Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem elterjedt dolog...

Miért nem elterjedt dolog Magyarországon, hogy az ember elmegy szavazni, tehát él a szavazati jogával, de érvénytelen szavazatot ad le?

Figyelt kérdés
Mindenki úgy gondolja, a felkínált lehetőségek közül választania kell. Miért? Ha többen mennének el és jeleznék: igen, van véleményük, de amiből választani lehet, abból egyik sem kell, az már statisztikailag megjelenne...
2008. febr. 27. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Én szinte mindig érvénytelenül szavazok négyévente. A népszavazáson nem, mert bármennyire is színjátéknak tartom, tulajdonképpen a véleményem kérdezik. De amikor arról kell szavazni, hogy ki kerüljön a parlamentbe, akkor nem vagyok hajlandó két (vagy több) rossz közül választani. Így aztán érvénytelenül szavazok, hátha egyszer lesz valami látszatja, bár ez nem valószínű.
2008. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
14%

Ezen meg nem gondolkodtam el... de mondasz valamit.

En elvbol nem jartam el szavazni. Annak idejen megfogadtam hogy ebben az undorito pocskondiazasban aminek semmi erteleme nem veszek reszt semmilyen formaban. Mara mar a kulfoldon elok taborat erositem... szoval mondhatni nem erdekel a magyar politikai, de ezt a modszert hatarozottan tamogatnam ;)

2008. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem egészen értem,hogy mi értelme lenne az érvénytelen szavazatoknak?Amiből választani lehet,azt mi,az "isten adta nép" tette a választhatók közé.Tehát ha mi nem választunk,akkor választ a többi.És akkor még reményünk sem lehet,hogy egyszer a saját szánk íze szerint választhatunk.A véleményt nem érvénytelen szavazattal kell tudomásukra adni,hanem tenni azért,hogy a választhatók közé olyanok kerüljenek,akikre szavazni lehet
2008. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

...és még érdekes alkotások is születhetnek, mint az alábbi képek mutatják:

[link]

2008. márc. 7. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem. Előtte még picit gondolkodtam is, hogy vicceset alkossak:) persze nem erről szólt, de kicsit jó volt a szavazólapon is levezetni. Aztán én is csodálkoztam, milyen kevés az érvénytelen voks:(
2008. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!