Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a chipsadó ellen?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem vagyok Fidesz-rajongó, viszont a chipsadóval tökéletesen egyetértek. Személyes példámon tudom, hogy mennyivel jobb és kiegyensúlyozottabb életet lehet élni ezen adóteher hatálya alá eső termékek mellőzésével. Korábban mindennap fogyasztottam ilyen vackokat (chips, szénsavas üdítő, csoki, jégkrém, keksz stb.). Kb. 2 éve életmódot váltottam és teljesen leszoktam az egészségre ártalmas ételekről és italokról. Ennek számos pozitív hatása volt, ezek közül a legfontosabbak, hogy fogytam 40 kg-t, sokkal jobb lett a közérzetem, elhagyhattam a vérnyomáscsökkentőt és még spóroltam is.


Tisztában vagyok vele, hogy ez az adó elsősorban nem az egészségünk megőrzésére irányul, hanem a "költségvetési lyukak" betömködésére, viszont ha többen hagynának fel ezen cikkek fogyasztásával, biztos vagyok benne, hogy hosszú távon ez a lakosság egészségének javulásával, végső soron az egészségügyi kiadások csökkenésével járna. Ez pedig nem utolsó szempont. Egyébként ugyanezt gondolom az alkohol- és dohánytermékekről is, amelyekre éves szinten 0 Ft-ot fordítok.


2011. okt. 16. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Inkább annak szól a felháborodás, hogy más országokban van az alap élelmiszerekre adókedvezmény, nálunk csak növelni tudják az amúgy is rohadt magas adókat, nőnek az árak, csökkennek a fizetések. Senkinek semmi baja nem lenne ezzel a chipsadóval, ha nem kéne egy átlag fizetésből élő családnak éheznie.


Ja, mellesleg az sokkal okosabb lenne, ha az igazán káros dolgokra emelnék az adót, pl. dohányra, alkoholra.

2011. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Hát, az alkohol dohány és üzemanyag termékeken már így is gigantikus jövedéki adó van, az egyharmadát bőven meghaladja, és erre még rápakolódik az áfa is, mert ugye szeretünk az adó után is adózni.


ez az egész chipsadó egy elkeseredett próbálkozás, már megint a fogyasztókra akarják terhelni az általuk elcseszett költségvetést, és a saját zsebeik tömögetését.

2011. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Én amiatt a demagógia miatt háborodtam fel, ahogy előadták a dolgot. Egyáltalán nem fog kevesebb fogyni ezekből a termékekből.


Jó példa a cigaretta, 400%-os adó van rajta, mégsem dohányoztak kevesebben, csak akkor, amikor elkezdték a dohányzásellenes kampányokat. Miért pont a chipssel lenne másképp?

2011. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A törvény nem garantálja, hogy épp a vackokat adóztassák meg. Nem az a kritérium, hogy a vacak/egészségtelen legyen, mert ez így nem is meghatározható, így egy csomó kavarás lesz.
2011. okt. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Azt jól értelmeztem egyébként, hogy a külföldi termékekre nincs ilyen adó?
2011. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

10:32!


Nem értelmezted jól, mivel külföldi termék esetében a népegészségügyi termékdíjat (chipsadót) a belföldön elsőként értékesítőnek kell megfizetnie.

2011. okt. 16. 10:39
 7/21 anonim válasza:

Én csak azért nem értek vele egyet mert persze egészségesebb hogy ha nem eszünk ilyen vackokat de megkeresed a fizudat annak a 80%-át arra költöd hogy kifizeted a fizetni valókat aztán a többit kajára.Egész hónapban dolgoztál lehet el szeretnél menni a barátaiddal szórakozni és akkor egy chips vagy egy üveg pezsgő annyiba kerül mint 1 napi kajád.

Szerintem M.o. nem nagy chips meg édesség fogyasztó.A chipsadó helyett inkább szorítanák ki a műanyag éttermeket mert az az igazán egészségtelen és nem pedig az hogy egy hónapban egyszer eszel egy chipset.Rákényszerítik az embereket az "egészséges" étkezésre ezzel.Csak akkor kéne helyette valami minőségi kaja is mert hogy takarmánykrumplit kell zabálnunk meg selejtet na az az egészségtelen nem a chips.Inkább nem kelet volna beengedni a multikat....EU na persze...

2011. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én összességében egyet értek az adó bevezetésével, csak a felvezetéssel nem vagyok megelégedve. Ezen kívül nem az adók megemelésében látom a probléma ,megoldását, hanem az egészséges táplálkozás nevelésével, ami igencsak hiányos a magyar társadalomban.


DE!!!! Személy szerint nem örülök neki, mert az én gyerkőcöm ételallergiás, aminek következtében semmilyen édességet nem ehet, amit meg tudnék fizetni, csak a chips volt az, ami csak krumplit és sót tartalmazott, de most már azt sem ehet esetleg minden másnap csak egy héten egyszer. Mivel ő semmilyen más édességet nem ehet, így nem kell szörnyülködni, hogy egy zacskóval megvett egy nap alatt, mert ha sült krumplit csinálsz akkor is ennyit olajat és sót eszünk meg.

2011. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom (de javítsatok ki, ha tévedek), hogy az összes konzerv-terméket is érinti az új adónem.


Ha csak a hamburgert és a csipszet érintené, nem is lenne vele probléma. Kicsit mélyebben kell vizsgálni a kérdést: a 2012-es mizéria miatt sokan bespájzolnak majd konzervekből, talán ez lehetett az új adónem bevezetésének végső mozgatórugója.


Ha a hamburgerrel lenne gond, mekit, burgerkinget kirakhatnánk az országból. Nem ezt tesszük. Helyette az egyszerű állampolgárt sarcoljuk, újra és újra és újra..

2011. okt. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

És a levesgyöngyöt is, a fene a pofájukat :(


Mondjuk így legalább fellendül a házi chipsgyártás, mivel igazán nem bonyolult uborkaszelőn leszelni, lisztbe forgatni és megsütni, majd fűszerezni, az egy gond vele az, hogy a házi chips jóval olajosabb a bolti társánál.

2011. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!