Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó dolognak tartanád, ha...

Jó dolognak tartanád, ha bevezetnék a heti bérkifizetést?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy nem egyösszegben kapnák a fizetést az emberek havonta, hanem minden héten valamelyik nap.

Pár helyen így van, de lehetne ezt törvénybe foglalni?


2011. jún. 4. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Aki nem tudja a havi fizetést beosztani, az nem fogja a hetit sem, így semmivel se lennének az emberek jobb helyzetben, mint most.


Egyébként mi lenne a kötelező, hogyan kéne átváltani a havi bért a hetire?

2011. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindegy.Aki nem beosztó, az a hetit is elszórja.

Nálunk ezzel szemben 2 havonta akarnak fizetni

2011. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerinted a minimálbért be lehet osztani??? Az ember nem úgy akar élni, hogy csak zsíroskenyér van...egyébként meg amerikában kéthetenként fizetnek, szerintem jobb lenne, pedig nem majmolom őket..és persze az sem mindegy, hogy a 13. havi fizetés lenne, ugyanis régen hetekre számoltak, majd havonként, csakhogy elfelejtették, hogy egy hónap nem pontosan négy hétből áll...kivéve a februárt...
2011. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben bevezetnék, hogy a rezsit is hetente kell kifizetni.

Sokan egyáltalán nem tudják a pénzt kezelni, elszórnák amit a héten kerestek, és akkor kapnak a búrához, mikor ki kell fizetni a számlákat, hogy hoppá...


Amúgy nekem teljesen mindegy mikor fizetnek, nekem azzal van bajom, hogy mennyit... ilyen árak mellett.

2011. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hmm, a számlák egyébként se egyszerre jönnek, szerintem ez nem lenne probléma..
2011. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem annyival jobb lenne, hogy nem mindenki 10-én rohanna a tescoba és talán nem lenne akkora tumultus.
2011. jún. 4. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Közgazdaságilag az azonnali pénz az többet ér, mint a jövőbeli. Szerintem beoszthatóbb és beütemezhetőbb. Az előttemlévőknek is igaza van. Aki szórja, az így is szórni fogja.


Styloo

2011. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bankok sokat buknának, ezért 100% HOGY NEM LESZ!
2011. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokan még ha valamelyest tudják is kezelni a pénzt még jobban elköltik majd a hetit mint a havit.

Tegyük fel,hogy van egy 2 gyermekes egyedülálló anya havi 100 ezer forinttal.

Megkapja első héten a 25000 ft-ot.

Azt mondja,hogy ezen a héten nincs számla majd a jövő héten visszaveszek egy picit.

Ezen a héten megveszi az élelmiszert,megveszi a bérleteket,a tanszereket és az esetleges plusz dolgokat.

Elmegy a 25.000.Jövő héten megjön az első számla ,ami 18000 Ft-ot követel a vásárlótól.

Erre a hétre maradt 7000 Ft.

Na már most valamennyi tanszer minden hónapban kell,élelmiszer is,plusz dolog meg mindig van.

Ha kicsit utána számolunk rájövünk,hogy a delikvens minuszba lesz erre a hétre.

Tehát nem tartom jó ötletnek a dolgot.

2011. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem annyival jobb lenne, hogy nem mindenki 10-én rohanna a tescoba és talán nem lenne akkora tumultus."


Egyszer kell kikoplalni azt, hogy 25-én mehess vásárolni, utána csak nem kell elkölteni a pénzt...

2011. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!