Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt hogy gondoljátok?

Ezt hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
hazafele jövet a moziból az utcán hozzám jött pár hajléktalan, odaadtam nekik az összes zsebpénzem ami kéznél volt és az ennivalót meg üdítőt, de nem hiszem el hogy a magyar társadalom az ilyen súlypontra ért, hogy nem képesek ezeknek a szegény embereknek segíteni, nekem ''nagyon nagy mázlim van'' mondta unokatesóm, mert ún. gazdagabb családból származom, aminek nem látom az értelmét, én segítenék ezeken a szegény embereken de még nagyon fiatal vagyok és nem tudok mit tenni és a legjobban attól félek, hogy én is az leszek, de sokan mondják hogy ez lehetetlen mert az édesapámra ütöttem mindenben stb. stb. de én nem tudok ezekkel a gondolatokkal aludni, azért írom meg ezt a kérdést most este 11-kor mert most sem tudtam aludni!! kérlek segítsetek mit tegyek?
2011. jún. 6. 22:55
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
13/F
2011. jún. 6. 22:58
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Hát, ez borzasztó, hogy már az ilyen fiatalokat is utoléri a létbizonytalanság szörnyű félelme.

Ha jól tanulsz, jól fizető állásod lesz , akkor több módod lesz az elesetteken segíteni.Erre bizony nagyon nagy szükség lenne, mert jelenleg senki sem foglalkozik hatékonyan a problémájukkal.A Te korodban már az is elég és nagyon nemes elhatározás, hogy segíteni fogsz majd ezeknek az embereknek, ha felnőtt leszel.

2011. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Tom Benko ***** válasza:
84%

Lehet, hogy kicsit lelombozlak, de valószínűleg hozzájuttattad őket az aznapi berúgáshoz. Kaját üdítőt csak akkor dobták el, amikor már nem láttad, legalább rendesek voltak.

Segíteni majd pár év múlva tudsz, amikor mondjuk saját vállalkozást indítasz. Oda felveheted őket, de félő, hogy nagyon hamar rájössz, miért is lettek hajléktalanok.

2011. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk, lehet, hogy azért lettek hajléktalanok, mert lakáshitelt vettek fel,csak nem tudták fizetni.Vagy lerokkantak, csődbe mentek, stb.Hát, 2. válaszolóba sem sok szociális érzékenység szorult.
2011. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: igyekszem ahogy csak tudom a tanulással, most nagyon jól megy meg minden több nyelvet tanulok de mégis félek.

2. és 3. válaszolónak: igaz, mindkettőre igaz, ehhez nincs hozzáfűzni valóm, de a 2. válaszoló döbbentett rá a legjobban, hogy nem mindegyik rendes, hanem vannak közöttük alkoholisták is... nagyon sajnálom mindegyiket

2011. jún. 6. 23:30
 6/38 anonim ***** válasza:
44%
Biztos vagyok benne hogy a hajléktalanok 90%-a azért lett hajléktalan mert alkoholista, vagy buta mint a föld,vagy büdös neki a munka, szóval nem állt szándékában hasznos tagja lenni a társadalomnak.Szóval nem azt mondom hogy legyünk embertelenek velük szemben, de azért nem is kell ennyire sajnálni őket mint te kérdező.
2011. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó te akkora bunkó cigány féreg vagy, hogy azt nehéz lenne kifejezni.

Hallottál a rendszerváltás időszakáról?

A munkanélküliségről?

Mit tudsz te a hajléktalanokról, te köpedelem?

2011. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
24%

Te meg mit nem tudsz szöveget értelmezni?Nem azt írtam hogy mindenki, hanem hogy 90%?

Mellesleg a rendszer váltás nem tegnap volt, aki felakart állni a padlóról az fel is tudott még ha vért hugyozva is.

2011. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
48%

De nézzük máshogy:


Józan gondolkodási,takarékos,dolgozni vágyó emberek vs. alkoholisták,akik a fizetésük jó részét elisszák.


Na szerinted kikből lesz a hajléktalan?

2011. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
44%

De nem érted, te idióta, hogy előtte jó részük nem volt sem alkoholista, sem bűnöző?

Csupán megszűnt a munkahelye, volt egy elbaltázott párkapcsolata (a másik fél kitetette a lakásból)

Millió körülmény befolyásolja azt, hogy kiből lesz hajléktalan.

Ha most például az, aki lakáshitelt vet fel, de nem fogja tudni visszafizetni, utcára kerül, hiába dolgozott egész életében, hajléktalan marad.

Nem mindenki tud annyit spórolni, hogy legyen pénze lakásra. Nem mindenkit segítenek a rokonai.


Azt javaslom olyasmibe ne ugass bele, amihez nem értesz.

2011. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!