Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a liberálisok megoldási...

Mi a liberálisok megoldási javaslata a cigánykérdésre?

Figyelt kérdés

Ilyen blődségeket nem akarok hallani, hogy a rasszizmus felszámolása. Konkrét intézkedésekre gondolok.


Mivel lehetne a cigányokat munkához juttatni és csökkenteni a bűnözők arányát?


2011. máj. 26. 22:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te nagyon szűk látókörrel rendelkezel, a Jobbik megoldása nem az irtás meg munkatábor. Nem a múlt század koncentációs táborok világában élünk. Ébredj fel.Másrészt a nagy liberális világ jutatta pont ide az országot. A Jobbik szerint, bentlakásos iskolák kellenének, elszakítva a családtól, hogy ne otthonról tanuljon példát, életformát,hanem emberi körülmények között.Ez azonban már annyira elharapódzott, hogy iszonyatos milliárdokra lenne szükség az integrálásukra, és mi garantálná, hogy utána beilleszkedve a többségi társadalom normáinak megfelelően viselkednének. A liberális hajó már jó ideje elúszott, mostmár erős szankciókra van szükség, megfélemlítéssel a magyarok oldaláról, másképp nem fognak viselkedni. Munkához úgy lehet a többségüket jutattni, hogy a segélyt x óra munkához kellene kötni, továbbá a bűnözésért, Szent István módszereivel kellene válaszolnia a törvényeknek.
2011. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%

"Hiszen nem a cigányság direkt olyan amilyen, hanem a szegénység alakította ilyenné."


Itt van az első hiba a liberális gondolkodásmódban. És mivel rossz elméletből indultok ki, ezért van az, h minden erőfeszítés ellenére sem sikerült megoldanotok a cigánykérdést az elmúlt 20 év alatt.


Megcáfolom állításotok:

Ha a cigányok "ugyanolyanok csak szegények" és ez váltja ki az antiszociális viselkedésüket akkor mivel magyarázzátok h a hasonló szociális helyzetben tanyákon élő magyarok tótok ruszinok svábok stb. nem tanúsítanak antiszociális viselkedést (nem lopnak gyilkolnak rabolnak) és nincsenek terhére a falu többi lakójának?

Másik megközelítés: A cigány uzsorások, védelmi pénzeket szedők audival járnak többszáz milliós ingatlanjaik vannak: Ezek is a "szociális helyzetük" miatt bűnözők?

2011. máj. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Kérdező te nagyon szűk látókörrel rendelkezel, a Jobbik megoldása nem az irtás meg munkatábor. Nem a múlt század koncentációs táborok világában élünk. Ébredj fel.Másrészt a nagy liberális világ jutatta pont ide az országot."


Soha nem írtam ilyet. Azt írtam a Jobbik megoldására, hogy erőszakszervezetek (rendőrség, csendőrség), közmunka. Ezekkel személy szerint én egyet is értek, a bentlakásos javaslattal is.


Kérdésem arra irányult, hogy vannak-e liberális alternatívák. Nem nagyon láttam egyetlen használható ötletet sem. Eddig.


Még várom a válaszokat.

2011. máj. 27. 11:56
 24/31 anonim ***** válasza:
55%

Liberálisnak tartom magam, de nem osztom a neoliberális eszméket. Én a cigánykérdést a segélyek fokozatos megszűntetésével rendezném. Emellett helyi magyar kisvállalkozókat támogatnék, hogy teremtsen nekik munkahelyet. Úgy gondolom ez a probléma egyik részét orvosolná, hiszen régebben, segély nélkül nem szaporodtak ennyire. Az oktatás is nagyon fontos. Ha egy cigány tanulú terrorizálná a tanárt, akkor a tanár nem, de rendőr cselekedhetne. Mégpedig úgy, hogy ha az ilyen esetek előfordulnának, akkor az adott iskolához ki lenne rendelve egy vagy két rendőr.

Az ilyen gárdaszerűségeket mindenhol üldözném, ahol csak tudnám. Nem vagyok híve az önbíráskodásnak. Ilyen problémás helyeken megerősített rendőri szerveket állomásoztatnák, mivel az ő DOLGUK a rend megteremtése. A börtönöket szigorítanám. Egyenlőre ennyi jut eszembe.

2011. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdésem arra irányult, hogy vannak-e liberális alternatívák. Nem nagyon láttam egyetlen használható ötletet sem. Eddig. "


Nem is fogsz. Ezt a kérdést a liberalizmus nem tudja kezelni, mert, ahogy az első válaszoló írta, a liberálisok számára nem létezik cigánykérdés, csak "szegény kérdés".


Minden javaslat amit olvasni fogsz és talán hatásos lehetne, tartalmaz radikális megoldásokat ( segélyek elvétele, munkakötelesség a segélyért cserébe, erőszakos asszimiláció különböző módokon). Ezek kívül esnek a liberális gondolkodásmódon, így már nem tekinthetőek "liberális megoldási" javaslatnak. Legfeljebb olyan javaslatnak, amit egy liberálisabb gondolkodású ember írt, aki egyetért a radikális módszerekkel.

2011. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
Ircsukki
2011. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Akkor jól értem, hogy nincs a liberálisoknak semmilyen megoldási javaslata?
2011. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Hogyne lenne, felírnám a egy hasonlattal. Van egy polcod tele köcsögökkel, ebből kettő leesik egy fehér és egy fekete, te és én vitázunk miszerint szerinted csak a fekete köcsögöt kellene összeragasztani valami érhetetlen okból, a fehér köcsög meg majd összeragasztja magát, hiszen faji felsőbbrendűsége van a köcsögök között, a kerámia színe miatt... (vagy mi a szösz) Mi liberálisok szerint mindkét köcsögöt össze kell ragasztani és visszatenni a polcra. Remélem érthető volt.

2011. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ez még mindig nem megoldás a cigánykérdésre. Szép illusztráció, de szerintem az a kérdés, hogyha most odakerülnél és te vezetnéd az országot, mit tennél? A probléma adott (nevezhetjük szegénykérdésnek is).
2011. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
integráció
2011. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!