Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a következő üzemany...

Támogatnád a következő üzemanyagtörvényeket? Mi történne, ha bevezetnék őket?

Figyelt kérdés

Mindenkinek kötelező lenne a használt sütőolajat odaadni az államnak. Ebbe beletartoznának magánszemélyek, iskolák, munkahelyek kifőzdéi és éttermek is. Ez lenne a benzinkutaton a dízel-tartályban külföldről vásárolt dízelolaj helyett.



Üzemeket hozna létre az állam, amiben mezőgazdasági hulladékból és egyéb szerves hulladékból metil-alkoholt erjesztenének. Ez lenne a kutakon benzin helyett és minden magyar rendszámmal rendelkező benzines járművet kötelező lenne metil-alkohol üzeműre alakítani.


2011. szept. 18. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem támogatnám. Ha rendelkezem étolajjal majd én azt elégetem, az állam meg menjen a búsba.


A másodikban ökörséget írtál mert az etil alkohol és ma is azzal járok, benzint három éve nem tankoltam és nem is fogok. De az üzemek létrehozását ahol ez előállítható támogatnám.

2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
etil-alkoholt csak cukortartalmú anyagokból lehet erjeszteni, metil-alkoholt viszont minden szerves anyagból.
2011. szept. 18. 13:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az állam egyik legfőbb bevétele az üzemanyagból van. Az üzemanyag durván 120 Ft-ba kerülne literenként ha jól tudom (lehet, hogy talán 140Ft, mindegy), az összes többi adó.


A használt sütőolajat max csak felvásárolhatná az állam, beszolgáltatás a Rákosi rendszerben volt.

Ha etil- metil vagy sütőolaj lenne az üzemanyag, az állam arra is ráterhelné az adót, így nem sokkal lenne olcsóbb az egész a benzinnél, csak közel sem olyan hatékony ez az egész.


Az államnak nem érdeke az egész, neki bevétel kell.

2011. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De amúgy megoldható lenne a dolog, de ez nem érdeke sem a magyar államnak, sem az olajtársaságoknak. Amelyik kormány meglépné, az ellen mindent elkövetne a külföld, jönnének a nácikoló újságírók többen mint ahány katonánk van. :D
2011. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van kedves Ebcsont, az állam legnagyobb bevételei az üzemanyagok, az alkohol, és a cigaretta jövedéki adójából származnak. Bár ha rajtam múlna az egészet az utóbbi kettőre hárítanám át, mivel azok teljesen feleslegesek egy ember életében, csak akkor meg nézhetnénk a fekete gazdaság nagyfokú virágzását, ami valamilyen szinten már így is jelen van.
2011. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én meg a világon mindennek az adóját kolopelére hárítanám, mert rá a társadalomnak semmi szüksége nincs.
2011. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"etil-alkoholt csak cukortartalmú anyagokból lehet erjeszteni, metil-alkoholt viszont minden szerves anyagból."


Jó. Akkor támogatnám a metilt is, ha ennek a kipufogógáza nem mérgező. Én még nem használtam. Tapasztalatok valaki?

2011. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az államnak nem érdeke az egész, neki bevétel kell."


Akkor az állam folytasson keresőtevékenységet. Mint például az itt felvázolt étolajfelvásárlás majd annak értékesítésével. De ne adókból akarjanak megélni. Hogy nézne ki ha én új autót akarnék venni és adókat vetnék ki a szomszédra?

2011. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, Ausztriában van valami hasonló... de ot tnem hiszem,h ogy a magánszemélyeket cseszegetnék ilyennel, hog yki hova önti az olaját. Arról hallottam, hogy az éttermek pl összegyűjtik az elhasználódott olajat és a grazi buszok pl azokkal mennek. Ezt ott dolgozó magyarok mondták... de aztán, ki tudja, mennyi igaz belőle.
2011. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Akkor az állam folytasson keresőtevékenységet. Mint például az itt felvázolt étolajfelvásárlás majd annak értékesítésével. De ne adókból akarjanak megélni."

Elég abszurd lenne, ilyenről még nem is hallottam. Közteherviselés nélküli állam! :D

A gyereket nem járatnád iskolába, ha mégis, havi szinten fizetnél érte. Ingyen nem látna el az orvos soha. Ha kirabolnak, a rendőr csak jópénzért kezdene el nyomozni. Ha megölnek, csak akkor csuknák le az elkövetőt, ha erre külön kötöttél le pénzt. Az államfő abból élne, hogy zöldséget árul a zsibin, amit otthon termelt. A tűzoltók akkor jönnének ki oltani az utcádban a tüzet, ha minden érintett lakó fizet érte vagy havi szinten, vagy arra az alkalomra. Az utakat javítaná az, aki nem bírja elviselni a sok kátyút, minden ilyen ember hordana magánál kavicsokat stb. stb. Hát, tényleg érdekes világ lenne. :P

2011. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!