Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na megint kit fog sújtani a...

Na megint kit fog sújtani a chipsadó? Na kit?

Figyelt kérdés

Hát a magyarokat! Ezt miért nem látja senki, tök egyszerű:

Megáll a vevő a chipspult mellett, mert hát csak megkívánja az ember néha, még én is.


Látja a megnövekedett árakat:

1. Az átlag chipsfogyasztó továbbra is lepakolja a külföldi chipset a kosarába, mert még mindig 200 forint alatt van.

2. Aki megszokásból magyar chipset venne, elgondolkozik, hogy ad e érte 400forintot, vagy megkóstolja a szlovák chipset, ami ugyanolyan jó, csak a "vedd a magyart, sz.r a lengyel" marketingfogások miatt tévhit alakult ki kis hazánkban. Rájön, hogy ugyanolyan jó a lengyel is, és arra vált.

3. A nagy elszánt "magyar vagyok, magyart veszek" emberek is elgondolkodnak, hogy adjanak e érte 400 forintot, és másra így nem futja majd...


(én az 1. típus vagyok )


Konklúzió:


Kevesebb magyar terméket veszek az emberek, kevesebb haszon a magyar cégeknek, csődbe menő magyar chipadóval sújtott vállalkozás és így tovább, és így tovább ...


Ezt miért csak én látom, és Orbán nem !? Lehet, hogy helyet kéne cserélnünk?


2011. júl. 12. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
nemtom de megint kib*sztak velünk!
2011. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Az a féleszű, aki eddig kiadott 400 forintot 5 deka krumpliért, az 430-at is ki fog adni érte. Nem tudom sajnálni.
2011. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így van.. Nem fog annyival emelkedni a chipsek ára, hogy egy átlag ember, aki hetente a szombat esti filmhez vesz egy zacskó chipset, ne vegye meg.
2011. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
másodiknál van a pont!
2011. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Picit rosszul értelmezed a törvényt. A külföldről behozott termékekre is kivetik a sarcot, az más kérdés, hogy baromi igazságtalannak tartom.


Lásd a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__198..

2011. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"A külföldről behozott termékekre is kivetik "


Persze, világos. De a külföldről behozott árú, alapból feleannyiba kerül, mint a magyar ! A rátaszik az adót, egyformán fog növekedni.

2011. júl. 12. 17:13
 7/17 anonim ***** válasza:
az lesz a vége hogy majd nem éri meg behozni, árusítani ezeket mert nem lesz vevő
2011. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem igazságtalan, csak nincs átgondolva. Nincs a döntés mögött igazi szakmai ismeret és véleményezés. Csak ötletelés szinten összeültek és egy papírra összehordták amit szerintük adóztatni kéne.


Energiaital adójának mértékét teljesen jogosnak tartom, mert rendkívül káros. Viszont ugyanaz a helyzet mint a ciginél: aki eddig fogyasztotta ezután is fogja, de van egy lényegi különbség amibe nem gondoltak bele:

ha nem teheti meg hogy az adó ellenére ugyanazt vásárolja, akkor valami roszabb minőségűt fog venni. Tehát nem hogy javítottak volna a helyzeten, de még rontotta is. Ez minden mással ugyanígy lesz, csak nem ennyire drasztikusan, mivel kevesebb lesz a kiszabott adó. Mert ugye a csipszeket nem kilós kiszerelésben árulják, hanem kb. 90 grammos. Tehát 10-15 forint lesz a drágulás.

Hogy fogják behajtani az adót? Ha a bolt beszerez 5 raklappal, nem biztos hogy eladja mind. De vajon az eladatlan árut is megadóztatja, vagy csak az elfogyasztott jószágét? Ezt hogyan fogja ellenőrizni?

2011. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Emberek, veszek valami vékonyan vágó ételgyalut, fogom a krumplit, megpucolom, vékonyra vágom, olajban kisütöm, és kész is a házi chips. És nem kell akkor boltban vennem. Na mégis ki lehet játszani ezt a hülye szabályt. ;)
2011. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, pont így szoktuk mi is, nagyon finom:)
2011. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!