Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért, kitől és hogy akarja...

Miért, kitől és hogy akarja megvédeni az anyanyelvet Schmitt Pál?

Figyelt kérdés

Már akkor se értettem, amikor a beiktatásakor az elnöki programja egyik fő céljaként az anyanyelv védelmét jelölte meg. Kitől és mit akar megvédeni? A nyelv egy örökké fejlődő valami, úgy természetes és jó mindig, ahogy van. Vagy azt gondolja valaki, hogy a mai nyelvhasználat értéktelenebb mint az 500 vagy 1000 évvel ezelőtti, és akkor most tőlünk, a mai használóktól kell megvédeni a saját nyelvünket?


[link]


2011. jún. 19. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvet többek között Schmitt Páltól kell megvédeni.
2011. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő igazán sokat tehetne ezért, pl. úgy, hogy az írásbeliséget mellőzi élete hátralevő részében. :))
2011. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Schmidt még csak most fedezi fől a magyar nyelvet. Így neki egyre szebb és úgy gondolja ezt meg kell védeni. Azt kell megvédeni amit az emberek már régóta használnak.
2011. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

+

"Kitől és mit akar megvédeni?"

Az újítóktól. Gondolj bele mi lenne ha sok újítás lenne. Schmidtnek még azt is meg kellene tanulni, nem csak azt amit most nem tud.

2011. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

A helyesírás és az idegen szavak túlzott használata között elég nagy különbség van.

Schmitt megpróbál magyarul írni, csak rossz a helyesírása. A megvédés pedig azokra vonatkozik, akik meg sem próbálnak magyarul írni.

2011. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Elég lenne, ha csak attól akarná megvédeni, hogy a gyönyörűszép magyar szavak már ne az ellenkezőjüket jelentsék a mai magyar politikai nyelvhasználatban. Még talán nem késő megállítani ezt a nyelvünk elcsökevényesítésére irányuló folyamatot!
2011. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra jöttem rá, hogy ő valójában Fülig Jimmy! Nézzétek meg, ugyanúgy írnak!


,,Eszt a naplót aszért kesztem irni, mert egy különös felvilágosítás követkesztében Őfelsége amikor bucsusztam többrendbeli figyelmeztetésre hivta fel a következőkben"


,,Most mégiscsak lejírom, hogy a napló mitől jön rá az emberre; mer nekem magamtól sohasem jutott volna az eszembe."


,,Hiába 5-öl 6-ol. Esz fiksz! Esz hadüzenet. Áll Timátum!"

2011. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A "mélyrepüléstől".

>> Messerschmidt <<

2011. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sz1u ***** válasza:
100%

12:58


Ezt Schmitt Pál, vagy Fülig Jimmy írta? :) :) :)

2011. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!