Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért különböztet meg minket...

Miért különböztet meg minket a Velencei Bizottság? A szlovák nyelvtörvénynél miért csak extra dolgokat kifogásoltak, és a Benes dekrétumokat mikor vizsgálják?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 9. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Hát én először is nem vállalom a többes szám első személyt. Nem minket, nem engem különböztetnek meg, hanem Orbán Viktor ámokfutása, Európa szívében kiépülő diktatórikus rezsimje nem tetszik. Ehhez képest kismiska egy nyelvtörvény. Merthogy Szlovákiában amúgy nem számolták fel a jogrendet, a jogbiztonságot, nem vezettek be visszamenőleges törvénykezést, nem betonozták be egy választáson nyert párt embereit 20 évre függetlennek szánt tisztségekbe.


Ez Orbán beteges gondolkodása csak, hogy ő önmagát Magyarországgal, a magyarokkal azonosítja. Már amikor a diktatórikus médiatörvénye védelmében rikácsolt, akkor is feltűnt, hogy ezt úgy állította be, hogy ő most itten megvédte a magyarokat. Engem nem védett meg, engem nem bírált senki. És most is ugyanerről van szó: Engem nem különböztetett meg semmiben a VB, ez az alaptörvény, amit ezek itt összetákoltak semmilyen szinten nem az én ügyem.

2011. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Azz utóbbi kettőnél mondjuk igazad van. de a jelenleg Mo-on felszámolják a demkratikus szerveket. Ez mindenképp kritizálandó.
2011. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

". Merthogy Szlovákiában amúgy nem számolták fel a jogrendet, a jogbiztonságot"


Én utálom a Fideszt, de azért nem kéne túlozni. Ha felszámolták volna a jogrendet, jogbiztonságot, lehet, hogy már nem élnél és nem írogatnál ilyeneket.

2011. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

"Ha felszámolták volna a jogrendet, jogbiztonságot"


Nem ezeket számolták fel hanem a demokratikus ellensúlyokat. Pl alkotmánybíróság hatáskörének korlátozása, "megfelelő" köztársasági elnök választása, független jegybank függővé tétele.

2011. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!