Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ezekhez az új,...

Mit szóltok ezekhez az új, úgynevezett "EU-konform" játszóterekhez, amiket egyre több helyen bevezetnek az országban?

Figyelt kérdés

Én szinte sajnálom a mai kisgyerekeket, hogy ilyen korlátolt tervezési fantáziáról árulkodó tákolmányokon kell játszaniuk.


Én a 90-es években nőttem fel, és bezzeg a jó öreg "szovjet-stílusú" játszótereken mindenféle játék megtalálható volt, kezdve a fémből készült mászóka-gömbtől, a kézzel hajtható körhintáig, meg a fából készült kalózhajóig, amin kötélhinta, csúszda és mindenféle mászóka is volt.


Most itt vannak helyette ilyen kisméretű csúszdák, primitív mászókák, miniatűr homokozók, az unalom tengerévé varázsolta a drágalátos EU a játszótereinket. Nyilván azért, hogy a gyerekek a drága csúszdaparkokba járjanak és így kaszálják a pénzt a cégek.


2011. jan. 25. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Hú mekkorát estem egyszer egy szovjet mászókáról. Hú de örültem neki. Semmi gond nincs az EU-s játszóterekkel, sokkal biztonságosabbak és sokkal esztétikusabbak.
2011. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Az egész egy rakás fos. És hogy miért? Balesetveszélyre hivatkozva.
2011. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

" Nyilván azért, hogy a gyerekek a drága csúszdaparkokba járjanak és így kaszálják a pénzt a cégek."


Nem csak ezért, hanem, hogy az egészet le kelljen cserélni és a kivitelezők se járjanak rosszul.

2011. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Hú mekkorát estem egyszer egy szovjet mászókáról. Hú de örültem neki."


Képzeld, én is estem már le a mászókáról párszor, de egyszerűen az lett belőle, hogy a következő alkalommal már ügyesebben másztam, nempedig vicsorogva rohantak a szüleim az ombuccmanhoz perelni, mint ahogy ma szokás...

2011. jan. 25. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Elég hülyeségeket találnak ki EU-komfort cimszó alatt, de specil a játszóterekre tényleg oda kell figyelni! Engem a többi eu.komf marhaság zavar. pld a gömbakvárium betiltása, vagy hogy ételmaradékot nem szabad adni a hizóknak, nehogy bajuk legyen - az csak a hajléktalanoknak jó :(
2011. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

75%-nak! Borzalmasan tévedsz! Ha óvodában, iskolában, étteremben megmarad a kaja (és nem kevés) Nem lehet odaadni senkinek. Sem a hajléktalannak, sem semmilyen más intézménynek. Pénzért jönnek a szállítók és elszállítják a több 100 adag friss maradékot.:-(((

Én már nem vagyok érdekelt játszótér ügyben,de úgy látom,hogy csak 3 éves korig valók,utána unalmasak.

2011. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"de úgy látom,hogy csak 3 éves korig valók,utána unalmasak."


Hát igen, ez is probléma a mostani játszóterekkel.


Mi a régi játszótéren még 10 évesen is tudunk mit játszani, különféle "extrém sportokra" használtuk a gömbmászókat, a forgó körhintát meg űrhajó-szimulátornak. Most meg márcsak bébi-játékok vannak.

2011. jan. 25. 18:58
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Leszarom. Nem járok játszótérre.
2011. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
én a szovjetet sem szeretem, azon nőttem fel, leszakadt alattam a hinta stb. pedig vékony gyerek voltam. viszont ezek az eu.s játszóterek sem tetszenek, a kettő között kéne valami..
2011. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

"de egyszerűen az lett belőle, hogy a következő alkalommal már ügyesebben másztam"


Na és mi lesz akkor, ha a jó kis betontalapzaton szépen betöri a koponyáját a gyerek? A nosztalgia beszél belőled, nem a racionalitás.

2011. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!