Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire támogatottak a megújuló energiaforrások? Van-e köze ahhoz, hogy az oroszoknak vagyunk alárendelve és tőlük vesszük az olajat?

Figyelt kérdés
Pl. Németország nem rég jelentette be, hogy a megújuló energiaforrásokra helyezi a hangsúlyt a jövőben és leépíti az atomerőműveit. Nálunk várható hasonló lépés valaha?
2011. jún. 13. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne pénz,itt is jobban odafigyelnének a dologra.A kormány is és az emberek is.
2011. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem eléggé. Mint mindenben itt is a korrupció és az egyéni és haveri érdekek dominálnak, továbbá nincs is keretünk rá.
2011. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A megújuló energiaforrásokra épülő gazdaság kiépítésének költségei (még) nagyon magasak, ez az oka annak, hogy nem sürgetik hazánkban. Nem nagyon van miből, és tényleg drága még ez a technológia, illetve átállni az olajalapú gazdaságról zöldebbre.

Egyes beruházások megvalósításánál még a nagyipari lobbi is beleszól a dologba.

Az oroszokhoz nem sok köze van, Magyaro. is arra törekszik, hogy csökkentse az orosz függőséget, lásd új vezetékek, környező országokkal a mi rendszerünk összekapcsolása stb.

2011. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
a megújuló energiaforrások veszélyese, mert nem stabil áramerősséget produkálnak, emiatt tönkretehetik az egész rendszert.
2011. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"a megújuló energiaforrások veszélyese, mert nem stabil áramerősséget produkálnak, emiatt tönkretehetik az egész rendszert.

"


A hagyományos erőforrások előbb-utóbb elfogynak.

Akkor mi lesz?

2011. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A megújuló energia drága. És mi nem is tudnánk mit kezdeni, Norvégiának könnyű, mert épít néhány vízerőművet, és el is van látva. Németeknek jó a gazdasága, ők fel tudják váltani az atomerőműveket. Mi szegény ország vagyunk, rossz természeti adottságokkal, ezért sem támogatjuk annyira.
2011. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen szegény ország vagyunk, csak éppen egy forró ponton fekszünk, és annyi geotermikus energiánk van, hogy az az ország nagy részének elég lenne. Meg ott vannak a szélerőművek, az Alföldön annak idején 100nál több szélmalom volt, most van egy-két szélerőmű, tehát van hely és szél is, a Kis-Alföld már tele van velük. Na meg igen, ott a napsugárzás ami a klímaváltozás miatt, egyre erősebb, így érdemes napkollektorokat szerelni a tetőkre. Lehet ezenkívül még biomassza erőműveket építeni, növényi hulladékból, vagy ha a szemetet végre külön válogatnák, akár abból is. Már nem is vagyunk olyan szegények, ugye?

Rengeteg uniós pályázat van ezek megvalósítására, csak meg kellene kérnünk a vezetőinket,a döntéshozókat, illetve a pályázókat, hogy ne sikkasszák el a nyert összegeket, mert az hosszútávon nem megoldás.

Az atomerőművek valószínűleg akkor is maradnak még egy darabig, de merem remélni, hogy újakat nem akarnak építeni.

2011. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!