Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dolgozni akaró munkanélküliek...

Dolgozni akaró munkanélküliek részt vennétek egy munkát követelő demonstráción?

Figyelt kérdés
Február óta munkanélküli vagyok, azóta aktívan keresem a munkát, de mindenhol azt kapom, hogy a végzetségeim megfelelőek a szakmai tapasztalatom nagyon jó, de sajnos nincs státusz. ( Voltam olyan meghallgatáson, ahol az volt a kérdés, hogy mit tennék ha este értesítenek, hogy egyes dolgozók holnap már ne jöjjenek be mert kivannak rúgva és ezt még este a lakásukon közölnöm kell velük. Válaszom: ez nem így működik törvényesen, mer van munkaszerződés, van Kollektív Szerződés és van Munka Törvénykönyve. Válaszom nem tetszet és nem is vettek fel, ez a cég egy világon mindenütt jelenlévő fejvadász cég volt és egy nemzetközi elektronikai gyár megbízásából kerestek Hr –est. Kérdezem, hogy Németországban is így járnak el??)
2011. jún. 17. 13:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Ha azt akarod,felvegyenek,akkor úgy szólj,hogy ők elvárják.Nem kell neked a világot meg váltani.
2011. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Most majd jönnek a dicsérő levelek:jól meg mondtad!És kapol érte kenyeret.húst?
2011. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Ésha tüntetsz akkor szerinted holnaptól több munkahely lesz, vagy hogy képzelted?

Egyébként is a te hibád, hogy nem vesznek fel, állásinterjún azt kell mondani, amit hallani akarnak, nem kvázi megfenyegetni őket a törvényekkel.

2011. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

Omg. ez az első két válasz...


és ti mit vártok a világtól ha ekkora birka hozzáállásotok van?


A hatalom az embereké, mert ők vannak többségben. A multiknak csak pénzük van. Ez a pénz semmit nem érne, ha az emberek felébrednének, és azt mondanák hogy ez így nem mehet tovább.


Egyértelműen felborult a világ, ennyire durva különbségek nem nagyon voltak szegények és gazdagok között már nagyon régóta. A 21. században vagyunk, gépekkel végeztetünk minden munkát szinte, de a földművesek nemritkán kénytelenek kiszórni a termékeiket az utcára, mert h*gyér-sz*rér veszik meg tőlük. Ugyanakkor nemhogy a 3. világban, de Magyarországon is vannak éhező gyerekek/emberek.

A munkákat meg ha megnézitek, nagy részük teljesen felesleges: ügyvédek, filmesztéták, rabszolgahajcsárok (HR/PR), emberek akiknek az a dolguk hogy elhitessék más emberekkel hogy szükség van az ő munkájukra (marketingesek), a pénzügyi szakemberekről nem is beszélve... de persze a legnagyobb kárt a bankok, meg a multicégek vezetői okozzák. azon dolgozik rengeteg ember, hogy hogy b*ssza át, használja ki, hogy szívja le a többi embert.

Ez csak addig megy így, amíg az emberek ezt hagyják. Ehhez az agymosott piócáknak is rá kell ébredniük, hogy hiába jól élnek perpillanat, attól még ők csak más emberek vérét szívják, és az nem munka, hogy mások vérét szívod.


Persze vannak alapvetően romlott emberek, akik menthetetlenek. De az agymosott ember, akit elvakít a pénz, azok többen vannak. Ha ők felébrednek, és összefognak az emberek, akkor egy sokkal jobb világot lehetne építeni.


Az összefogás első lépése, hogy elmegyünk a demonstrációkra, hogy megmutassuk az agymosottaknak, és a vezetőknek hogy sokan vagyunk, és számolni kell velünk.

2011. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Remélem van legalább két gyereked, akikkel közölted aznap, hogy azért nem lesz ezentúl jobb életük, mert apuci ugyan kaphatott volna állást, de ő túl becsületes ahhoz, hogy a jó válasz fejében elvállalja.

Ha ez tényleg így volt, ahogy elmondod, akkor egy életképtelen f.sz vagy, aki nem is való a munka világába.

2011. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező fel a fejjel ezért ilyen sz@rok a munkakörülmények, bérek mert birka a magyar. lásd a hsz eket. legalább tükörbe tudsz nézni és ez nagy kincs ebben az elferdült világban!!!! Kitartás!!!!!!!!
2011. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért mindenki erre az egy állásinterjúra hegyezi ki a válaszát. Sok interjún voltam, de nem akartak. Egyébként szerintem a mai magyar valóságot tükrözik a válaszok, behódolás és a másik ember nem számít. Mi van ha veletek történik ugyan ez törvénytelenül?? Bólogattok, hogy ez van és ezt mondjátok a gyereknek is ha nincs pénz „akármire is” ? Demonstráció! Nem lesz több munkahely, csak figyelmezetni kell a kormányt, hogy itt vagyunk, mert szerintem az ország vezetése nem is tudja pontosan, hogy Békés megye Magyarország vagy Románia része. Ja.. a választási kampányban a Miniszterelnök Úr monda: ha ránk szavaznak akkor visszamenőleg január elsejétől eltörüljük a szuperbruttósítást. Tudjuk nem így történt, kvázi hazudott. Munkanélküliséget közmunkával akarják megoldani, könyörgöm…… mindenki szemetet szedjen és füvet nyírjon???? Van olyan elképzelés, hogy akinek bedőlt a devizahitele annak közmunkások építsenek könnyűszerkezetes házat. Miért?????????? Nekem forint alapú építési hitelem van a jegybanki alapkamathoz kötve, amikor Draskovits idejében duplájára nőtt a jegybanki alapkamat akkor én is dupla törlesztő részletet fizettem, senki sem sajnált és senki sem építet nekem másik házat közmunkában! Hol élünk? Mik az értékrendek? Milyen szerződési morál van most? ETC……..
2011. jún. 17. 14:23
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező! Állásinterjún ilyeneket ne mondj! Csak akkor ha nem is akarod az állást. Ott azt kell mondani, amit hallani akarnak. Egyébként valaki írta, hogy baja van a marketingesekkel hr munkatársakkal, pénzügyesekkel, meg a multikkal? Tipikus magyar! Miért is van velük bajod? Mert ők vitték valamire az életben? Azért is van munkájuk.
2011. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként valaki írta, hogy baja van a marketingesekkel hr munkatársakkal, pénzügyesekkel, meg a multikkal? Tipikus magyar! Miért is van velük bajod? Mert ők vitték valamire az életben? Azért is van munkájuk."


:D:D:D:D... leírtam miért van velük bajom, azért mert piócák :D egyem meg te kis birka, hogy jön ide az hogy ki mire viszi az életben?

2011. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%

Kedves előző!


Ha nem tetszik Magyarországon ahogy veled bánnak a "csúnya hr-esek" akkor nyugodt szívvel mehetsz bármelyik eu-s országba. Hiszen szabad az út!

2011. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!