségek(pl. májzsugorodás, tüdőrák stb.) kezelését a társadalombiztosítás nem finanszírozná, ha bizonyítottan ezen káros élvezeti cikkek miatt alakult ki a betegség.

2011. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igazából a mindent szabad ami nem árt az nem egyenlő azzal, hogy semmit nem szabad ami árt, másodszor meg mikor volt a liberalizmus mainstream vonal a politikában Magyarországon, hogy legyen lehetősége ilyen komoly tiltásokat megszavaztatni szóval alapból nem értem, hogy miért olyan dolgok miatt van vádolva a liberális eszme amihez sose lett volna ereje megcsinálni.
2011. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
De értem mire gondolsz félreértés ne essék a melegfelvonulást betiltsák, mert erősen sérti a közízlést, de leszögezném, hogy a melegekkel mint olyan semmi gondom csak a felvonulásukkal van problémám és a segélyezést is át kéne formálni, de ezeket az ügyeket nem lehet a liberalizmus számlájára írni, a liberalizmus valóban támogatja a melegeket, de mindig a közízlés határain belül sose akarta, hogy hiányos és női öltözékben férfiak mászkáljanak az utcán
2011. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!