Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahogy telik az idő, mit...

Ahogy telik az idő, mit láttok? Milyen irányba halad az ország 2010 óta?

Figyelt kérdés
És ha egy párt szimpatizánsai vagytok, légyszíves azt is írjátok oda!:)
2011. jún. 29. 13:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Az egyes emberek életében egyelőre nem történt nagy változás.

Ha a lejtőn haladnánk lefelé akkor nem lenne minden 2. gyereknek vadiúj mobilja.

A határozott kiállás tetszik, pl a függetlenedés az imf-től, a kettős állampolgárság amit már régen be kellett volna vezetni.

Összességében pozitívnak értékelem.

2011. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem 45 fokos szögben gurulunk lefelé a lejtőn, hanem "csak" 35-40 fokos szögben. A végeredmény persze ugyanaz lesz. Amíg a vadkapitalista liberalizmust nem próbáljuk megváltoztatni, addig 5% fog dőzsölni 95% nyomorán.

Kényszerjobbikos vagyok, amúgy a vezérelvű monarchiában hiszek, nem a demokráciásdiban.

2011. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

"Amíg a vadkapitalista liberalizmust nem próbáljuk megváltoztatni"

Egyetértek.

Amúgy az az emberi társadalmak természetes velejárója h kevesen élnek nagyon jól, az egyenlősdi legfeljebb a diktatúrák kialakulásánál van egy ideig, aztán ott is visszaáll a "természetes" eloszlás.

2011. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
40%
Lefelé. Nem bírom ezt a közeget, alig várom, hogy kiköltözhessek jó messzire.
2011. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
A munkanélküliek száma 570.000,KSH adat,munkahelyet keresnek 50.000-n.Az államadósság 1 év alatt 1200 milliáddal nőt!A munkahelyek száma folyamatosan csökken,az ország elvesztette versenyképességét,tehát csak hanyalásra lehet számítani.A kormányfőt külföldön nem szeretik,most akkor mire számíthatsz?!A gazdagok viszik ki a tőkét,ott létesítenek munkahelyet!!!
2011. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éve nincs munkahelyem, pedig diplomás létemre még pizzafutárnak is elmennék(biciklis, mert jogsira se olt pénzem), de annyi jelentkező van a normális helyekre, hogy ismerős nélkül lehetetlen munkát kapni. Akinek van állása, az is sokszor a fennmaradásért küzd. A gazdagok tovább gazdagodnak és senki nem néz a körmükre...De miért is, hisz minden nagykutya benne volt az olaj vagy más bizniszben, élén a belügyminiszterrel.Ráadásul most elvették tőlem az egyetlen lehetőséget a képzési támogatást. Közmunka meg csak mese én segélyt se kaptam soha, mert a férjem dolgozik, és többet kap a minimumnál. A közmunkások se építkeznek, csak utcát söpörnek...Az adóváltozás se az átlagnak kedvezett, a nemzeti parkokat és a vízügyet felszámolták. Bocs a sok negatív gondolatért, de én ennyit tapasztaltam.

Amúgy jobbik szimpatizáns vagyok, ők még nem sározódtak be, ha megfogadnák az ötleteiket, nem itt tartanánk

2011. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
Igazából jelentősebb változás még nem állt be az emberek életszínvonalában. Se fel, se le. A 16% - os adókulcs és a társasági adó csökkentése kifejezetten jó ötlet volt, és nem csak azoknak aki jól kerestek hanem a munkahelyteremtésnek is. A segélyek határidőhöz való kötése szintén jó ötlet, így annak is munkát kell keresni aki mondjuk eddig eléldegélt belőle. Az Audi gyár is sok munkahelyet teremt, ahogy a Kínai megállapodás is lehet előnyös. Ennek a részletei még nem ismertek. A korkedvezményes nyugdíj módosítása is rendben van, ahogy a nyugdíjak megmentése is. A közmunka program megvalósítása lehetett volna kicsit barátibb is, de legalább lehet dolgozni. A családi adókedvezmény is nagyon sokaknak kedvezett. Végül is még sorolhatnám. Ami számomra negatívum, az a cigány probléma nem megfelelő kezelése. Bár ez miattuk van inkább, mert jó részüknek eszükben sincs sem integrálódni, sem pedig dolgozni. Még sokszor akkor sem, ha lehetőségük volna rá. Amit én még csinálnék az az, hogy 2, max. 3 gyerekig járjon bármiféle állami támogatás, hogy ne szülessen annyi gyerek a semmibe, és ne nekünk meg az államnak kelljen eltartani őket. Persze mindenki vállalhat ennél többet, csak akkor képes legyen eltartani és felnevelni normális körülmények között. Fidesz, de ez azt hiszem egyértelmű.
2011. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Értelmes, tanult emberek továbbra is kifele vándorolnak.

2. A gazdagok is kifele viszik a pénzt.


Aki se tanult, se gazdag, az nem fog változtatni. 90 fokos szakadék, meneküljünk, amíg lehet ááááááá!

2011. júl. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%
"A gazdagok is kifele viszik a pénzt." Én nem.
2011. júl. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem nagyjából stagnál, de Gyurcsány és Bajnai idejében sem volt 90°-os emelkedő. Igazából ami hiányzik az a koncepció, legalábbis én nem nagyon látom hogy tervszerűen jönnének az egymásra épülő jó megoldások. Persze mindenben van pro és kontra, majd meglátjuk melyik milyen mértékben kerül túlsúlyba.
2011. júl. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!