Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a kormány által...

Szerintetek a kormány által bevezetendő "só-és cukoradó" hogyan fogja befolyásolni a lakossági fogyasztást?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
a lakosság átáll a cukrosoknak készült édesítőszerre vagy külföldről fogja a határ menti településen élő ember hordani a cukrot a kormány meg forduljon fel.
2011. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
az édesítőszer sokkal drágább, mint a cukor, ha nem tudnád -.-
2011. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Aki eddig megvette,az ezután is megveszi majd.
2011. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem esznek, vagy mézzel és zöldfűszerekkel ízesítenek majd, ha egyáltalán a sütési adó nem kerül napirendre, a vásárlási adót követően, a vadászati tilalom bevezetésével egyidőben.
2011. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

A válaszokból kiderül, hogy a kormányt szidni mindenki tujda, olvasni viszont kevesen. De ezen nem csodálkozok, Magyarországon vagyunk.

A "só- és cukoradó" NEM magát a SÓT, mint termég és a CUKROT mint termék adóztatja meg, hanem a főleg ezek túlzott használatára épülő termékeket, mint például chips, kóla, stb...

2011. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

"Aki eddig megvette,az ezután is megveszi majd."


Épp erről kell leszokni, a boltba járásról.

2011. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"főleg ezek túlzott használatára épülő termékeket,"


tehát ha most én elsózom a paprikás krumplit, vagy elcukrozom a süteményt, akkor külön kell fizetnem, mondván ők jobban tudják, hogy mi jó nekem?

ezeket akasztani kéne!

2011. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

"Épp erről kell leszokni, a boltba járásról."


Te barom, hogyan termeljek sót vagy cukrot?

2011. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

"főleg ezek túlzott használatára épülő termékeket, mint például chips, kóla"


Krva jó újabb jövedékiadó. Lassan a kenyérre is kivetik hiszen az is egészségtelen...

2011. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Az enyémet sehogy, mert én eddig is kerültem ezeket a termékeket. Hát a lakosság? Nehéz megítélni, nyilván attól is függ, mennyi lesz az adó. Ha pár Ft, semennyire, ha több akkor csökkenhet a fogyasztás akár annyira is, hogy kár bevezetni. Ma valamelyik híradóban azt hallottam, hogy 1 liter energiaital jövedéki adója 200 Ft lenne. Ez azért számít.
2011. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!