Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bocsátanak el ennyi...

Miért bocsátanak el ennyi embert a médiából és miért nincs erről egyetlen hír sem a közszolgálati médiumokban?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, hogy én úgymond kormánypárti vagyok és sok dologgal egyetértek, amit az elmúlt 1 évben hozott a kormány.


De ezt a leépítést egyszerűen nem lehet megmagyarázni. Elég sokat nézem, hallgatom a közszolgálati adókat. Érdekes, értékes műsorokat csinálnak.

Ami jó azt miért kell "átalakítani"?


És ami még felháborít, hogy se a Magyar Nemzet, se a Hír Tv, se az MTV, se az MR1 Kossuth honlapján semmi hír erről.

Bár csak 28 éves vagyok, de úgy tudom a régi rendszerben voltak ilyenek, hogy a kínos dolgokat nem írta meg az újság vagy csak 2 sorban, eldugva.


2011. júl. 7. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nincs erről hír közmédiában, mert aki közölné ezt a hírt, holnap megkapná ő is a felmondását. Elbocsájtották a Kossuth Rádiótól, aki 1 perces csönddel tiltakozott a médiatörvény ellen. A TV2-től pedig azonnal elbocsájtották azt a szerkesztőt, aki be merte mutatni a köztársasági elnök helyesírását. Ez a kormány ilyen, nem kell tőlük mást várni, pláne nem 2/3-os többség mellett.
2011. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

l/ Most már élesben alkalmazzák a mnédiatörvényt.

2/ A közmédiában is,mint a többi intézményben ( Ügyészség,Számvevőszék, Média Tanács stb) csak pártkatonák maradhatnak.

Igazad van,ez a Kádár-rendszerben volt szokás. De lényegében most is egypárt rendszer van.

2011. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert ki kell szűrni azokat akik nem kormánypártiak. Volt aki elismert volt és mégis elküldik mert független.


"A TV2-től pedig azonnal elbocsájtották azt a szerkesztőt, aki be merte mutatni a köztársasági elnök helyesírását. "

Az állam nem küldheti el, mert nem közmédium. Ez egy magán tv.

2011. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A TV2-től pedig azonnal elbocsájtották azt a szerkesztőt, aki be merte mutatni a köztársasági elnök helyesírását. "

Az állam nem küldheti el, mert nem közmédium. Ez egy magán tv.


Természetesen nem közvetlenül a kormány küldi el, hanem a pártű televíziós vezetők. Ezt az információt egyébként Vágó István szájából hallottam. Lehet, hogy nem megbízható forrás, de én hiszek neki.

2011. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Az RTL klubnak meg a tv2-nek is lejár a műsorszórási joga és lehet nem fogják meghosszabbítani nekik, ami lehet nem is baj mert 0 a kultúrával, tudománnyal vagy vallással foglalkozó műsoraik száma.
2011. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A médium átalakítása minden kormányra jutott erő első feladata. Emlékszel még kik voltak a közmédium szereplői 2002 után pl. Juszt Laci és a Nap-keltések.

Amúgy Süveges Gergő aki most az m1 vezetője kifejezetten szoci érzelmű. Még az is elképzelhető, hogy ő rugdossa ki a fideszeseket. Amúgy Süveges vagy a felsége valószínű valamelyik fideszes rokonságában van azért kellet ő oda.

2011. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"ami lehet nem is baj mert 0 a kultúrával, tudománnyal vagy vallással foglalkozó műsoraik száma."


Erre találták ki a m1/2-t. meg is lehet nézni lassan becsődölnek. Az öregeken kívül más nem is nézi. A műsorok lényege, hogy szórakoztasson. Azt adják amire igény van. Ha tudományt akarok akkor meg nézek discoveryt és társait.


Vallásos műsort még jó, hogy nem adnak. melyik vallást kellene adniuk.

2011. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"azt adják amire igény van" együnk szart! az a sok milliárd légy is azt eszi
2011. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!